تکذیب قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF

سیاسی
تکذیب قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF

رئیس مرکز اطلاعات مالی وزارت امور اقتصادی و دارایی شایعه قرار گرفتن ایران در فهرست سیاه گروه اقدام مالی (FATF) را به شدت تکذیب کرد و آن را خبرسازی برخی سودجویان و دلالان بازار ارز دانست.

میثم امیری در مصاحبه تلفنی با خبرگزاری صدا وسیما افزود: این موضوع شایعه ای از سوی برخی دلالان و سودجویان بازار ارز است که به دنبال التهاب و ایجاد تشنج هستند و به هیچ وجه صحت ندارد.

وی گفت:‌ گروه بین الدولی FATF سالانه سه بار تشکیل جلسه می دهد و اجلاس آتی آن در فوریه سال ۲۰۲۰ ، بهمن ماه امسال برگزار خواهد شد.

رئیس مرکز اطلاعات مالی وزارت امور اقتصادی و دارایی افزود:‌ در اجلاس آتی درباره اقدامات کشورها و همچنین خواسته های این نهاد بین الدولی بحث می شود و هیچ اقدام جدیدی در خصوص قرار گرفتن نام ایران در فهرست سیاه اقدام مالی انجام نشده است.

آقای امیری گفت:‌ روال قانونی پیوستن ایران به این گروه در کمیسیون های مربوطه در مجمع تشخیص مصلحت نظام در حال پیگیری است و مواردی نیز که نیاز به ایجاد زیرساخت هایی بوده در دولت انجام شده است.

وی افزود:‌ این خبرها به منظور ایجاد التهاب و تنش در جامعه تولید می شود و از مردم خواهش می کنیم به این موضوعات توجه نکنند و در آرامش کامل به فعالیت عادی خود ادامه دهند.

بازدید اپلیکیشن 18 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

دولت: مخالفان تصویب FATF مسئولیت عواقب خطیر اقدامات‌شان را به عهده گیرند دولت: مخالفان تصویب FATF مسئولیت عواقب خطیر اقدامات‌شان را به عهده گیرند
سیاسی
دفتر سخنگوی دولت با اظهار تاسف از انتشار چندین باره اخبار دروغ در ارتباط با FATF ادعاهای مطرح شده در برخی رسانه ها را رد و توضیحاتی در این زمینه ارائه کرد. به گزارش ایسنا، در این اطلاعیه آمده است: متاسفانه در روزهای اخیر تلاش هایی برای وارونه جلوه دادن…...
نشست آینده FATF درباره ایران، چه تاثیری روی قیمت ارز می‌گذارد؟ نشست آینده FATF درباره ایران، چه تاثیری روی قیمت ارز می‌گذارد؟
اقتصادی
صویب لوایح مربوط به پولشویی در ایران به‌ویژه در ماه‌های اخیر مورد توجه معامله‌گران قرار گرفته است. حتی بازار به تعیین تکلیف نشدن لایحه پالرمو در آخرین جلسه مجمع تشخیص مصلحت‌نظام واکنش نشان داد. در این شرایط گروهی از معامله‌گران باور دارند، نشست FATF که در بازه زمانی بین ۱۷…...
تعلیق ایران از لیست سیاه FATF تمدید شد تعلیق ایران از لیست سیاه FATF تمدید شد
سیاسی
گروه ویژه اقدام مالی امروز جمعه اعلام کرد تصمیم گرفته تعلیق «اقدامات تقابلی» علیه ایران را برای یک دوره دیگر تمدید کند. به گزارش مشرق، گروه ویژه اقدام مالی (FATF) تعلیق «اقدامات تقابلی» علیه ایران را برای یک دوره دیگر و تا فوریه ۲۰۱۹ تمدید کرد. اعضای FATF بر این…...

پاسخ دهید