توضیح یک مقام نظامی درباره هواپیمای اوکراینی

سیاسی
توضیح یک مقام نظامی درباره هواپیمای اوکراینی

سردار رسول سنایی راد مسئول بازرسی دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده کل قوا یادداشتی درباره سقوط هواپیمای اوکراینی در روزنامه جوان نوشته که بخشهای مهم آن را از قول خبرآنلاین برایتان منتشر می‌کنیم:
– بسترساز این حادثه تلخ، بروز تنش و شرایط جنگی بوده که سبب اصلی آن امریکای جنایتکار و بردن شرایط به سوی ضرورت پاسخ به ترور سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی برای بازدارندگی و انسداد در رویه جنایتکارانه سران کاخ سفید علیه امنیت و اقتدار کشورمان می‌باشد.
– در همان حال که این حادثه توسط تیم‌های کارشناسی نظامی در دستور کار بوده، هیچ ممانعتی برای دسترسی سایر گروه‌ها و تیم‌های کارشناسی از جمله تیم‌های اوکراینی و سازمان هواپیمایی از سوی نظام اعمال نشد تا از بررسی‌های آنان جلوگیری کرده یا به‌دنبال پنهانکاری باشند.
– درحالی که این اشتباه سهوی در شرایط پرمخاطره جنگی اتفاق افتاده، مسئولان نظام با پذیرش مسئولیت و عذرخواهی، بر رسیدگی به قاصران و کوتاهی‌ها تأکید داشته و پیگیرآن هستند که در مقایسه با هدف قرار دادن هواپیمای ایرانی از سوی نیروهای امریکایی بر فراز خلیج فارس در روزهای پایانی جنگ تحمیلی که پس از فاجعه به فرمانده ناو جایزه دادند، تفاوت نگاه انسانی مسئولان ایرانی و امریکایی را نشان می‌دهد.
– تأخیر در اعلام چگونگی بروز این حادثه، نه برای پنهانکاری که برای انجام بررسی‌های دقیق کارشناسی و کشف حقیقت ماجرا بوده که به‌صورت طبیعی مستلزم جمع‌آوری اطلاعات و اسناد و صرف زمان است. به‌ویژه اینکه شلیک به سمت موشک کروز دشمن آن هم در شرایط جنگی و آماده‌باش صددرصد نیز محتمل بوده که موجب اشتباه کاربر سامانه پدافندی شده و باید گروه کارشناسی به تشخیص قطعی می‌رسیدند. کمااینکه بلافاصله پس از کشف موضوع، به‌صورت صادقانه و رسمی، اطلاع‌رسانی عمومی انجام شده است.
– در شرایط کنونی، التهاب‌آفرینی و پاشیدن نمک بر زخم دل مصیبت‌زدگان این فاجعه با هر پوشش و بهانه‌ای، نه تنها با عاطفه انسانی بلکه با اخلاق و عقلانیت لازم برای مواجهه با فجایع ملی و حفظ آبرو و اعتبار کشور در برابر فرصت‌طلبی بیگانگان مغایرت دارد.

بازدید اپلیکیشن 122 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

اطلاعیه مهم در خصوص سقوط هواپیمای اوکراینی اطلاعیه مهم در خصوص سقوط هواپیمای اوکراینی
سیاسی
ستادکل نیروهای مسلح در خصوص سقوط هواپیمای مسافربری خطوط هوایی اوکراین اطلاعیه صادر کرد. به گزارش ایسنا متن کامل این اطلاعیه به این شرح است: ملت شریف و انقلابی ایران اسلامی؛ درپی وقوع حادثه دلخراش سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷ خطوط هوایی کشور اوکراین در اولین ساعات صبح…...
سقوط هواپیما سوژه تماس کانادا با ایران سقوط هواپیما سوژه تماس کانادا با ایران
اجتماعی
شبکه خبری سی‌بی‌سی بامداد پنجشنبه گزارش داد «جاستین ترودو» نخست‌وزیر کانادا ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای مسافربری در تهران، گفت: دست‌کم ۶۳ تبعه و شهروند کانادایی در آن هواپیما بودند و به طور کلی ۱۳۸ نفر از سرنشینان آن مرتبط به کانادا بودند. به نوشته عصرایران،…...
رد برخی شایعات درباره سقوط هواپیمای اوکراینی رد برخی شایعات درباره سقوط هواپیمای اوکراینی
اجتماعی
محمد اسلامی -وزیر راه و شهرسازی- درباره شایعات برخی رسانه‌های خارجی درباره طبیعی نبودن علت سقوط این هواپیما به ایسنا گفت: شایعاتی مبنی بر تروریستی بودن، انفجار یا تیراندازی به هواپیما به عنوان علت بروز سانحه و سقوط هواپیمای ۷۳۷ اوکراینی درست نیست و نقص فنی دلیل این حادثه بوده…...

پاسخ دهید