دانلود اپلیکیشن هفت صبح

جزئیات انفجار شبانه در بندر دوبی

جهان
جزئیات انفجار شبانه در بندر دوبی

خبرگزاری رویترز بامداد پنج شنبه از شنیده شدن صدای انفجار در دوبی خبر داد.

بر اساس این گزارش، صدای انفجار مهیبی در دوبی شنیده شده است که علت آن هنوز مشخص نیست. رسانه‌های امارات گزارش دادند که این انفجار در بندر «جبل علی» روی داده است. مقام های اماراتی می‌گویند انفجار یک کانتینر در یک کشتی تجاری دلیل آتش سوزی بندر جبل علی دوبی، بوده است. در این حادثه هیچ کس آسیب ندیده است.

به گفته سرلشکر عبدالله خلیفه المری, رییس پلیس دوبی وقوع حریق ناشی از مواد اشتعال‌زا در یکی از کانتینرها بوده است. المری تصریح کرد، در بین خدمه کشتی در بندر لنگر انداخته، هیچ زخمی و یا تلفاتی برجای نماند. وی گفت، هیچ ماده رادیواکتیوی وجود ندارد و آتش سوزی ناشی از اصطکاک یا درجه حرارت بالا بوده است.

بندر جبل علی که توسط بنادر بین المللی دوبی اداره می‌شود، بزرگترین بندر خاورمیانه است و علاوه بر دارا بودن یک منطقه آزاد صنعتی، کارخانه دوبال به عنوان یکی از بزرگترین کارخانه های آلومینیوم در خاورمیانه را در خود جای داده است. منطقه جبل علی در فاصله ۳۰ کیلومتری از مرکز شهر دبی واقع شده است.

منابع محلی شامگاه چهارشنبه از وقوع انفجاری عظیم در دوبی خبر دادند. شاهدان به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته‌اند شدت انفجار به حدی بوده که مراکز تجاری و مسکونی دبی هم لرزیده‌اند.

تا این لحظه جزئیاتی در باره خسارات احتمالی این حادثه رسانه‌ای نشده است. با این حال ویدئوهای همرسان شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد در اثر شدت آتش‌سوزی آسمان دوبی در شامگاه چهارشنبه نورانی بوده است. صدای انفجار هم به شعاع بیست و پنج کیلومتری محل حادثه در ۱۵ دقیقه مانده به نیمه شب شنیده شده است.

کشتی خارج از منطقه بندر پهلو گرفته بود به همین دلیل بندر همچنان فعال است، ایستگاه تامین برق دوبی و ایستگاه آب شیرین کن موجود در این منطقه نیز مثل گذشته فعالند. کشتی آسیب دیده ویژه حمل کالاست و تا الان دلایل آتش سوزی در آن مشخص نیست.

بندر جبل‌علی دوبی یکی از بزرگترین بنادر در منطقه خاورمیانه محسوب می‌شود و محل تخلیه و بارگیری عمدتا به آفریقا و آسیای دور و همچنین شبه قاره هند است.

بازدید اپلیکیشن 43 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید