ترخیص۳.۱میلیون دوز واکسن کرونا از ۴ کشور+جدول

اجتماعی
ترخیص۳.۱میلیون دوز واکسن کرونا از ۴ کشور+جدول

طبق اعلام معاون فنی گمرک ایران در جریان واردات واکسن کرونا، تا کنون بیش از ۳.۱ میلیون دوز واکسن وارد ایران و توسط گمرک ترخیص و تحویل نمایندگان معرفی شده از سوی وزارت بهداشت شده است.

به گزارش ایسنا، ورود واکسن کرونا به ایران از نیمه بهمن ماه سال گذشته کلید خورد و تا امروز ۱۲ اردیبهشت ماه ادامه داشته است.

این در حالی است که تازه ترین مکاتبه ارونقی -معاون فنی گمرک ایران- با شانه ساز – رئیس سازمان غذا و دارو- و ارائه گزارشی در رابطه با واردات واکسن نشان می دهد که در این دوره سه میلیون و ۱۹۵ هزار و ۸۰۰ دوز واکسن وارد ایران شده است.

براساس این گزارش محموله های واکسن وارده طی ۱۲ مرحله و از کشور روسیه، چین، هند و کره جنوبی وارد و از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) پس از انجام تشریفات گمرکی با حداقل اسناد به صورت حمل یکسره و شبانه روزی در حداقل زمان ممکن و کمتر از ۱۵ دقیقه تحویل نمایندگان معرفی شده از سوی وزارت بهداشت شده است.

گزارش معاون فنی گمرک ایران از جزئیات واکسن های ورودی نشان می دهد که ۷۲۰ هزار دوز واکسن از روسیه، یک میلیون و ۶۵۰ هزار دوز از چین، ۱۲۵ هزار دوز از هند و ۷۰۰ هزار و ۸۰۰ کواکس از کره جنوبی وارد ایران شده که در مجموع بالغ بر ۳.۱ میلیون دوز است.

واردات ۳.۱ میلیون دوزی واکسن کرونا در حالی انجام شده که اعلام اخیر رییس کل بانک مرکزی از این حکایت داشت که تامین ارز فوری یک میلیون دوز واکسن از سوی این بانک صورت گرفته است و وی گفته که بانک مرکزی حداقل ۱۰۰ میلیون دلار ارز برای واکسن کرونا تخصیص داده است.

در جریان واردات واکسن دو محموله تجهیزات خط تولید واکسن نیز در هفته گذشته وارد کشور شده است.

بازدید اپلیکیشن 21 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

رهایی گروگان ۷ساله بعد از پنج روز در پاسارگاد رهایی گروگان ۷ساله بعد از پنج روز در پاسارگاد
اجتماعی
ایسنا: فرمانده انتظامی شهرستان پاسارگاد در استان فارس از موفقیت ماموران آگاهی این شهرستان در دستگیری گروگانگیر و رهایی گروگان هفت ساله خبر داد. سرهنگ مصطفی توکلی شنبه ۱۱ اردیبهشت به خبرنگاران گفت: در تاریخ ۵ اردیبهشت ماه سال جاری خانواده‌ای با نگرانی و اضطراب به کلانتری ۱۱ شهرستان "پاسارگاد"…...
پسربچه آزار دیده استقلالی به دوربین تلویزیون چه گفت؟ پسربچه آزار دیده استقلالی به دوربین تلویزیون چه گفت؟
اجتماعی
برترین‌ها: کودک هوادار استقلال که فیلمش در فضای مجازی به شدت مورد توجه کاربران قرار گرفته است اظهارات جالبی با دوربین صدا و سیما داشته است.او در این گفتگوی کوتاه از آرزویش برای بازی در استقلال گفت و البته که اطلاعاتش را درباره بازی‌های جدید استقلال به رخ کشید....
آیا احتمال وقوع سونامی در بوشهر وجود دارد؟ آیا احتمال وقوع سونامی در بوشهر وجود دارد؟
اجتماعی
امروز در نیم ساعت، بوشهر چهار بار لرزید؛ زلزله‌هایی پشت سر هم که با یک زلزله اصلی ۵.۹ریشتری در ساعت ۱۱ و ۱۱ دقیقه شروع شد و آخرین آن هم (تا لحظه انتشار این گزارش) یک زلزله‌ای با بزرگی ۴.۴ریشتری رخ داد. براساس اطلاعات مرکز زمین‌شناسی آمریکا، این زلزله‌های نسبتا…...

پاسخ دهید