تن کوین (Toncoin) چیست؟/ معرفی و بررسی آینده ارز دیجیتال تن‌کوین

دانش و فناوری
تن کوین (Toncoin) چیست؟/ معرفی و بررسی آینده ارز دیجیتال تن‌کوین

رپورتاژ آگهی|  ارز دیجیتال تن کوین Toncoin وابسته به پیام‌رسان تلگرام است که به معنای شبکه باز تلگرام بوده و در قالب شبکه‌ی بلاک‌چین در میان کاربران بخصوص ایرانی‌ها به محبوبیت رسیده است. در واقع این ارز به شبکه تن نتورک تعلق دارد که قابلیت ایجاد تغییرات در فناوری عملیاتی پلتفرم‌ها را برای توسعه‌دهندگان فراهم کرده است.

توجه داشته باشید که در حال حاضر ارز تن کوین در بازار کریپتو لیست شده و از صرافی‌هایی همچون کوینکس، بایننس و… می‌توانند آن را خرید و فروش کنند. حال اجازه دهید ما در این مقاله به ارائه اطلاعات بیشتری در خصوص این ارز دیجیتال کمتر شناخته شده بپردازیم.

 

ارز دیجیتال تن‌کوین تلگرام

معرفی ارز تن کوین

همانطور که عنوان کردیم این توکن به برنامه‌ی محبوب تلگرام وابسته است و اگر چه در ابتدا بنیان‌گذاران این شبکه ارتباطی این ارز دیجیتال را پایه‌گذاری کرده‌اند اما به دلایل مختلفی مانند مشکلات حقوقی از ادامه‌ی فعالیت در این پروژه باز ماندند و سرانجام ادامه رشد و توسعه‌ی تیم این توکن بر عهده‌ی تیم دیگری قرار گرفت.

البته اینکه چرا این پروژه به سرعت در میان کاربران محبوب شد به قرارداد‌های هوشمندی باز می‌گردد که یکی از آن‌ها رونمایی از ماشین مجازی است که این‌ایده حتی ارز محبوب اتریوم را نیز تأثیر قرار داده و البته به شناخت بیشتر تن کوین نیز کمک کرده است.

ضمناً ناگفته نماند که از جمله هدف‌های راه‌اندازی این توکن اصلاح مقیاس‌پذیری در دنیای بلاک‌چین بوده است که به همین خاطر به محض ورود به دنیای ارز دیجیتال، سعی کرده است تا همه‌ی ایرادات این بخش را رصد کرده تا به طرز شگفت‌آوری موفق به برطرف کردن ضعف‌ها شده است.

گفتنی است که این اتفاق سبب شده است تا بسیاری از باتجربه‌های بازار ارز دیجیتال به این نتیجه برسند که پروژه تن کوین از جمله بی‌رقیب‌ترین برنامه‌ها در زمینه خدمات بانکی غیر مستقیم باشد. حال شواهد نشان می‌دهد که تیم این پروژه قصد دارد در آینده از ماشین مجازی موسوم به EVM رونمایی کند که بستر مناسبی برای شکل‌گیری برنامه‌های غیرمتمرکز است.

بررسی ساختار ارز دیجیتال تن کوین

ساختار یک ارز همان معماری شبکه است که اطلاعات با جزئیات مناسب‌تری را از یک ارز به افراد مختلف ارائه می‌دهد. از طرفی هر بلاک‌چین که دارای زیرلایه‌های بیشتری باشد بی‌شک می‌تواند در زمان‌های مختلف به خصوص شرایط اضطراری عملکرد بهتری داشته باشد که ارز تن‌کوین در این زمینه وضعیت پایداری است.

ضمناً ناگفته نماند که تیم جدید توسعه دهنده این ارز ساختاری به صورت سه لایه را در نظر گرفته است که طبیعتاً هر کدام دارای ویژگی‌های خاصی هستند. حال اجازه دهید به توضیح لایه‌های ارز تن کوین بپردازیم:

– لایه‌ی Shardchain. خارجی‌ترین لایه این ارز نام دارد و از شارد چین و زنجیره‌های جانبی تشکیل شده است. وظیفه این بخش پردازش سفارش‌های نه چندان بزرگ است. البته وظیفه‌ی افزایش سرعت و مقایس‌پذیری را نیز بر عهده دارد که این موضوع وظیفه لایه میانی را به طرز قابل توجهی کاهش می‌دهد.

– لایه‌ی Workchain. این لایه از توکن محل اجتماع زنجیره‌های اصلی توکن است که تقریباً توانایی نگهداری حداقل ۴ میلیارد زنجیره را در خود دارد. گفتنی است که لایه ورک‌چین، نقل و انتقال داده‌ها را انجام می‌دهد و البته شکل‌گیری بلاک‌ها نیز در این لایه صورت می‌پذیرد که این امر کاهش ترافیک در لایه اول را به دنبال دارد.

– لایه‌ی Master. لایه اصلی تن کوین لایه‌ی مستر است و به طور کلی در حال مدیریت دو لایه‌ی دیگر این ارز دیجیتال است. همچنین اگر کاربران قصد استیک کردن این توکن را داشته باشند نیز عمل پردازش در این لایه صورت می‌گیرد.

ارز دیجیتال تن‌کوین تلگرام

بهترین ویژگی‌های ارز تن‌کوین Toncoin

همه‌ی ارز‌ها و توکن‌ها دارای خصوصیات خاص خودشان هستند که درباره‌ی این ارز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. در واقع ارز تن‌کوین دارای ویژگی‌های منحصربفرد زیر است:

– سرعت فوق‌العاده. با توجه به اینکه در این توکن از فناوری شاردینگ استفاده شده است، می‌توان ادعا کرد که سرعت قابل قبولی دارد که ثبت حداقل یک میلیون تراکنش در ثانیه گواه همین مطلب است.

– امنیت عالی. هر پروژه‌ای برای بقا نیاز به امنیت دارد که با توجه به تکنولوژی‌ها استفاده شده در ارز تن کوین که اثبات سهام معرفی شده؛ این مسأله به طور کامل مورد قبول واقع شده است. ضمناً تیم مدیریت‌کننده این پروژه، توکن را در برابر حملات هکر‌ها حفظ کرده است.

– قابلیت‌های مختلف. هر توکن دارای برنامه‌ها و امکانات خاصی است که ارز تن‌کوین نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود. در واقع از بهترین قابلیت‌های این ارز می‌توان به مرورگر اختصاصی، شفافیت عالی تراکنش‌ها، خرید و فروش توکن‌های غیر مثلثی و… اشاره کرد.

ناگفته نماند که از دیگر ویژگی‌های این ارز می‌توان به سازگاری فوق‌العاده، کارمزد پایین و ساختار غیر متمرکز تن‌کوین اشاره کرد که این موارد به محبوبیت و مقبولیت این ارز کمک کرده است.

بررسی آینده ارز دیجیتال تن کوین

همانطور که می‌دانید یک ارز برای رشد در آینده باید از پروژه‌های آینده‌اش رونمایی کند. از این رو این توکن برنامه‌ها و اهداف خود را در قالب نقشه راه عرضه کرده است تا افرادی که علاقه به خرید و نگهداری این ارز دارند، با اطلاعات کامل‌تری تصمیم‌گیری کنند.

حال ما در ادامه در این خصوص صحبت می‌کنیم و پروژه‌های این توکن مرموز را نام خواهیم برد:

  • شکل‌گیری TON DNS.
  • در نظر گرفتن بستر اجرای برنامه‌های DeFi.
  • شکل‌گیری سرویس‌های Ton Proxy و Ton Sites (راه‌اندازی سایت بر بستر بلاک‌چین).

البته ناگفته نماند که پروژه‌های هر توکن یا ارز ممکن است به صورت سالانه آپدیت شود اما در حال حاضر موارد عنوان شده از بهترین برنامه‌های این توکن به شمار می‌رود که می‌تواند در رشد این ارز دیجیتال مؤثر باشد.

در کنار همه‌ی این موارد وجود انکوباتور‌ها و یا همکار‌ها از جمله مهم‌ترین دلایل پیشرفت یک پروژه هستند. گفتنی است که در حال حاضر به دلیل تنوع بالای بلاک‌چین‌ها، برنامه‌نویسان انتخاب زیادی برای جذب شدن به پروژه‌ها را دارند که این موضوع کار را برای همکاری با افراد متخصص سخت می‌کند.

اما پروژه تن کوین با در نظر گرفتن بودجه‌ای جذاب سعی کرده است تا توجه انکوباتور‌ها را جلب کند که این روش موفق شده است همکاری بسیاری از این افراد را به دنبال داشته باشد که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

  • KuCoin Ventures
  • MIX Pioneer Fund
  • 3Commas Capital
  • Orbs
  • TON Miners

به طور کلی به طور دقیق نمی‌توان آینده‌ی یک توکن یا ارز را مشخص کرد. اما برنامه‌های گزارش شده از تیم تن‌کوین نشان می‌دهد که این پروژه اهداف بزرگی در ادامه‌ی راه دارد.

با این حال مؤلفه‌های دیگری نیز برای رشد یک ارز دیجیتال وجود دارد که از جمله می‌توان به قانون‌گذاری دولت‌ها، برنامه‌ی رقبا، نقشه‌ی راه و شرایط کلی بازار ارز اشاره کرد.

سبسببااذذ

جمع‌بندی

در این سال‌ها ارز‌های زیادی به بازار ارز معرفی شدند که سر و صدای غیر قابل وصفی داشتند؛ حتی ارز‌هایی که از پشتوانه‌ی درست و حسابی برخوردار نبودند قیمت‌های بالایی را به خود دیده‌اند. این شرایط نشان می‌دهد که پروژه‌های مدیریت شده‌ای مانند تن کوین ممکن است در آینده از آن دست ارز‌ها باشد که توجهات را بیشتر از قبل به خود جلب کند. به طور کلی با توجه به اینکه این ارز وابسته به تلگرام است، می‌تواند آینده‌ی روشنی داشته باشد. البته این بدان معنا نیست که بدون بررسی به سرمایه‌گذاری در این ارز اقدام کنید. در واقع شاید بهتر باشد به شکل مدیریت شده و با حداقل یک درصد از سرمایه‌ی خود این نوع توکن‌ها را برای بلند مدت نگهداری کنید. در صورت نیاز به. اطلاعات در مورد نحوه خرید و فروش ارز تن کوین می توانید به سایت کوینکس فارسی مراجعه کنید.

منبع:https://coinexfarsi.net/what-is-toncoin/

دیدگاهتان را بنویسید