خسارات چهارشنبه‌سوری؛ آتش‌ و انفجار در ۷۰مغازه تهران

حوادث
خسارات چهارشنبه‌سوری؛ آتش‌ و انفجار در ۷۰مغازه تهران

نام چهارشنبه سوری با حادثه و وقایع تلخ همراه شده است به نحوی که رییس کمیته چهارشنبه آخر سال مرکز اورژانس تهران به ایرنا اعلام کرد: در حوادث مرتبط با مراسم چهارشنبه آخر سال تاکنون ۱۲ مصدوم در مراکز درمانی بستری شدند. سعید مهرسروش شامگاه سه شنبه گفت: از صبح امروز/سه شنبه/ تا ساعت ۱۹ امشب تعداد مصدومان شهر تهران ۱۹ نفر است که ۱۲ نفر به بیمارستان منتقل شدند و همچنین هفت مصدوم در محل درمان شدند. به گفته وی، در شهرستانهای استان تهران نیز در این مدت ۶ نفر از مصدومان قطع عضو شدند و همچنین ۱۲ مصدوم آسیب به چشم و ۱۳ مصدوم نیز بدلیل سوختگی روانه بیمارستان شدند.

انفجار نارنجک دست ساز یک مغازه در شرق تهران

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران شامگاه سه شنبه گفت: اولین حادثه جدی شهر تهران در خصوص چهارشنبه سوری در حوالی ساعت ۱۲ امروز در خیابان نبرد جنوبی به سامانه ۱۲۵ اعلام شد. سید جلال ملکی با بیان اینکه بلافاصله ماموران ایستگاه ٢۴ در مدت زمان چهار دقیقه به محل رسیدند، افزود: حادثه در یک ساختمان ۲ طبقه مسکونی که یک طبقه همکف نیز دارد، رخ داد. به گفته وی، در طبقه همکف این ساختمان یک مغازه ١٠ متری وجود داشت که در زمینه عرضه مواد دخانی فعالیت می کرد و یک زیرزمین هم داشت که آرایشگاه بود. انفجاری که در مغازه فروش دخانیات رخ داد، موجب شکسته شدن شیشه و پنجره های این ساختمان ها شد اما این حادثه منجر به آتش سوزی نشد و فقط در حد همان انفجار بود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهر تهران با بیان اینکه ۲ مرد جوانی که در این محل حضور داشتند از ناحیه چشم دچار آسیب شده بودند گفت: یکی از این مصدومان از ناحیه هر دو چشم آسیب شدیدی دیده بود و همچنین یک دستگاه خودرو جک شاسی بلند و یک دستگاه خودرو ٢٠۶ در مقابل مغازه پارک شده بودند که خسارت هایی نیز به هر دوی آن ها وارد شده بود. وی در خصوص علت این حادثه نیز گفت:‌ آثار مواد شیمیایی به جا مانده، نشان از تولید نارنجک های دست ساز در این محل بود و علت اصلی حادثه نیز همین است.

۷۰ مورد آتش سوزی در تهران

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی با اشاره به حوادث مرتبط با شب آخرین چهارشنبه سال اعلام کرد: از ساعت ۱۷:۳۰ در هزار نقطه تهران ۳۵۰۰ آتش‌نشان مستقر شده‌اند. تاکنون ۷۰ مورد اعزام به حریق داشتیم که شامل موارد همیشگی مانند حریق منزل، مغازه، فضای سبز و سطل زباله بوده است. البته آمار در این بازه زمانی بیشتر شده است، اما باید بگویم همه این موارد مربوط به حوادث شب چهارشنبه آخر سال نیست. به گفته وی از ساعت ۱۷:۳۰ هیچ موردی از مصدومیت و تلفات جانی نداشتیم.

انفجار نارنجک دست ساز در جنوب تهران

رییس مرکز اورژانس تهران نیز از حادثه نارنجک دست ساز در یک منزل مسکونی واقع در شهر ری خبر داد و گفت: در این حادثه یک نوجوان ۱۷ ساله از ناحیه چشم دچار آسیب جدی شد. پیمان صابریان افزود: این حادثه در ساعت ۱۲:۵۰ امروز به سامانه ۱۱۵ اعلام و بلافاصله تکنسین های اورژانس به محل حادثه اعزام شدند. در این حادثه نوجوان پسر ۱۷ ساله بر اثر انفجار نارنجک دست ساز از ناحیه چشم دچار سوختگی درجه ۲ شد که پس از انجام اقدامات اولیه درمانی این مصدوم به بیمارستان امام حسین (ع) منتقل شد.

بازدید اپلیکیشن 21 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

ببینید | زمین خوردن عابران‌پیاده در مکزیک به یک دلیل عجیب ببینید | زمین خوردن عابران‌پیاده در مکزیک به یک دلیل عجیب
حوادث
ویدیویی از ده‌ها عابر پیاده که در خیابان «پوئبلا» مکزیک را ببینید که به دلیل یک پیاده‌رو کوچک که لاین دوچرخه و لاین اتومبیل را جدا می‌کند، به یکدیگر برخورد کرده و به زمین می‌افتند. دوربین‌های مدار بسته این کلیپ‌ها را در حالی که در مرحله تنظیم آن بودند، ضبط…...
‌داستان تیراندازی مر‌گبار شکارچیان به دو محیط‌بان زنجانی ‌داستان تیراندازی مر‌گبار شکارچیان به دو محیط‌بان زنجانی
کاربران ویژه - اسلایدر
روزنامه هفت صبح | هنوز زمان زیادی از شروع سال جدید نگذشته است که دو محیط‌بان دوباره قربانی شکارچیان شدند و جان خود را از دست دادند. اعلام شده به احتمال زیاد این دو نفر ساعت هشت شب دوشنبه، ۱۶ فروردین‌ماه به شهادت رسیده‌اند. سرهنگ محبت‌خانی، فرمانده یگان حفاظت سازمان…...
تحویل جسد و آخرین اخبار از علت مرگ آزاده نامداری تحویل جسد و آخرین اخبار از علت مرگ آزاده نامداری
حوادث
مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران با تشریح آخرین وضعیت بررسی علت مرگ آزاده نامداری، از تحویل جسد این چهره شناخته شده به خانواده‌اش خبر داد. دکتر مهدی فروزش درباره آخرین وضعیت رسیدگی به موضوع مرگ آزاده نامداری ازسوی پزشکی قانونی گفت: شب گذشته و پس از اعلام موضوع کشف جسد…...

پاسخ دهید