آزمایش واکسن آمریکایی کرونا متوقف شد

جهان
آزمایش واکسن آمریکایی کرونا متوقف شد

آزمایش واکسن کرونا ساخت شرکت دارویی «جانسون اند جانسون» در آمریکا به دلیل بیمار شدن یکی از داوطلبان این آزمایش متوقف شد.

شرکت داروسازی «جانسون اند جانسون» در آمریکا با تایید متوقف ساختن مرحله نهایی آزمایش بالینی واکسن کرونای خود به دلیل بیماری یک داوطلب جزیئات از بیماری وی را فاش نکرد.

این شرکت با یادآوری این که در حال بررسی علت بیماری این داوطلب است، وقوع چنین مواردی را در آزمایش‌های بزرگ اتفاقی عادی اعلام کرد.

در مرحله‌ای که قرار بود میزان ایمنی و اثربخشی یک دوز واکسن برای پیشگیری از علائم کووید ۱۹ بررسی شود، یک داطلب دچار بیماری شد.

ماه گذشته جانسون اند جانسون اعلام کرده بود که واکسن آزمایشی این شرکت اثرات ایمنی قدرتمندی را در بدن داوطلبان ایجاد کرده و پس از آن مرحله نهایی آزمایش بالینی خود را با حضور ۶۰ هزار داوطلب آغاز کرد. قرار بود نتایج این مرحله آزمایش تا پایان سال ۲۰۲۰ یا اوایل سال ۲۰۲۱ مشخص شود.

در شهریور ماه نیز شرکت داروسازی «آسترازنکا» که در حال ساخت واکسن کرونا است، به دلیل بیمار شدن یکی از داوطلبان، روند آزمایش بالینی را به طور موقت متوقف کرده بود.

بازدید اپلیکیشن 24 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

موش غول‌پیکر هنرمند در مترو نیویورک! موش غول‌پیکر هنرمند در مترو نیویورک!
جهان
انتخاب: حضور موش غول پیکر در خیابان‌ها و معابر نیویورک به یک موضوع جالب تبدیل شده است، این موش غول پیکر درواقع یک هنرمند است که در پوشش یک موش بزرگ در شهر تردد می‌کند. ویدئوی این موش غول پیکر این روز‌ها در شبکه‌های مجازی وایرال و پربازدید شده است.…...
نتایج انتخابات در کدام ایالت‌ها هنوز مشخص نیست؟ نتایج انتخابات در کدام ایالت‌ها هنوز مشخص نیست؟
جهان
در تعدادی از ایالت های امریکا نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری هنوز مشخص نشده است. ایالت‌ آلاسکا (با ۳ رأی الکترال) ۲۳ درصد آرا شمارش شده و ترامپ با ۵۸.۱ به ۳۸.۳ از جو بایدن جلو است. ایالت نوادا (با ۶ رأی الکترال) ۵۱ درصد آرا شمارش شده است که بایدن با…...
کاشفان واکسن کرونا چه کسانی بودند؟ کاشفان واکسن کرونا چه کسانی بودند؟
جهان
صاحبان اصلی شرکت داروسازی بیون تک؛ شریک آلمانی شرکت فایزر آمریکا را دو آلمانی ترک تبار تشکیل می‌دهند که در ساخت نخستین واکسن مؤثر مقابله با ویروس کرونا مشارکت داشته‌اند. به گزارش روسیا الیوم، مالک شرکت بیون تک را "اوگور شاهین" و "اوزلام توریجی" زن و شوهر ۵۵ و ۵۳…...

پاسخ دهید