تکلیف راهپیماییِ روز قدس مشخص شد

سیاسی
تکلیف راهپیماییِ روز قدس مشخص شد

ایرنا: قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: مراسم بزرگداشت روز جهانی قدس با رعایت پروتکل‌های بهداشتی شهرهای با موقعیت قرمز و سفید کرونایی در تمام کشور برگزار خواهد شد.

نصرت‌الله لطفی روز دوشنبه درجلسه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قم ویژه روز قدس:

* موضع ایران در رابطه با برگزاری روز جهانی قدس بر تعطیلی ناپذیری، اقتضا پذیری و حفظ پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی است.

* بزرگداشت روز جهانی قدس تعطیل ناپذیر است و تحت هر شرایطی این مراسم باید برگزار شود.

* درطول یک سال گذشته اتفاقاتی مانند شهادت سردار سلیمانی که به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم رژیم غاصب اسرائیل در آن دخیل بود اهمیت روز قدس را افزایش داده‌است.

* (با اشاره به حواشی نشست دیروز شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در تهران): نشست دیروز یک جلسه کارشناسی بررسی نحوه برگزاری بزرگداشت روز قدس بود و افراد حاضر در آن پیشنهادهای خود را ارائه می‌دادند.

* یکی از افراد حاضر در این نشست مدعی شد که امسال با گردن افراشته اعلام می‌کنیم که راهپیمایی نخواهیم داشت چراکه روز قدس ۹۹ در مقایسه با سال‌های گذشته شاهد حضور کم‌رنگ‌تر مردم خواهد بود.

* این فرد با اشاره به اینکه این حضور اندک مردم می‌تواند به خوراک تبلیغاتی رسانه‌های معاند تبدیل‌ شود و این مطلب را به مردم القا کند که ایرانیان از آرمان قدس کوتاه آمده‌اند.

* چنین مقایسه‌ای چه از سوی افراد داخلی و یا دشمنان خارجی کاملا اشتباه است چراکه هیچ عقلی سلیمی شرایط کرونایی امروز را با شرایط عادی سال ۹۸ یکسان قلمداد نمی‌کند.

* برجسته کردن این مطلب از سوی یکی از رسانه‌ها کج‌سلیقگی و بی‌دقتی بود که موجب استقبال رسانه‌های معاند شد.

* درنشست دیروز هیچ مساله‌ای مبنی بر عدم برگزاری بزرگداشت روز قدس مطرح نشد ولی ازآنجایی‌که این‌یک جلسه کارشناسی بود یکی از افراد حاضر این پیشنهاد را ارائه داده بود.

* روشنگری و پاسخ به شبهات یکی از مهم‌ترین محورهای بزرگداشت روز قدس است اما آن چیزی که به‌صورت ملموس بزرگداشت این روز را در سطح بین‌المللی برجسته می‌کند اقدامات میدانی است.

* مراسم بزرگداشت روز قدس در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و هماهنگی با ستاد ملی مبارزه با کرونا پیش خواهد رفت.

*این‌که مراسم بزرگداشت روز قدس دقیقا به چه نوع و شیوه‌ای برگزار می‌شود در روزهای آینده و بر اساس اقتضائات در آستانه روز قدس مشخص می‌شود.

* در شهرهایی که وضعیت کرونا در آن‌ها سفید است امکان برگزاری راهپیمایی و حضور فیزیکی مردم مانند روال متعارف وجود خواهد داشت که می‌توانند قبل یا بعد از نماز جمعه در این شهرها انجام بپذیرد.

* تاکنون در ۱۳۰ شهر کشور وضعیت کرونا سفید است و پیش‌بینی می‌شود تا هفته آخر ماه رمضان شاهد سفید شدن وضعیت شهرهای بیشتری باشیم.

* در شهرهایی که وضعیت کرونا در آن‌ها قرمز نیست، راهپیمایی خودرویی با پرچم‌های فلسطین و جبهه مقاومت راه‌اندازی می‌شود.

* علاوه بر راهپیمایی خودرویی، راهپیمایی دیگری نیز در سطح فضای مجازی باهدف اطلاع‌رسانی با موج جهانی برگزار خواهد شد.

* تشکیل حلقه‌های انسانی با حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی یکی دیگر از پیشنهادهای درخور در برگزاری روز جهانی قدس به‌ویژه در شهر قم بوده است.

* پیشنهاد اصلی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزاری روز قدس در همان مسیرهای همیشگی در سطح شهرهای کشور می‌باشد.

* جمعه آخر ماه رمضان به روز جهانی قدس نامگذاری شده است.

بازدید اپلیکیشن 275 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

پاسخ‌های زیرکانه آذری‌جهرمی به ‌محمدرضا زائری پاسخ‌های زیرکانه آذری‌جهرمی به ‌محمدرضا زائری
کاربران ویژه - سیاسی
روزنامه هفت صبح | در تعطیلات عید فطر آخرین قسمت از برنامه «باغ رمضان» که مجری آن محمد رضا زائری است و به صورت اینترنتی پخش می‌شد، آذری جهرمی، مهمان آن بود و صحبت‌های جالبی رد و بدل شد. درباره این برنامه و ویژگی‌های آن به تفصیل در یک ماه…...
حمله تند اردشیر زاهدی به رضا پهلوی حمله تند اردشیر زاهدی به رضا پهلوی
سیاسی
الف نوشت: این جمله مشهور فیلسوف-جامعه‌شناس آلمانی کارل مارکس را درباره استادش «هگل» همه شنیده‌اند که می‌گفت:‌ من می‌خواهم هگل را روی سرش برگردانم چون او با سرش راه می‌رود! حالا حکایت شاهزاده رضا پهلوی است که طی روزهای گذشته ویدیویی از او منتشر شده که در آن او تلاش…...
تخلف هشت نماینده دیگر در مدرک دانشگاهی محرز شد تخلف هشت نماینده دیگر در مدرک دانشگاهی محرز شد
سیاسی
سخنگوی هیات رئیسه مجلس دهم گفت: منتخبین استان اصفهان و استان‌های جنوبی جزو نمایندگانی هستند که مدارک‌شان دچار ایراد است. خبرآنلاین: اسدالله عباسی، سخنگوی هیات رئیسه مجلس دهم، در رابطه با ایرادات در مدرک تحصیلی برخی منتخبین مجلس یازدهم گفت: مدارک برخی منتخبین مجلس یازدهم خدشه‌دار است. به نظر می‌رسد…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید