خبر فوری : انتخابات هیات رئیسه دائمی مجلس یازدهم فردا انجام می‌شود

تصویب بسته دو هزار میلیارد دلاری برای نجات اقتصاد آمریکا

جهان
تصویب بسته دو هزار میلیارد دلاری برای نجات اقتصاد آمریکا

هفت صبح| پس از اعلام تصویب تزریق ۷۵۰ میلیارد دلار به اقتصاد آلمان برای نجات این کشور از رکود، حالا آمریکایی‌ها هم با طرح مشابهی به جنگ کرونا رفتند. دقایقی پیش استیو منوچین وزیر اقتصاد دولت ترامپ و جمعی از سناتورهای دموکرات و جمهوری‌خواه بر سر یک بسته تحریک مالی توافق کردند. طبق توافق طرفین، این ۲ هزار میلیارد دلار برای جلوگیری از ورود آمریکا به رکودی فراگیر، در قالب یک سیاست مالی انبساطی خرج خواهد شد.
روزنامه نیویورک تایمز در گزارش به ۵ مورد از مهمترین بخش‌های این بسته اشاره کرده است. پرداخت‌های مستقیم نقدی در قالب وام یا کمک بلاعوض به افراد، شرکت‌ها و بخش‌های مختلف گرداخت می‌شود که شرح آن اینچنین است:

شرکت‌های بزرگ: حدود ۵۰۰ میلیارد دلار در قالب وام. ۵۰ میلیارد دلار هم وام به شرکتهای هواپیمایی تعلق می‌گیرد.

شرکتهای کوچک: حدود ۳۵۰ میلیارد دلار برای کمک به این دسته از شرکت‌ها اختصاص داده شده است.

بیمارستانها: در این بسته ۱۵۰ میلیارد دلار در قالب پرداخت و کمک تجهیزاتی به بیمارستان‌ها اختصاص یافت.

خانوارها: ۱۲۰۰ دلار برای هر بزرگسال و ۵۰۰ دلار برای هر کودک در دهکهای درآمدی پایین و وسط. روز ۶ اپریل یعنی حدود ۱۰ رو دیگر چکها به خانواده ها فرستاده خواهد شد. همچنین به زوجهای آمریکایی با درآمد مجموع سالانه کمتر از ۱۵۰ هزار دلار، ماهانه ۲۴۰۰ دلار پرداخت می‌شود.

بیکارها: بیمه بیکاری هفته‌ای ۶۰۰ دلار اضافه شده و مدت آن به ۴ ماه افزایش می یابد. شرایط برای ورود اشخاص بیشتر تسهیل می شود.

از برخی نکات جانبی ولی مهم این بسته هم نباید غافل بود. هر شرکتی که کمک دولتی بگیرد حق خرید سهام خود را تا یکسال بعد از پایان مدت وام در بازار سرمایه نخواهد داشت.
وزارت دارایی موظف شده که کلیه پرداخت ها را شفاف اعلام کند و ذیحساب جدیدی بر کلیه پرداختها بصورت شفاف نظارت کند.
با اضافه کردن بندی توسط دموکرات ها تمام کسب و کارهای ترامپ، اعضای کنگره و مایک پنس از دریافت هر کمکی منع شدند. پیش‌بینی می‌شود با این بسته اقتصادی در روزهای آینده بازار سهام امریکا وضعیت بهتری داشته و بخشی از سقوط شدید آن جبران شود. اینکه چقدر این جبران بزرگ است چیزی است که باید منتظر ماند و دید.
این بسته محرک در تاریخ آمریکا کم نظیر بوده و تاکنون نظیری از لحاط ابعاد پرداخت نداشته است. یک بررسی کوتاه نشان می‌دهد این بسته معادل حدود ۵۰ درصد بودجه سالانه دولت فدرال و بیش از ۱۰ درصد تولیدناخالص داخلی این کشور است!

بازدید اپلیکیشن 39 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

چه کسی بیشتر گلف بازی کرده است؟ چه کسی بیشتر گلف بازی کرده است؟
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح، رامتین لطیفی | ‌اتهام آزار جنسی تارا رید، توسط جو بایدن وارد مراحل جدیدی شده است و تیم وکلای جدیدی درحال پیگیری این پرونده هستند. با پیگیری‌های وکلای خانم رید و نیز شبکه فاکس‌نیوز که نزدیک به دونالد ترامپ است، احتمالا اجازه دسترسی محدود به پرونده‌های بایگانی‌شده…...
ضعف‌و‌قوت نامزدهای انتخابات آمریکا در نظرسنجی ضعف‌و‌قوت نامزدهای انتخابات آمریکا در نظرسنجی
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح، رامتین لطیفی| این نظرسنجی در حالی برگزار شد که آمریکا بحران‌زده‌ترین کشور در شرایط کرونایی است. کرونا هم سبب شده است تا اوضاع اقتصادی در آمریکا بسیار وخیم شود. همچنین مباحثی مانند بیمه‌های سلامت و خدمات درمانی، تبعیض طبقاتی، سرانجام رابطه با کشور چین و بسیاری مسائل…...
نوشته‌ ابراهیم افشار درباره للوش و ناصر ملک‌مطیعی نوشته‌ ابراهیم افشار درباره للوش و ناصر ملک‌مطیعی
کاربران ویژه - تک نگاری
روزنامه هفت صبح، ابراهیم افشار | یک: این دولت و اقتصاددانانش مشمول‌الذمه ما هستند اگر صفرها را از پول ملی‌مان بردارند ولی نقشه‌ای برای مشنگی‌مان نکشند. یعنی مدیون ما هستند اگر صفرها را بردارند ولی فکری به گیج و منگی‌مان هنگام خرید و فروش نکنند. هنوز که هنوز است ما…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید