ثروت خانواده سلطنتی انگلیس چه قدر است ؟

جهان
ثروت خانواده سلطنتی انگلیس چه قدر است ؟

گزارش موسسه انگلیسی «کانسالتنسی برند فایننس’ که همزمان با نودمین سالگرد تولد ملکه الیزابت منتشر شد موید آن است که ارزش دارایی خانواده سلطنتی این کشور در حدود ۵۸٫۴ میلیارد پوند ( معادل ۸۴ میلیارد دلار) است.

به گزارش ایرنا، براساس برآورد موسسه ‘ کانسالتنسی برند فاینس’ که روز جمعه در نشریه ‘اینترنشنال بیزنس تایمز’ منتشر شد، ثروت یاد شده شامل ۲۱ میلیارد پوند دارایی های ملموس مانند مجموعه گنجینه خزانه سلطنتی، املاک خصوصی و املاک سلطنتی و همچنین ۳۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون پوند دارایی های نامشهود است.

براساس برآورد یاد شده، خانواده سلطنتی انگلیس سالانه ۱٫۶۴ میلیارد دلار به دلیل فعالیت شان در زمینه گردشگری، فروش حکم های سلطنتی( وارانتی رویال ) و ارزش افزوده املاک شان، به اقتصاد این کشور می افزایند.

حکم های سلطنتی همانند یک نشان به بسیاری از شرکت های تجاری فروخته می شود و آنها می توانند آن بر روی تولیداتشان الصاق کنند و این احکام به این معنا است که خانواده سلطنتی از این تولیدات به دلیل کیفیت بالای آنها استفاده می کنند.

موسسه کانسالتنسی برند فاینس در همین حال گفته است که برآورد ارزش دارایی های خاندان سلطنتی انگلیس تا حدی پیچیده است، زیرا برخی از دارایی ها تحت مالکیت خصوصی قرار دارد و برخی دیگر مانند املاک سلطنتی، به نمایندگی از مردم انگلیس متعلق به ملکه این کشور است.

در همین حال مخالفان نظام سلطنتی در انگلیس، ارقام متفاوتی را درباره ارزش دارایی های خانواده سلطنتی این کشور اعلام کرده اند و این موضوع را تکذیب می کنند که خاندان سلطنتی انگلیس، باعث رونق گردشگری و اقتصاد در این کشور شده است.

در سال گذشته میلادی کمپین گروه جمهوری خواه انگلیس در گزارشی مدعی شد که هزینه هر یک از مقامات خاندان سلطنتی برای مالیات دهندگان انگلیسی به طور میانگین ۱۸٫۷ میلیون پوند است که بسیار بالاتر از هزینه مقامات سایر کشورهای جهان است.

در مورد میزان ثروت شخصی الیزابت دوم، ملکه انگلیس برآوردهای مختلفی صورت گرفته و در سال ۲۰۱۱ میلادی، ملکهٔ الیزابت با ۳۰۰ میلیون پوند دارایی اثبات‌ شده، در رده ۲۵۷ «فهرست ثروتمندترین‌های بریتانیا» قرار گرفت.

بازدید اپلیکیشن 2,952 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

آغاز موج عذرخواهی و استعفا ‌در لبنان آغاز موج عذرخواهی و استعفا ‌در لبنان
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح | دیروز منال عبدالصمد، وزیر اطلاع‌رسانی دولت لبنان از سمت خود استعفا کرد. او در یک نطق کوتاه تلویزیونی خطاب به مردم لبنان از آنها عذرخواهی کرد و گفت:«پس از فاجعه‌ای که در بیروت رخ داد استعفایم را ارائه کرده‌ام.» عبدالصمد از مردم لبنان به خاطر عدم…...
مقایسه وضعیت بندر بیروت قبل و بعد انفجار مقایسه وضعیت بندر بیروت قبل و بعد انفجار
جهان
در تصاویر ارائه شده توسط اسکای نیوز که هر دو عکس از یک زاویه قبل و بعد از انفجار تهیه شده حجم خرابی و ویرانی در بیروت که به آوارگی حدود ۲۵۰ هزار نفر انجامید مشخص است. خسارات این انفجار تنها شامل بندر بیروت نمی شود و به بازارها، خیابان…...
سنت قطع سرها را دوباره احیا می‌کنیم سنت قطع سرها را دوباره احیا می‌کنیم
جهان
ایرنا نوشت: نزاع عشایری که در شش ماه گذشته اوضاع را در شهر بندری بصره در جنوب عراق دچار تنش و ناآرامی کرده، در تازه ترین تحول به شبکه های اجتماعی کشیده شده است. فردی موسوم به «حجی حمید الخفاجی» از سران عشایر «خفاجه» در بصره در ویدئویی که در…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید