توضیح ساترا درباره مجوز ندادن به برنامه فردوسی‌پور

فرهنگی
توضیح ساترا درباره مجوز ندادن به برنامه فردوسی‌پور

در پی انتشار اخباری درباره صادر نشدن مجوز برنامه «۹۹»، علی سعد سرپرست معاونت کاربران و تنظیم‌گری اجتماعی ساترا در این باره توضیحاتی ارائه کرد.

علی سعد سرپرست معاونت کاربران و تنظیم‌گری اجتماعی ساترا در این باره در توییتر نوشت: «‏درباره خبری که روز گذشته یک رسانه خبری منتشر کرده بود چند نکته را برای ایجاد شفافیت عرض می کنم:

۱.رویکرد ساترا حمایت از رسانه های صوت و تصویر ایرانی و محتوای بومی بر روی آنهاست. تعداد ۱۵۰ مجوز صادره دردو سال اخیر، موجب شده طیف متنوعی از رسانه ها به طور قانونی مشغول به فعالیت باشند.

‏۲.در اولین جلسه شورای موافقت کلی انتشار که ۹ مهر برگزار شد، به هر سه درخواست برنامه های ارائه شده از سوی رسانه های صوت و تصویر، پروانه انتشار اعطا شد. مجوز به برنامه های همرفیق، واسخندیش و دیرین دیرین که پیش بینی می شود اقبال مخاطبان را به خود جلب کنند، در این جلسه تصمیم گیری شد.

‏۳. شرط طرح برنامه‌ها در شورای موافقت کلی انتشار، عدم وجود موانع حقوقی، قضایی و امنیتی است که در مورد برنامه ۹۹ که به درخواست فیلیمو و کافه بازار مطرح شده بود، به دلیل عدم دریافت مکتوب استعلام مراجع مسئول، عملا موضوع قابل طرح و بررسی توسط شورای مذکور نبود.

‏۴. حیطه مسولیتی ساترا فقط تصمیمات رسانه‌ای است. لذا در صورت وجود ملاحظات استعلامی، دعاوی حقوقی و یا پرونده‌های قضایی، ساترا امکان بررسی تقاضاهای رسیده را نخواهد داشت.

‏۵. اصل پایه‌ای حرکت ساترا، حمایت از رسانه‌ها و محتوای داخلی در کنار شفافیت و قاعده‌مندی تصمیمات است. ساترا در حیطه مسولیتی خود، به اعلان شفاف دلایل تصمیمات، متعهد است.»

بازدید اپلیکیشن 149 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

جمع‌آوری تصاویر شجریان از بیلبورد‌های همدان جمع‌آوری تصاویر شجریان از بیلبورد‌های همدان
فرهنگی
ایسنا: در کمتر از ۴۸ ساعت و حداقل هشت روز قبل از اتمام مجوز اکران بیلبوردها و پس از اینکه فضای شهر همدان بوی گرامیداشت استاد شجریان را به خود گرفت، در شبانگاه روز تعطیل و بدون اجازه شرکت مجری طرح، بنرها از روی بیلبوردها به پایین کشیده شد. پیرامون…...
پرونده‌ای برای پاسداشت مقام هنری ‌شجریان پرونده‌ای برای پاسداشت مقام هنری ‌شجریان
کاربران ویژه - فرهنگی
روزنامه هفت صبح، وحید سعیدی / احمد رنجبر | «من در موسیقی استعداد زیادی داشتم. تا چیزی را می‌شنیدم‌، فوری یاد می‌گرفتم. نبوغ یا استعداد‌، مثل هسته‌ای می‌ماند که باید در یک محیط مناسب قرار گیرد. هیچ‌کس یک قدم هم برای من بر نداشت که استعداد من رشد کند. غیر…...
نقش کمرنگ پلیس‌ در سریال ‌زمین گرم نقش کمرنگ پلیس‌ در سریال ‌زمین گرم
کاربران ویژه - فرهنگی
روزنامه هفت صبح، مرجان فاطمی | سریال «زمین گرم» به قسمت بیست‌وسوم رسیده و هنوز نتوانسته‌ایم بین برخی اتفاق‌ها با دنیای واقعی ارتباط برقرار کنیم. موارد اینچنینی زیاد است و به زودی به ابعاد مختلف آنها خواهیم پرداخت اما آنچه در قسمت‌های اخیر اهمیت دارد، نادیده گرفته شدن نقش پلیس…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید