تکذیب ادعای رائفی‌پور درباره شلیک به هواپیماهای مسافربری

اجتماعی
video
play-sharp-fill
تکذیب ادعای رائفی‌پور درباره شلیک به هواپیماهای مسافربری

علی‌اکبر رائفی پور شب گذشته در برنامه‌ زنده تلویزیونی ثریا گفت: طبق مستندات موجود، امروز به سه هواپیمای مسافربری ایرانی شلیک صورت گرفته ولی الحمدلله منجر به مشکل خاصی نشده است.

میر اکبر رضوی سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور در گفت و گو با همشهری آنلاین به این ادعا واکنش نشان داد: تنها مرجع پاسخگویی در خصوص این خبر سازمان هواپیمایی کشوری است. لذا درخواست من از رسانه ها و خبرگزاری ها این است که به جز سازمان هواپیمایی کشور به منابع دیگری در این خصوص استناد نشود. این خبر از سوی ریاست سازمان هواپیمایی کشور هم تکذیب شده است. این موضوع حتما بررسی می شود که اصل و پایه و منبع این خبر چه بوده است؟

او در خصوص ماجرای بمب گذاری هواپیمایی ماهان در هند که رائفی پور هم شب گذشته در صحبت های شب گذشته خود به آن اشاره کرد نیز گفت: این خبر در زمان انتشار از سوی سازمان هواپیمایی کشور تکذیب شد و اطلاع رسانی های لازم در این زمینه صورت گرفت.

محمد محمدی‌بخش رئیس سازمان هواپیمایی کشوری نیز با تکذیب ادعای مطرح شده در خصوص تیراندازی به هواپیمای مسافری گفت: گزارش تأیید شده‌ای در این باره نداریم. در این خصوص مداخلات غیرقانونی صورت گرفت در حالی که بمب‌گذاری واقعیت نداشت.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره ادعای مطرح شده در خصوص تیراندازی به هواپیماهای مسافری تأکید کرد: ادعاهای مطرح شده در خصوص حمل و نقل هوایی نباید محلی از اعراب داشته باشد و مسئول اصلی پاسخگویی، سازمان هواپیمایی کشوری است. درباره ادعای تیراندازی به هواپیما هم گزارش تأیید شده نداریم. به عنوان رئیس کمیته امنیت هوایی کشوری اعلام می‌کنیم اگر ادعایی هم در این رابطه هست آن را بررسی خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید