تصحیح اظهارات بایدن درباره ایران از سوی مقام آمریکایی

جهان
تصحیح اظهارات بایدن درباره ایران از سوی مقام آمریکایی

در حالی که سخنان رئیس جمهور آمریکا درباره لزوم توقف غنی‌سازی توسط ایران با انتقادهای زیادی همراه شد، یک مقام آمریکایی در توضیح سخنان بایدن گفت که منظور رییس‌جمهوری آمریکا توقف غنی‌سازی فراتر از برجام بوده است.

جو بایدن در مصاحبه‌ای که دو روز پیش ضبط شده و امروز بخش‌هایی از آن از شبکه سی‌بی‌اس منتشر گردید، مدعی شد که برای برداشته شدن تحریم‌ها، ایران باید غنی‌سازی را متوقف کند اما مقام ارشد آمریکایی که خبرگزاری رویترز نام وی را اعلام نکرد در تصحیح این سخنان بایدن گفت: «مصاحبه بایدن در سی‌بی‌اس به معنای آن است که ایران باید غنی سازی اورانیوم فراتر از محدوده‌ توافق هسته‌ای را متوقف کند.»

مجری شبکه خبری «سی‌بی‌اس» در این مصاحبه که بخش‌هایی از آن از منتشر شد، از بایدن پرسید: «آیا آمریکا برای بازگرداندن ایران به میز مذاکره اول تحریم‌ها را برمی‌دارد؟»

جو بایدن در پاسخ گفت: «نه!»

مجری در ادامه پرسید: «این به این معناست که ایران اول باید غنی سازی اورانیوم را متوقف کند؟»

جو بایدن گفت:« بله!» (البته بایدن تنها به تکان دادن سر خود به معنای بله اکتفا کرد و حتی به خود زحمت گفتن کلمه بله را نداد.)

مطرح شدن موضوع توقف غنی‌سازی انتقادهای زیادی را هم از مجری شبکه سی‌بی‌اس و هم از بایدن درباره بی‌اطلاعی از مفاد برجام مطرح کرد.

بازدید اپلیکیشن 89 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

ببینید | گزارش شبکه آمریکایی از سرمای مرگبار در آمریکا ببینید | گزارش شبکه آمریکایی از سرمای مرگبار در آمریکا
جهان
برق و گاز میلیون‌ها نفر در تگزاس قطع شده و مردم برای گرم شدن به سوزاندن چوب و گاز مایع روی آورده‌اند؛ صف خرید گاز مایع به طور وحشتناکی افزایش یافته است گزارش شبکه آمریکایی از سرمای مرگبار در آمریکا را ببینید. منبع: جام نیوز...
فاجعه در بهسود؛ چه گروهی مقصر است؟ فاجعه در بهسود؛ چه گروهی مقصر است؟
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح، مهسا مژدهی | یک: درشهرستان بهسود افغانستان هفته گذشته در حمله پلیس به تظاهرات‌کنندگان،۲۱نفر غیر نظامی کشته و ۳۰ نفر زخمی شدند.برخی گزارش‌ها می‌گوید پلیس ۶۰ نفر را هم دستگیر کرده. پیش از این بهسود یکی از بخش‌های امن در این کشور به حساب می‌آمد. اما ۲۰روز…...
کوزوو عادی‌سازیِ روابط با اسرائیل را اعلام کرد کوزوو عادی‌سازیِ روابط با اسرائیل را اعلام کرد
جهان
ایسنا: جمهوری کوزوو امروز، دوشنبه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و ساخت سفارتش در قدس اشغالی را اعلام کرد و دو طرف توافقنامه برقراری روابط دیپلماتیک را امضا کردند. به نقل از سایت النشره، مراسم امضای برقراری روابط دیپلماتیک به صورت مجازی با مشارکت گابی اشکنازی، وزیر خارجه رژیم…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید