تورج شعبانخانی درگذشت

فرهنگی
تورج شعبانخانی درگذشت

برترین‌ها: تورج شعبانخانی از خوانندگان و آهنگسازان پیشکسوت موسیقی پاپ که طی روزهای اخیر در بستر بیماری بود، دار فانی را وداع گفت.
تورج شعبانخانی از جمله هنرمندانی است که چند دهه در عرصه موسیقی پاپ به فعالیت و همکاری با هنرمندان زیادی مشغول بوده است.
او اگر چه طی سال‌های اخیر فعالیت چندانی در عرصه موسیقی نداشت اما ترانه‌های او که عمدتاً مبتنی بر قرائت عاشقانه‌های آرام و دلنشین طراحی شده گوش مخاطب سخت پسند موسیقی پاپ را نوازش می‌دهد و مطمئنا دوستداران موسیقی با بسیاری از ساخته‌های او آشنا هستند و خاطرات بسیاری دارند.

تورج شعبانخانی چه در گذشته و چه در سال‌های پس از انقلاب با چهره‌های شناخته شده موسیقی تجربیات مشترکی داشت که از آن جمله می‌توان به آهنگسازی برای ناصر عبداللهی، خشایار اعتمادی و فریدون فروغی اشاره کرد.

از کارهای ماندگار و پرطرفدار او می‌توان به «بهار بهار» که بطور مشترک با ناصر عبداللهی خواند و «همسفر» اشاره کرد. این هنرمند ظهر روز هجدهم آذر ماه ۹۸ در بیمارستانی در همدان چشم از جهان فروبست.

بازدید اپلیکیشن 90 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

چه زود پیر شدی‌ آقای آوازه خوان! چه زود پیر شدی‌ آقای آوازه خوان!
کاربران ویژه - فرهنگی
روزنامه هفت صبح، علی رستگار | ‌ دیدن این عکس از خشایار اعتمادی در مراسم خاکسپاری تورج شعبانخانی غافلگیرمان کرد. ما که همیشه او را با صورت تراشیده و آراسته دیده بودیم، حق داریم از دیدن این محاسن سفید تعجب کنیم و شاید حتی غمگین باشیم. حضور او با این…...
اجرای ترانه معروف توسط مرحوم شعبانخانی اجرای ترانه معروف توسط مرحوم شعبانخانی
فرهنگی
ترانه «توی شهری که تو نیستی» را با اجرای مرحوم شعبانخانی ببینید. هنرمند قدیمی موسیقی پاپ ایرانی و خالق ترانه بهار بهار، سه روز قبل درگذشت....

پاسخ دهید