ترانه علیدوستی به پنج ماه زندان محکوم شد

فرهنگی
ترانه علیدوستی به پنج ماه زندان محکوم شد

برترین‌ها: «ترانه علیدوستی»، بازیگر مطرح سینما و تلویزیون به اتهام «توهین به نیروی انتظامی» به پنج ماه زندان که به مدت دو سال به حالت تعلیق درآمده محکوم شده است.

«گیسو فغفوری»، خبرنگار باسابقه حوزه هنر و فرهنگ با اعلام این خبر در توییترش نوشت ترانه علیدوستی با شکایت معاونت حقوقی و امور مجلس ناجا به ۵ ماه زندان تا دو سال تعلیق محکوم شده است.

این خبرنگار در توییتی نوشته است: «ترانه علیدوستی باشکایت معاونت حقوقی وامور مجلس ناجا به ۵ ماه زندان محکوم شد. اتهامش توهین به نیروی‌ انتظامی است. موضوع شکایت ناجا، بازنشر فیلم برخورد مامور گشت ارشاد با یک خانم بود. او ۱۱ بهمن ۹۸ احضار شد ولی با قرار کفالت آزاد شد. حالا حکم حبسش ابلاغ شده که تا ۲ سال تعلیق دارد.»

براساس این توییت، مصداق اتهام ترانه علیدوستی بازنشر فیلم برخورد مامور گشت ارشاد با یک خانم در خیابان است.

همچنین یکی از رسانه های خارج از کشور نوشت:بنابر همین گزارش، پنج ماه زندان خانم علیدوستی به مدت دو سال تعلیقی است؛ به این معنی که طی دو سال آینده اگر او در پرونده‌ای دیگر محکوم شود، این پنج ماه نیز اجرا خواهد شد.

هنوز روشن نیست که پلیس جمهوری اسلامی چرا بازنشر یک ویدئو را جرم دانسته و از آن شکایت کرده است.

در اواخر فروردین ۹۷ ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که مأموران گشت ارشاد به دختری در یکی از پارک‌های تهران نزدیک شده و پس از پرخاش، یکی از مأموران زن به این دختر حمله‌ور می‌شود و او بیهوش روی زمین می‌افتد.

خانم علیدوستی و قوه قضائیه هنوز واکنشی به این خبر نشان نداده‌اند.

بازدید اپلیکیشن 115 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

تبار‌شناسی خانواده‌های مفخم تبار‌شناسی خانواده‌های مفخم
کاربران ویژه - فرهنگی
روزنامه هفت صبح | این روزها اگر سری به شبکه‌های مجازی بزنید یا تلویزیون‌های فارسی زبان خارجی را دنبال کنید چند اسم در دنیای هنر به چشمتان می‌خورند که پیش از این هم شهرت زیادی داشتند اما این بار ماجرایی گریبانشان را گرفته که معلوم نیست کی بتوانند از آن…...
اعترافات یک ذهن نه‌چندان خطرناک اعترافات یک ذهن نه‌چندان خطرناک
کاربران ویژه - فرهنگی
روزنامه هفت صبح | به عنوان یک روزنامه‌نگار و کسی که در رسانه‌های عمومی می‌نویسد مجبورم که بخشی از علایقم را پنهان کنم. این کاری است که البته همه ما به شکل ناخودآگاه انجام می‌دهیم، حتی اگر روزنامه‌نگار هم نباشیم. مجبوریم که تصویرمان در چشم دیگری خیلی مشوش و مغشوش…...
بتمن از چنگ کرونا گریخت بتمن از چنگ کرونا گریخت
فرهنگی
فیلمبرداری‌ فیلم «بتمن» که با مثبت شدن تست کرونای نقش اصلی متوقف شده بود، پس از پایان یافتن قرنطینه چهارده روزه از سرگرفته شد. به گزارش تارنمای روزنامه نشنال، کمپانی فیلمسازی برادران وارنر با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: با اتمام دوره قرنطینه برای پیشگیری از شیوع بیماری کووید-۱۹، فیلمبرداری بتمن…...

پاسخ دهید