ترانه علیدوستی به پنج ماه زندان محکوم شد

فرهنگی
ترانه علیدوستی به پنج ماه زندان محکوم شد

برترین‌ها: «ترانه علیدوستی»، بازیگر مطرح سینما و تلویزیون به اتهام «توهین به نیروی انتظامی» به پنج ماه زندان که به مدت دو سال به حالت تعلیق درآمده محکوم شده است.

«گیسو فغفوری»، خبرنگار باسابقه حوزه هنر و فرهنگ با اعلام این خبر در توییترش نوشت ترانه علیدوستی با شکایت معاونت حقوقی و امور مجلس ناجا به ۵ ماه زندان تا دو سال تعلیق محکوم شده است.

این خبرنگار در توییتی نوشته است: «ترانه علیدوستی باشکایت معاونت حقوقی وامور مجلس ناجا به ۵ ماه زندان محکوم شد. اتهامش توهین به نیروی‌ انتظامی است. موضوع شکایت ناجا، بازنشر فیلم برخورد مامور گشت ارشاد با یک خانم بود. او ۱۱ بهمن ۹۸ احضار شد ولی با قرار کفالت آزاد شد. حالا حکم حبسش ابلاغ شده که تا ۲ سال تعلیق دارد.»

براساس این توییت، مصداق اتهام ترانه علیدوستی بازنشر فیلم برخورد مامور گشت ارشاد با یک خانم در خیابان است.

همچنین یکی از رسانه های خارج از کشور نوشت:بنابر همین گزارش، پنج ماه زندان خانم علیدوستی به مدت دو سال تعلیقی است؛ به این معنی که طی دو سال آینده اگر او در پرونده‌ای دیگر محکوم شود، این پنج ماه نیز اجرا خواهد شد.

هنوز روشن نیست که پلیس جمهوری اسلامی چرا بازنشر یک ویدئو را جرم دانسته و از آن شکایت کرده است.

در اواخر فروردین ۹۷ ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که مأموران گشت ارشاد به دختری در یکی از پارک‌های تهران نزدیک شده و پس از پرخاش، یکی از مأموران زن به این دختر حمله‌ور می‌شود و او بیهوش روی زمین می‌افتد.

خانم علیدوستی و قوه قضائیه هنوز واکنشی به این خبر نشان نداده‌اند.

بازدید اپلیکیشن 115 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

روایت‌هایی از مارش میرا‌‌، بینوایان و اسپانیای ۱۹۳۶ روایت‌هایی از مارش میرا‌‌، بینوایان و اسپانیای ۱۹۳۶
کاربران ویژه - فرهنگی
روزنامه هفت صبح، ساعد برقی | یک: این هفته کتاب «مارش میرا» را خواندم. کتابی از «صادق سلیموویچ» با ترجمه مریم رضائیان و وحید پرست‌تاش. انتشارات پرنده آن را منتشر کرده است. در تیراژ غم‌انگیز پانصدتایی. تیراژی که البته این روزها برای کتاب معمول است. بگذریم. کتاب در واقع به…...
مهمترین خبر امروز برای کاربران اپلیکیشن هفت‌صبح مهمترین خبر امروز برای کاربران اپلیکیشن هفت‌صبح
فرهنگی
احتمالا متوجه شده‌اید؛ از صبح اتفاقات زیادی رخ نداده؛ همه‌‌چیز درست مثل این چند ماه لعنتی خلاصه شده در ویروس منحوس کرونا، افزایش قیمت دلار، سکه و طلا و... فوتبال تقریبا تعطیل است، از ترس نمی‌توانیم به سینما برویم و حضور در باشگاه‌های ورزشی، دویدن، شنا کردن و بدنسازی ریسک…...
واکنش فرهنگستان به نام «کوییک» برای خودرو ایرانی واکنش فرهنگستان به نام «کوییک» برای خودرو ایرانی
فرهنگی
فرهنگستان زبان و ادب فارسی با غیرفارسی و غیرایرانی دانستن نام خودرو «کوییک»، نسبت به این موضوع واکنش نشان داد. فرهنگستان زبان و ادب فارسی با واکنش به نام این خودرو نوشته است: «فرهنگستان زبان و ادب فارسی از هر گامی که در راه توسعه فنّاوری و پیشرفت در ساخت…...

پاسخ دهید