جزئیات فوت دو صیاد ایرانی در آب‌های امارات

سیاسی
جزئیات فوت دو صیاد ایرانی در آب‌های امارات

ایسنا: سرکنسولگری ایران در دبی با بیان این که این روزها اخباری به نقل از برخی افراد در سایت‌های خبری در خصوص دو صیاد جان‌باخته ایرانی منتشر شده است که دقیق نیست ، گفت: دولت امارات به خانواده هرکدام از مقتولین سیصد هزار درهم نقدی پرداخت کرده است.

در متنی که سرکنسولگری ایران در دبی در اختیار این خبر گزاری قرار ‏ داد ، در این ارتباط آمده است : این روزها اخباری به نقل از برخی افراد در سایت‌های خبری در خصوص دو صیاد جان‌باخته ایرانی منتشر شده است که دقیق نیست. ۲۷ مرداد ۹۹ به دنبال حادثه تیراندازی به شناور ایرانی که ظاهرا وارد آب‌های امارات شده بودند متاسفانه دو تن از صیادان عزیز کشورمان جان خود را از دست دادند .

بلافاصله سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دبی پس از هماهنگی با ادارات کل ذی‌ربط وزارت امور خارجه علاوه بر ارسال یادداشت اعتراض به وزارت خارجه امارات ، از طرق دیپلماتیک و گفت‌وگوهای مستمر با مقامات این کشور موفق شد در کوتاهترین زمان ممکن علاوه بر دریافت یادداشت تاسف و عذرخواهی ، دیه کامل را نیز دریافت کند.

دیه کامل قتل غیر عمد در امارات دویست هزار درهم است و حسب فقه مالکی و قانون امارات چیزی بنام تغلیظ دیه ( افزایش مبلغ دیه) در ماههای حرام وجود ندارد . با این وجود دولت امارات به خانواده هرکدام از مقتولین سیصد هزار درهم نقدی پرداخت کرد.

حل سریع و چند روزه این ماجرا ( که مسبوق به سابقه نیست) و می‌توانست در شرایط کنونی به بحرانی در روابط تبدیل شود نتیجه حسن نیت طرفین و پیگیری جدی وزارت خارجه و سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دبی بود.

بازدید اپلیکیشن 19 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

انتقاد رهبری از بی‌احترامی به دولت و رئیس‌جمهوری انتقاد رهبری از بی‌احترامی به دولت و رئیس‌جمهوری
سیاسی
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (شنبه) در دیدار حضوری با رئیس جمهور و اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا، ضمن قدردانی از عملکرد این ستاد، توصیه‌های مهمی را بیان و بر لزوم اتخاذ تصمیم‌های قاطع و حاکمیتی، اقناع افکار عمومی و همکاری همه دستگاهها و آحاد…...
تکذیب یک تکذییبه؛ نوبخت به کرونا مبتلا شده است تکذیب یک تکذییبه؛ نوبخت به کرونا مبتلا شده است
سیاسی
محمدباقر نوبخت در حساب کاربری‌اش در توییتر نوشت: «پس از یک هفته پرکار، با بروز برخی علائم برای پیگیری به یک مرکز درمانی مراجعه و پس از معاینه و دریافت پاسخ مثبت تست تشخیص کرونا، به توصیه پزشکان و برای بررسی بیشتر، تحت نظر هستم. به لطف خدا حال عمومی‌ام…...
پاسخ رهبری به یک استفتا درباره مسابقات اینترنتی پاسخ رهبری به یک استفتا درباره مسابقات اینترنتی
سیاسی
پ پاسخ رهبر انقلاب به یک استفتاء درباره مسابقات اینترنتی تسنیم نوشت: رهبر معظّم انقلاب به استفتائی دربارۀ برگزاری مسابقات اینترنتی پاسخ فرمودند. کانال فقه و احکام رهبر معظّم انقلاب اسلامی در شبکه‌ مجازی به‌نشانی (leader_ahkam@) جدیدترین استفتائات معظم‌له را دربارۀ برگزاری مسابقات اینترنتی از کشور منتشر کرده است. سؤال:…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید