تمهیدات ژاپن برای مقابله با عکاسی از اندام زنان ورزشکار

ورزشی
تمهیدات ژاپن برای مقابله با عکاسی از اندام زنان ورزشکار

کمیته المپیک ژاپن (JOC) قرار است تمهیداتی را با هدف محافظت از ورزشکاران زن در برابر عکس و ویدئویی‌هایی که از اندام آن‌ها در حین رقابت‌های ورزشی در المپیک پیش‌رو گرفته می‌شود فراهم کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از راشاتودی، کمیته المپیک ژاپن (JOC) قرار است تمهیداتی را با هدف محافظت از ورزشکاران زن در برابر عکس و ویدئویی‌هایی از اندام آنها در حین رقابت های ورزشی از المپیک پیش رو بیاندیشد.

انتظار می رود کمیته المپیک ژاپن بیانیه مشترکی را با اتحادیه ورزشی این کشور جهت رسیدگی به موضوع و برداشتن گامهای مشخص جهت جلوگیری از گرفتن و اشتراک تصاویر از اندام بانوان در حین رقابت های ورزشی صادر کند.

این اقدام پس از شکایت چندین ورزشکار زن به انجمن فدراسیون دو و میدانی ژاپن صورت گرفته است که آنها عکسایی از خودشان در رقابت های ورزشی در رسانه ها دیدند که بر روی اندام های جنسی تمرکز شده است.

آنها گفتند که این عکس ها به طور گسترده در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده اند.

این عکسها به طور پنهانی در هنگام پرش و دویدن گرفته شده است ، هنگامی که رقبا پاهای خود را بلند می کنند یا قبل از مسابقات روی بلوک های اصلی خم می شوند.

JOC اعلام کرد که قصد دارد اقدامات مقابله با آزار و اذیت جنسی را هنگام آماده سازی برای برگزاری مسابقات المپیک سال آینده و در نتیجه محافظت از شرکت کنندگان عملی کند.

وکیل یوجی کودو ، عضو کمیته حقوقی JAAF ، گفت که این کشور به قانون جدیدی احتیاج دارد که فیلمبرداری و عکاسی بدون توافق از ورزشکاران منع شود.

ساکورا کامیتانی ، وکیل دیگری افزود: این امکان وجود دارد که ورزشکارانی که برای بازی های المپیک توکیو به ژاپن می آیند قربانی شوند ، بنابراین باید فوراً با آن برخورد شود.

بازدید اپلیکیشن 73 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

باخت به فولاد برای محمود فکری گران تمام می‌شود باخت به فولاد برای محمود فکری گران تمام می‌شود
ورزشی
محمود فکری در پایان بازی با فولاد، پیش از آنکه وارد رختکن شود، با دیدن قاسمی نژاد بازیکن حریف، حرف های رکیکی به زبان آورد که ویدئوی آن در فضای مجازی منتشر شد. از همان ابتدا مشخص بود این حرف های او عواقبی برایش به دنبال خواهد داشت. سایت فدراسیون…...
رسمی؛ محرومیت شش‌ماهه آل‌کثیر تایید شد رسمی؛ محرومیت شش‌ماهه آل‌کثیر تایید شد
ورزشی
حکم محرومیت شش ماهه عیسی آل کثیر که از سویAFC ابلاغ شده بود تایید و اجرایی خواهد شد. آل کثیر که به دلیل شادی گلش در بازی با پاختاکور در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا با شکایت این باشگاه روبرو شد از سوی AFC محرومیت شش ماهه‌ای برایش…...
اتفاقی عجیب در فوتبال،بازی برای دو تیم در یک روز! اتفاقی عجیب در فوتبال،بازی برای دو تیم در یک روز!
ورزشی
مارک هیوز بازیکن اسبق بایرن مونیخ ۳۳ سال پیش در یک روز دو بازی مهم برای تیم ملی کشورش و تیم باشگاهی‌اش انجام داد. حسین خلیلی: این روزها اگر فاصله بازی تیم‌ها از ۳ روز کمتر شود، مربیان و مسئولان آن تیم کلی جنجال به پا کرده و از نبود…...

پاسخ دهید