دانلود اپلیکیشن هفت صبح

تنها دلخوشی آبی‌ها؛ استقلال آقای آماری لیگ است!

ورزشی
تنها دلخوشی آبی‌ها؛ استقلال آقای آماری لیگ است!

استقلال با پیروزی روز گذشته مقابل نفت مسجدسلیمان، هم توانست به ۹۰۰ گل زده در لیگ برتر برسد و هم اینکه برد شماره ۳۰۰ خود در تاریخ لیگ برتر را به ثبت برساند.

سایت ورزش سه می‌نویسد: با وجود اینکه تاکنون پرسپولیس شش بار و سپاهان نیز پنج بار قهرمانی لیگ برتر را از آن خود کرده اند، اما در بررسی روند کلی رقابت های لیگ برتر، این استقلال است که عملکرد بهتری نسبت به دو رقیب دیگر خود داشته ولی با وجود برخورداری آبی پوشان از بیشترین برد، بیشترین امتیاز، بیشترین گل زده و کمترین گل خورده، اما آنها تنها سه بار جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر برده اند.

رقابت های لیگ برتر در سه دوره نخست خود با حضور ۱۴ تیم، در دوره های چهارم تا ششم با حضور ۱۶ تیم، در دوره های هفتم تا دوازدهم با حضور ۱۸ تیم و از دوره سیزدهم تاکنون مجددا با شرکت ۱۶ تیم برگزار شده است. تاکنون که ۲۸ هفته از لیگ بیستم سپری شده، استقلال تهران، پرسپولیس، سپاهان، ذوب آهن و سایپا تنها تیم هایی هستند که در تمامی دوره های لیگ برتر حضور داشته اند که قطعا با سقوط یکی از تیم های ذوب آهن یا سایپا به دسته یک، تعداد تیم های همیشه حاضر در لیگ برتر به چهار تیم خواهد رسید مگر اینکه در این دو هفته معجزه ای رخ دهد و سایپا و ذوب آهن هر دو بازی پایانی خود را پیروز شوند و نفت مسجدسلیمان با شکست در دو بازی باقیمانده به دسته یک سقوط کند که امری بعید به نظر می رسد.

در ۱۹ دوره گذشته و ۲۸ هفته ای که از لیگ بیستم گذشته، ۶۱۰ بازی برگزار شده که در جدول کلی این رقابت ها، استقلال بهترین عملکرد را در تمامی آیتم های موجود به ثبت رسانده است. آبی پوشان روز گذشته موفق شدند با تک گل سبحان خاقانی از سد نفت مسجدسلیمان عبور کنند که این پیروزی، دو رکورد رند و جالب توجه را برای استقلال به ثبت رساند

آبی پوشان تا پیش از بازی روز گذشته، ۲۹۹ پیروزی در تاریخ لیگ برتر و ۸۹۹ گل نیز در این مسابقات به ثمر رسانده بود. گل خاقانی به گل شماره ۹۰۰ استقلال در لیگ برتر و پیروزی برابر نفت مسجدسلیمان، به سیصدمین برد آنها در این مسابقات تبدیل شد.

استقلالی ها همچنین در هفته نهم لیگ گذشته مقابل تراکتور به یک پیروزی بزرگ دست یافتند. شاگردان آندره آ استراماچونی با نتیجه ۴ بر ۲ از سد حریف قدرتمند خود عبور کردند. برتری در تبریز، یک نکته ویژه داشت که آن ۱۰۰۰ امتیازی شدن آبی پوشان در تاریخ لیگ برتر بود. استقلال با پیروزی برابر تراکتور، به نخستین تیم تاریخ لیگ برتر تبدیل شد که توانست مجموع امتیازات خود را به ۱۰۰۰ برساند.

پس از استقلال، این پرسپولیس بود که توانست به امتیاز هزار برسد. آنها در هفته های پایانی لیگ نوزدهم موفق شدند به این رکورد ویژه برسند. البته در این میان بحث هایی درخصوص مجموع کلی امتیازات پرسپولیس در میان است. سرخپوشان در چند مقطع با حکم فیفا دچار کسر امتیاز شدند. دو بار در طول تاریخ لیگ برتر از پرسپولیس ۶ امتیاز کسر شده است و یک بار هم در لیگ سیزدهم و با رای کمیته انضباطی، یک امتیاز از پرسپولیس به دلیل رفتار تماشاگران این تیم در بازی با داماش کسر شد تا پرسپولیسی ها با احکام انضباطی، ۱۳ امتیاز را از دست داده باشند.

چنانچه این مسئله را نیز مد نظر قرار دهیم، با توجه به اینکه تاکنون پرسپولیس در لیگ برتر ۱۰۶۹ امتیاز به دست آورده اند، حتی با کسر این ۱۳ امتیاز نیز آنها از رکورد کسب هزار امتیاز رد شده اند. سومین تیمی که توانست به این رکورد برسد، سپاهان بود.

اصفهانی ها در آخرین دیدار خود در سال ۹۹ موفق به شکست تراکتور شدند تا با کسب صدرنشینی، پایان شیرینی در سال ۹۹ رقم بزنند و یک رکورد تاریخی دیگر به نام آنها ثبت شد. زردپوشان اصفهانی پس از استقلال و پرسپولیس نام خودشان را به عنوان سومین باشگاه کشور مطرح کردند که از این امتیاز گذر می کند.
بطور کلی در پایان ۶۱۰ دیداری که این سه تیم در لیگ برتر انجام داده اند، استقلال صاحب ۳۰۰ پیروزی شده، پرسپولیس ۲۹۲ بار برنده شده و تعداد بردهای سپاهان نیز ۲۷۴ مورد است. در تعداد شکست ها نیز آبی پوشان عملکرد بهتری دارند. آنها ۱۱۷ بار باخته اند در حالیکه این آمار برای پرسپولیس و سپاهان به ترتیب ۱۲۵ و ۱۳۶ مورد است. تعداد تساوی های استقلال و پرسپولیس نیز ۱۹۳ مورد است و سپاهان نیز ۲۰۰ بار به مساوی رسیده است.

ر بحث گل های زده، استقلال روز گذشته به ۹۰۰ گل رسید. پرسپولیس تاکنون ۸۶۲ بار در لیگ برتر گلزنی کرده و تعداد گل های زده شده سپاهانی ها نیز ۸۷۵ مورد بوده است. آبی های پایتخت تاکنون ۵۵۲ بار دروازه شان باز شده و بهترین عملکرد را در این زمینه داشته اند. گل های خورده پرسپولیس نیز ۵۶۴ مورد است ضمن اینکه سپاهان هم تاکنون ۵۷۶ بار دروازه اش باز شده است.
در طول ۱۹ دوره گذشته لیگ برتر و ۲۸ هفته ای که از لیگ جاری گذشته، استقلال ۱۰۹۳ امتیاز کسب کرده، تعداد امتیازهای پرسپولیس و سپاهان نیز به ترتیب ۱۰۶۹ و ۱۰۲۲ امتیاز است. البته این امتیازات بدون کسر احکام انضباطی هر سه تیم است. بدین ترتیب در جدول کلی تاریخ لیگ برتر، استقلال در همه زمینه ها دست برتری را دارد ولی تعداد قهرمانی های آبی پوشان از دو رقیب خود کمتر است.

بازدید اپلیکیشن 23 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید