دانلود اپلیکیشن هفت صبح

جدیدترین آمار قربانیان و مبتلایان ویروس کرونا در ایران

اجتماعی
گزارش تصویری
برای نمایش تصاویر کلیک کنید. 3 عکس
جدیدترین آمار قربانیان و مبتلایان ویروس کرونا در ایران

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از شناسایی ۱۰ هزار و ۱۰۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ و مرگ ۱۲۷ بیمار در شبانه روز گذشته خبر داد.

هزار و ۳۵۷ نفر از بیماران جدید بستری شده‌اند.

مجموع جان باختگان این بیماری به ۸۲ هزار و ۷۴۶نفر رسیده و تعداد بیماران کووید۱۹ در کشور روی هم رفته به سه میلیون و ۷۰ هزار و ۴۲۶ نفر می‌رسد.

آمار اعلام شده توسط وزارت بهداشت نشان می‌دهد که از تاریخ ۲۱ تا ۲۷ خرداد، تعداد مبتلایان بیماری کووید-۱۹ نسبت به هفته قبلی افزایش قابل توجهی داشته است. اگرچه خوشبختانه تعداد فوتی‌ها و بستری‌های این بیماری در این مدت تا حدی کاهش پیدا کرد، اما به گفته کارشناسان معمولا چند هفته پس از افزایش تعداد مبتلایان، دیگر اعداد سیاه کرونایی هم افزایش پیدا می‌کنند.

به طور کلی در یک هفته اخیر تعداد مبتلایان روزانه بیماری از بین ۷۴۴۴ نفر تا ۱۰۷۱۵ نفر نوسان پیدا کرد و میانگین روزی ۹۶۱۶ نفر در کشور به کروناویروس مبتلا شدند. این در حالی است که هفته گذشته به طور میانگین هر روز ۸۲۸۷ نفر به کرونا مبتلا می‌شدند و حتی در روز ۱۷ خرداد ۴۹۰۷ نفر در کل کشور به کووید-۱۹ مبتلا شدند.

در مجموع از تاریخ ۲۱ تا ۲۷ خرداد ۶۷۳۱۴ نفر به مجموع مبتلایان کرونا در ایران اضافه شد تا تعداد مبتلایان نسبت به هفته پیش ۱۶.۵۷ درصد افزایش پیدا کند. این در حالی است که هفته قبلی تعداد مبتلایان کروناویروس در کشور ۱۶.۲۱ درصد کاهش پیدا کرده بود. براین اساس پس از هفت هفته روند نزولی تعداد مبتلایان کروناویروس در کشور متوقف شد و متاسفانه تعداد مبتلایان افزایش پیدا کرد.

خوشبختانه هنوز این افزایش آمار مبتلایان منجر به افزایش آمار مرگ‌ومیر بیماری در کشور نشده است. اگرچه نگرانی‌هایی هم درباره این آمار وجود دارد. براساس آنچه وزارت بهداشت اعلام کرده است در یک هفته اخیر به طور میانگین هر روز ۱۳۵ نفر از مبتلایان کرونا در کشور فوت کردند، هفته گذشته میانگین روزانه فوتی‌ها بیشتر بود.

در این مدت در مجموع متاسفانه ۹۴۷ زندگی در هفته گذشته بخاطر ابتلا به کروناویروس پایان یافتند. در مقایسه با هفته گذشته تعداد فوتی‌های بیماری حدود ۶.۶ درصد کاهش پیدا کرده است. این در حالی است که هفته پیش این نمودار کاهشی ۲۰ درصدی داشت. در نتیجه به نظر می‌رسد شیب کاهشی تعداد فوتی‌های بیماری هم بسیار کند و تقریبا روند کاهش تعداد فوتی‌های کروناویروس در کشور متوقف شده است. ادامه این روند در هفته‌های آینده می‌تواند به معنای افزایش تعداد جان‌باختگان بیماری و در نتیجه شروع موج بعدی پاندمی باشد.

بازدید اپلیکیشن 14 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید