توقف طرح بازنگری قیمت بنزین توسط مجلس

سیاسی
توقف طرح بازنگری قیمت بنزین توسط مجلس

سخنگوی فراکسیون امید با بیان این که دو طرح این فراکسیون درباره لغو افزایش تدریجی قیمت بنزین و تک نرخی آن به دلیل تاکیدات صبح امروز مقام معظم رهبری از دستور کار خارج شد، گفت: این فراکسیون از هیئت رئیسه مجلس خواستار حضور روسای قوا در مجلس برای همفکری جهت اجرای این طرح و رفع نواقص آن شدند.

فاطمه سعیدی در گفت‌وگو با ایسنا، در توضیح وضعیت طرح‌های فراکسیون امید برای لغو افزایش قیمت بنزین گفت: شورای مرکزی فراکسیون امید با توجه به نظرات کارشناسی کمیته‌های تخصصی طرحی سه فوریتی برای لغو افزایش قیمت بنزین و به دنبال آن افزایش تدریجی آن از طریق بودجه سنواتی را تهیه کرده بود که با توجه به تاکیدات صبح امروز مقام معظم رهبری این طرح از دستور کار خارج شد.

وی افزود: فراکسیون امید همچنین طرح دو فوریتی دیگری تهیه کرده بود که بر مبنای آن بنزین تک نرخی با نرخ ۱۵۰۰ تومان عرضه شود این طرح هم به دلیل تاکیدات امروز رهبر معظم انقلاب از دستور کار خارج شد.

سخنگوی فراکسیون امید در ادامه با تاکید بر لزوم کنترل قیمت‌ها افزود: دولت و کلیه نهادهای نظارتی باید بر کنترل قیمت سایر کالاها اهتمام جدی داشته باشند دولت باید از خانوارهایی که از لحاظ معیشتی با سختی مواجهه هستند حمایت کنند و هر چه سریعتر اقدامات عملی را انجام دهد.

سعیدی ادامه داد: فراکسیون امید طی درخواستی از هئیت رئیسه مجلس خواستار حضور روسای قوا در مجلس شد تا ضمن تعامل و همفکری با نمایندگان نقایص این طرح برطرف شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اعتراض حق مدنی است، البته باید مرز بندی با جریاناتی که به دنبال سوء استفاده از اعتراض مردم هستند صورت گیرد ما از مردم می‌خواهیم ضمن حفظ آرامش به نهادهای مسئول اطمینان کرده و از بروز اتفاقاتی همچون خسارت وارد کردن به اموال عمومی خودداری کنند.

بازدید اپلیکیشن 218 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

رادیو فردا: جسد قاضی منصوری در رومانی پیدا شد رادیو فردا: جسد قاضی منصوری در رومانی پیدا شد
سیاسی
یک رسانه فارسی‌زبان مدعی شد جسد غلامرضا منصوری، مشهور به قاضی منصوری در رومانی پیدا شده است. حساب کاربری رسمی «رادیو فردا» در توییتر به نقل از خبرنگار خود در بخارست ادعا کرده جسد «غلامرضا منصوری» قاضی ایرانی که قرار بود به‌منظور پاسخگویی به اتهامات خود به ایران بازگردد، در…...
درباره تکاور کلاه سبزی که سردار سازندگی مکران شد درباره تکاور کلاه سبزی که سردار سازندگی مکران شد
سیاسی
باشگاه خبرنگاران به بررسی فعالیت های دریادار سیاری رئیس این روزهای ستاد ارتش پرداخته است. ارتش جمهوری اسلامی ایران همواره بعد از انقلاب اسلامی برای امنیت این کشور فداکاری های بسیاری کرده و می کند. ارتشی که دیوار نخست بین مردم و مشکلات طبیعی و انسانی است، ارتشی که هم…...
‌رقابت بزرگ‌ برای دو پست خالی‌ در مجلس ‌رقابت بزرگ‌ برای دو پست خالی‌ در مجلس
کاربران ویژه - سیاسی
روزنامه هفت صبح | تکلیف تمامی ‌سمت‌های مهم در مجلس شورای اسلامی ‌مشخص شده به‌جز دو سمت: یکی ریاست مرکز پژوهش‌های مجلس و دیگری ریاست دیوان محاسبات و ظاهرا، رقابت بزرگی برای به‌دست آوردن این دو سمت بین بزرگان مجلس و حتی افراد خارج از مجلس وجود دارد. قبل از…...

پاسخ دهید