آزمایش واکسن آمریکایی کرونا متوقف شد

جهان
آزمایش واکسن آمریکایی کرونا متوقف شد

آزمایش واکسن کرونا ساخت شرکت دارویی «جانسون اند جانسون» در آمریکا به دلیل بیمار شدن یکی از داوطلبان این آزمایش متوقف شد.

شرکت داروسازی «جانسون اند جانسون» در آمریکا با تایید متوقف ساختن مرحله نهایی آزمایش بالینی واکسن کرونای خود به دلیل بیماری یک داوطلب جزیئات از بیماری وی را فاش نکرد.

این شرکت با یادآوری این که در حال بررسی علت بیماری این داوطلب است، وقوع چنین مواردی را در آزمایش‌های بزرگ اتفاقی عادی اعلام کرد.

در مرحله‌ای که قرار بود میزان ایمنی و اثربخشی یک دوز واکسن برای پیشگیری از علائم کووید ۱۹ بررسی شود، یک داطلب دچار بیماری شد.

ماه گذشته جانسون اند جانسون اعلام کرده بود که واکسن آزمایشی این شرکت اثرات ایمنی قدرتمندی را در بدن داوطلبان ایجاد کرده و پس از آن مرحله نهایی آزمایش بالینی خود را با حضور ۶۰ هزار داوطلب آغاز کرد. قرار بود نتایج این مرحله آزمایش تا پایان سال ۲۰۲۰ یا اوایل سال ۲۰۲۱ مشخص شود.

در شهریور ماه نیز شرکت داروسازی «آسترازنکا» که در حال ساخت واکسن کرونا است، به دلیل بیمار شدن یکی از داوطلبان، روند آزمایش بالینی را به طور موقت متوقف کرده بود.

بازدید اپلیکیشن 22 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

نظر رسانه‌ها درباره اولین مذاکره آمریکا: آبروریزی! نظر رسانه‌ها درباره اولین مذاکره آمریکا: آبروریزی!
جهان
«آبروریزی برای آمریکا» جمله‌ای کوتاه که پس از گذشت دقایقی از پایان اولین مناظره انتخاباتی آمریکا تیتر رسانه‌های خبری ایالات متحده شد. مناظره ‌ای که چهره عریان آمریکا را به نمایش گذاشت. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ؛اولین مناظره بین ترامپ و بایدن که شبیه دو کودکی بود که بر سر…...
حضور ناگهانی ترامپ کرونازده در میان جمعیت هواداران حضور ناگهانی ترامپ کرونازده در میان جمعیت هواداران
جهان
رئیس‌جمهوری آمریکا با حضور ناگهانی خود سوار بر خودرو، هوادارانی که بیرون از بیمارستان «والتر رید» جمع شده بودند، غافلگیر کرد. پزشکان او پیام‌های متناقضی از شدت بیماری او ارسال می‌کنند. دونالد ترامپ ۷۴ ساله که ماسک به صورت داشت، روی صندلی عقب خودروی شاسی بلند سیاه‌ رنگی نشسته بود…...
آتش‌بس در قره‌باغ برقرار شد آتش‌بس در قره‌باغ برقرار شد
جهان
شبکه خبری روسی «اسپوتنیک» روز شنبه و دقایقی پیش درخبر فوری از برقراری آتش بس در قره باغ بنابر توافق شب گذشته میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان خبر داد. وزارت دفاع ارمنستان نیز گزارش داد ارتش این کشور دستور آتش بس را دریافت کرده است. شوشان استپانیان دبیر مطبوعاتی وزارت…...

پاسخ دهید