جدیدترین آمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در ایران

اجتماعی
جدیدترین آمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در ایران

سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۲۸۸۶ بیمار جدید کووید_۱۹درکشور طی ۲۴ ساعته گذشته خبر داد.

به گفته دکتر جهانپور از دیروز تا امروز ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۸۸۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد. از بین مبتلایان جدید، ۵۲۷ مورد بستری و دو هزار و ۳۵۹ مورد از افراد معادل حدود ۸۲ درصد از موارد جدید، در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند. مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۶۷ هزار و ۱۵۶ نفر رسید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸ هزار و ۱۳۴ نفر رسید.

او درباره بهبودیافتگان کرونا، اظهار کرد: خوشبختانه تا کنون ۱۲۹ هزار و ۷۴۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

سخنگوی وزارت بهداشت تصریح کرد: ۲۵۷۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. همچنین تا کنون یک میلیون و ۴۰ هزار و ۲۸۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. جهانپور با تاکید بر اینکه وضعیت خوزستان همچنان قرمز است، ادامه داد: استان‌های هرمزگان، کردستان، کرمان، کرمانشاه، بوشهر و آذربایجان های شرقی و غربی در وضعیت هشدار قرار دارند.

جهانپور در خاتمه گفت: در ۲۴ ساعت گذشته در ۱۳ استان هیچ موردی از فوتی و در ۵ استان فقط یک مورد فوتی بر اثر کووید۱۹ گزارش شده است.

بازدید اپلیکیشن 43 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

علم الهدی: دختران ناموس‌مدار ما سوار دوچرخه نشوند علم الهدی: دختران ناموس‌مدار ما سوار دوچرخه نشوند
سیاسی
امروز آیت الله علم‌الهدی در شانزدهمین هفته برگزار نشدن نماز جمعه در کشور، به مساله دوچرخه سواری زنان اشاره کرد و گفت: «مقام معظم رهبری در فتاوای فقهی‌شان می‌فرمایند دوچرخه‌سواری دخترها و زن‌ها در منظر مردان نامحرم حرام است، فتوایی قطعی است که باید در نظام مقدس جمهوری اسلامی، هم…...
ویروس کرونا هر ۱۳دقیقه جان یک ایرانی را می‌گیرد ویروس کرونا هر ۱۳دقیقه جان یک ایرانی را می‌گیرد
اجتماعی
معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هر ۱۳ دقیقه یک نفر بر اثر کرونا در کشور فوت می کند و هر ۳۳ ثانیه یک نفر در ایران به بیماری کووید۱۹ مبتلا می شود. ایرج حریرچی روز شنبه در نشست خبری که به صورت ویدئو کنفرانس از وزارت…...
ماجرای قتل رومینا به‌روایت پدر، دوست‌پسر و مادرش ماجرای قتل رومینا به‌روایت پدر، دوست‌پسر و مادرش
اجتماعی
بخش خبری ۲۰:۳۰ برای اولین بار دلایل رضا برای قتل دخترش را در آن شب شوم منتشر کرده و می‌توان ماجرای قتل رومینا را از زبان مادر و پدر و پسری که دلیل فرارش بود، شنید...

پاسخ دهید