ترودو درباره دیدارش با ظریف توضیح داد

سیاسی
ترودو درباره دیدارش با ظریف توضیح داد

نخست وزیر کانادا که به دلیل دیدار با وزیر خارجه ایران در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با انتقاداتی مواجه شده، توضیحاتی را درباره علت این دیدار ارائه کرد.

به گزارش گلوبال نیوز، «جاستین ترودو» نخست وزیر کانادا، درباره علت دیدار خود با «محمدجواد ظریف» وزیر خارجه ایران، گفت: من به خانواده‌ها قول داده‌ام که هر کاری را که می‌توانم انجام دهم تا مطمئن شوم آنها پاسخ می‌گیرند که ما (درباره سرنگونی هواپیما) تحقیقات تام و کامل داشته باشیم تا دقیقاً بدانیم که چه اتفاقی افتاد.

محور اصلی گفتگوهای ترودو با ظریف در حاشیه اجلاس امنیتی مونیخ، رایزنی در خصوص وضعیت تحقییقات در حال انجام در خصوص سقوط هواپیمای اوکراینی در ایران که ماه گذشته رخ داد بوده است.

ترودو گفت با وزیر امور خارجه ایران دیدار کرده تا به او بگوید همکاری با یکدیگر در این زمینه چقدر مهم است. یادآور می‌شود روز گذشته ظریف قرار بود با فرانسوا-فیلیپ شامپین، وزیر امور خارجه کانادا دیدار کند که نخست‌وزیر کانادا هم در نشست این دو حضور یافت.

وزیر امور خارجه کانادا هم گفته است در دیدار با ظریف بر لزوم ارسال جعبه‌های سیاه هواپیمای اوکراینی سقوط کرده در ایران به فرانسه برای تجزیه و تحلیل آنها و توافق برای پرداخت غرامت به خانواده‌های قربانیان تاکید کرده است. مقام‌های کانادا گفته‌اند دلیل حضور ترودو در نشست وزیران امور خارجه دو کشور این بوده که نشان دهد کشورش در مورد تحقیقات در مورد سرنگونی هواپیمای مسافربری اوکراین جدی است.

منبع: خبرگزاری مهر

بازدید اپلیکیشن 78 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

اطلاعیه ستاد انتخابات کشور خطاب به داوطلبان ردصلاحیت شده اطلاعیه ستاد انتخابات کشور خطاب به داوطلبان ردصلاحیت شده
سیاسی
بر اساس اطلاعیه شماره ۸ ستاد انتخابات کشور، آن دسته داوطلبان انتخابات مجلس که در هیات اجرایی­، هیات نظارت استان و هیات مرکزی نظارت بر انتخابات تایید صلاحیت شده­ ولی صلاحیت آنان توسط شورای نگهبان تایید نشده است، می­‌توانند درخواست رسیدگی مجدد خود را از روز شنبه مورخ ۱۲ بهمن…...
توئیت کنایه‌آمیز کواکبیان خطاب به قالیباف توئیت کنایه‌آمیز کواکبیان خطاب به قالیباف
سیاسی
مصطفی کواکبیان در توئیتی از اعضای مجمع تشخیص که مدعی ریاست مجلس هستند، پرسید: آیا حاضرند پاسخگوی وضعیت کنونی افزایش نرخ دلار وسکه باشند؟!» به گزارش همشهری آنلاین مصطفی کواکبیان نماینده مجلس در توئیتی کنایه آمیز خطاب به محمدباقر قالیباف نوشت: «بالاخره مجمع تشخیص با تعلل غیرمنطقی موجب شد ایران…...
ادعای روزنامه آمریکایی درباره اقدام FATF علیه ایران ادعای روزنامه آمریکایی درباره اقدام FATF علیه ایران
سیاسی
ایسنا می‌نویسد: روزنامه وال استریت ژورنال روز جمعه در گزارشی مدعی شد که ایران امروز در لیست سیاه کارگروه ویژه اقدام مالی قرار خواهد گرفت. قرار گرفتن ایران در لیست سیاه این کارگروه باعث می‌شود که تراکنش‌های مالی با ایران زیر ذره بین بیشتری قرار بگیرند و به شرکت‌ها و…...

پاسخ دهید