دانلود اپلیکیشن هفت صبح

تماشا کنید | یزدانی اینطوری آقای کشتی جهان شد

video
تماشا کنید | یزدانی اینطوری آقای کشتی جهان شد

لحظه ای که در پایان شش دقیقه کشتی نفس گیر حسن یزدانی و دیوید تیلور بغض پهلوان کشتی ایران روی تشک ترکید یک ملت با او گریه کردند. این زیباترین پایان ممکن برای حسن یزدانی بعد از بغضی بود که به واسطه شکست در فینال بازی های المپیک گلویش را گرفته بود. او ماه‌ها در سکوت به شدت تمرین کرد و امروز با آماده ترین فرم ممکن رودروی حریف شایسته امریکایی قرار گرفت.

یزدانی کشتی را هجومی آغاز کرد و در همان ابتدا دیوید تیلور را از تشک بیرون برد تا امتیاز اول را به نام خود ثبت کند. پس از آن او دوباره حریف خود را از تشک به بیرون برد تا یک امتیاز دیگر را به نام خود ثبت بزند و سپس با اجرای یک زیرگیری و خاک کردن حریف فاصله را چهار بر صفر کرد.

اما تیلور که او نیز کاملا آماده و سرپنجه بود در وقت دوم شدت حملات خود را بیشتر کرد تا دو امتیاز از یزدانی بگیرد. شاهکار یزدانی در این لحظات زمانی بود که تیلور یک خم او را تا جای ممکن بالا برد اما او نه تنها خاک نشد بلکه می توانست دو امتیاز از خاک کردن حریف به دست بیاورد. کشتی با همین وضعیت و فشار شدید تیلور در جریان بود که در ثانیه های پایانی یزدانی با یک یورش دیگر دو امتیاز دیگر هم از حریف گرفت و با پیروزی ۶-۲ شب درخشان ایران در قهرمانی نروژ را کامل کرد.

او با سوت پایان کشتی با چشمانی گریان پیروزی خود را جشن گرفت و پس از دیده بوسی با حریف و مربی اش با پرچم ایران در سالن رقابت های قهرمانی جهان به دور افتخار پرداخت تا اولین طلای ایران در نروژ به دست بیاید. پیروزی یزدانی مقابل تیلور یک پیروزی ملی و نتیجه ای بود که همه ورزش دوستان ایرانی آن را دنبال می کردند. در این سال ها کمتر رقابتی در یک ورزش انفرادی چنین ایرانیان را به دنبال خود کشیده و به هیجان آورده بود.

بازدید اپلیکیشن 121 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

نظرات کاربران

  1. دمت گرم پسر حقا لیاقت پهلوانی واسه خود خودته
    دمت گرم دل مارو المپیک هم شاد کرده بودی ولی این دفعه همه مارو دنبال کارای خودت کشوندی که باصبر سکوت پشت کار نتیجه میشه امشب
    دمت گرم که هرچی بگم باز کنه

پاسخ دهید