ثروتمندترین فرد دنیا در چه خانه‌ای زندگی می‌کند؟

جهان
ثروتمندترین فرد دنیا در چه خانه‌ای زندگی می‌کند؟

در ماه می سال گذشته ایلان ماسک، مدیر عامل میلیاردر تسلا و اسپیس ایکس در توییتی نوشت که «تقریباً تمام خانه‌های خود را خواهد فروخت. صاحب خانه نخواهد بود.» چند روز بعد، او چهار عمارت خیره کننده در لس آنجلس را برای فروش به قیمت ۱۳۷ میلیون دلار فهرست کرد؛ مجموعه خانه‌های ایلان ماسک شامل خانه سابق جین وایلدر، یک عمارت ۳۰ میلیون دلاری در لس آنجلس و یک عمارت تاریخی ۱۰۰ ساله در شبه جزیره سانفرانسیسکو را در خود جای داده است. در این مقاله نگاهی می اندازیم به خانه های نفس گیر متعلق به اولین میلیاردر اجاره نشین جهان.

در یک مقطع زمانی، ماسک دارای چندین ملک در منطقه بزرگ لس آنجلس بود که مجموعاً بیش از ۷۰ میلیون دلار ارزش داشتند. ماسک اولین قطعه املاک خود را در اواخر سال ۲۰۱۲ خریداری کرد. او با اجاره همان خانه در سال ۲۰۱۰ شروع به کار کرد و با خانواده اش آنجا زندگی می کرد. او بعداً این عمارت را به قیمت ۱۷ میلیون دلار خرید. مساحت این خانه ایلان ماسک ۲۰۲۴۸ متر مربع است که در مجموع هفت اتاق خواب و سیزده حمام دارد. آشپزخانه دارای سقف آجری زیبایی است. حیاط خلوت دارای یک استخر زیبا، یک زمین تنیس بزرگ و منظره ای زیبا از باشگاه منحصر به فرد Bel-Air Country است. این خانه همچنین دارای یک سالن ورزشی است. این ملک ۲۰۲۴۸ متر مربعی آغاز همه چیز بود، اولین و بزرگترین ملک او در بل ایر بود که پس از توئیت ماسک در مورد هدف خود به جهان، ملک با قیمت درخواستی ۳۰ میلیون دلار برای فروش قرار گرفت و به مبلغ ۲۹.۷۲ میلیون دلار به ویلیام دینگ، یک میلیاردر چینی فروخته شده است.

خانه ایلان ماسک
خانه ایلان ماسک

این خانه خیره کننده ایلان ماسک در اکتبر ۲۰۱۳ کمی دورتر از عمارت او به قیمت ۶.۷۵ میلیون دلار برای فروش گذاشته شده بود؛ بله، ایلان ماسک صاحب خانه بازیگر جین وایلدر شد؛ بازیگر محبوب جین وایلدر تا سال ۲۰۰۷ بیش از ۳۰ سال در آنجا زندگی کرد. اگرچه ماسک هرگز در این خانه زندگی نمی کرد، اما از آن به عنوان یک مدرسه خصوصی – به نام AdAstra – برای فرزندانش و فرزندان برخی از کارکنان اسپیس ایکس و تسلا استفاده کرده بود. در حین فروش خانه، مدیر عامل تسلا به صراحت اعلام کرد که خریدار نباید به “روح” خانه آسیب برساند یا آن را خراب کند. به زودی، فاش شد که او ملک وایلدر را به الیزابت هانتر، همسر برادرزاده وایلدر، جردن واکر-پرلمن، به قیمت ۷ میلیون دلار در یک معامله خارج از بازار فروخته است. همچنین گزارش شده است که غول فناوری ۶.۷ میلیون دلار برای کمک به خرید ملک به آنها کمک کرده است.

خانه ایلان ماسک
خانه ایلان ماسک

این خانه بومرنگ در برنت وود، کالیفرنیا، در حدود ۱۵ مایلی شمال غربی مرکز شهر لس آنجلس، قبلا متعلق به ایلان ماسک بود. ماسک در سال ۲۰۱۴، طبق اطلاعات سایت املاک و مستغلات Dirt که متعلق به Variety است، کمتر از ۳.۷ میلیون دلار برای آن پرداخت کرد. بنا به گزارش Business Insider، ساختمان توسط پرچین‌هایی برای حفظ حریم خصوصی احاطه شده است، اما دارای پنجره‌های غول‌پیکر از کف تا سقف است تا نور روز را به داخل برسانند. طبق گزارش Business Insider، ماسک خانه را در اواخر اوت ۲۰۱۹ به قیمت ۴ میلیون دلار فروخت. طبق گزارش ها، خرید این ملک در سال ۲۰۱۴ حدود ۳.۷ میلیون دلار برای مدیر عامل تسلا هزینه داشته است.

خانه ایلان ماسک
خانه ایلان ماسک

اکنون، پس از تقریبا یک سال از تخلیه خانه‌ها همه اینها به یک عمارت غول‌پیکر ۱۰۰ ساله در نزدیکی سن خوزه رسیده است. املاک هیلزبورو در زمینی به مساحت ۴۷ هکتار ساخته شده است، با ۹ اتاق خواب، ۹.۵ حمام و تقریباً هر چیزی که در آرزوی آن بودید، از جمله مسیرهای پیاده روی، دره ها، یک سالن رقص بزرگ. در ابتدا با قیمت ۳۵ میلیون دلار در ماه مه ۲۰۲۰ فهرست شد، به نظر می رسد ماسک فعلاً این خانه را از فهرست خارج کرده است. با این حال، طبق گزارش‌ها، هر احتمالی وجود دارد که خانه مجدداً ثبت شود و ماسک تلاش خود را برای خلاص شدن از شر تمام دارایی‌های املاک خود تکمیل کند.

خانه ایلان ماسک
خانه ایلان ماسک
بازدید اپلیکیشن 69 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید