جایگاه تازه برای اِلِمان پیانو در تبریز

اجتماعی
جایگاه تازه برای اِلِمان پیانو در تبریز

المان برچیده شده پیانو در محل جدید خود در کنار ساختمان موزه فوتبال آذربایجان در تبریز نصب شد.

ایرنا: این المان که همزمان با فرا رسیدن سال نو و اجرای طرح استقبال از بهار، در میدان جانبازان تبریز از سوی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری نصب شده بود، بنا به دلایل نامعلومی از این محل برچیده شده بود.

برچیده شدن این المان از میدان جانبازان موجب بازتاب منفی در فضای مجازی و اعتراضات فعالان عرصه فرهنگ و هنر در شبکه‌های اجتماعی شد و حتی واکنش مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی را دربر داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی در واکنش به برچیدن المان پیانو در یکی از میدان‌های تبریز، گفت: نصب و برچیدن المان‌های شهری از وظایف شهرداری‌هاست.

سیدقاسم ناظمی با انتشار مطلبی در فضای مجازی، نوشت: کاش برای همیشه مدیران جرات کرده و افرادی را که در کار آن‌ها اعمال نظر می‌کنند به مردم معرفی کنند.

وی اظهار داشته است: اگر قرار است این سازه از شهر برچیده شود ما آماده‌ایم آن را در یکی از مراکز فرهنگی نصب کنیم.

شهردار منطقه ۲ تبریز نیز در مطلبی عنوان کرده بود: المان پیانو در راستای زیباسازی و توجه به سیمای شهر نصب شده بود، اما پس از نصب مشخص شد محل انتخاب شده برای آن به لحاظ اینکه یک میدان پرتردد است و موجب ترافیک می‌شود مناسب نیست …

محمدباقر خوشنواز اعلام بود: علاوه بر این، خواه یا ناخواه توجه رانندگان به این المان جلب شده و امکان ایجاد خطر برای عابران پیاده وجود داشت؛ به همین خاطر این المان از آن محل برداشته شد و پس از آماده سازی بستر‌های مورد نیاز و بدون آبنما در همان مسیر و در ابتدای خیابان خبرنگاران نصب شد.

گفتنی است همزمان با ایام نوروز المان‌های مختلفی با محوریت بهار و ایجاد نشاط بصری در سطح شهر تبریز نصب شده است که در میان آنها، ۲ نماد موسیقی یکی با محوریت موسیقی ایرانی و آذربایجانی و دیگری با محوریت موسیقی جهان به همت سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز در سطح شهر نصب شده بود، اما به دلالیل نامعلومی المان پیانو برچیده شد که واکنش‌های مختلفی در میان کاربران فضای مجازی به همراه داشت.

بازدید اپلیکیشن 36 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

اعتراف زالی: این تعطیلی نیست، بازی با کلمات است اعتراف زالی: این تعطیلی نیست، بازی با کلمات است
اجتماعی
زالی فرمانده مبارزه با کرونای استان تهران گفت: این وضعیتی که ما در شهر داریم تعطیلی نیست بلکه فقط بازی با کلمات است. تا وقتی که کارمندان با یک‌سوم حضور داشته باشند خب مراجعه‌کننده هم خواهند داشت. منبع: دانشجو...
شکل جدید زندگی در‌ ایران ۱۴۰۰ شکل جدید زندگی در‌ ایران ۱۴۰۰
کاربران ویژه - اجتماعی
روزنامه هفت صبح، فاطمه ‌رجبی | هنوز بین اهل فن دعواست که با تمام شدن سال ۱۳۹۹ ما وارد قرن جدید شدیم یا سال ۱۴۰۰ آخرین سال از قرنی است که در آن زندگی می‌کنیم بنابراین نمی‌توان گزارش را با این مقدمه شروع کرد که وضعیت دولت الکترونیک و ثبت…...
‌مهاجرت یا کرونا؛ متهم اصلی ‌کاهش فرزندآوری‌ ‌مهاجرت یا کرونا؛ متهم اصلی ‌کاهش فرزندآوری‌
کاربران ویژه - اجتماعی
روزنامه هفت صبح | «فرزند کمتر، زندگی بهتر»؛ این شعار تا سال‌های نه چندان دور گذشته تبلیغ می‌شد،وقتی که رشد جمعیت در ایران نزدیک به چهار درصد بود،جنگ تازه تمام شده بود و وزارت بهداشت درباره انفجار جمعیت هشدار می‌داد،کسی چه می‌دانست کمتر از ۳۰سال بعد زنگ خطر برای کاهش…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید