ترامپ: پس از انتخابات، ایران با من توافق می‌کند!

سیاسی
ترامپ: پس از انتخابات، ایران با من توافق می‌کند!

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه، در جریان سخنرانی در گردهمایی انتخاباتی در وینستون-سیلم در ایالت کارولینای شمالی اظهار کرد که او به وعده‌ انتخاباتی قبلی خود مبنی بر خارج کردن ایالات متحده از توافق هسته‌ای ایران، عمل کرده است.

ترامپ مدعی شد: من به آن [توافق] فاجعه‌بار با ایران، که طی آن ما ۱۵۰ میلیارد دلار پرداختیم و ۱.۸ میلیارد دلار آن پول نقد بود، پایان دادم.

رئیس‌جمهور آمریکا با طرح این مسئله که تهران تلاش می‌کند از مذاکره طفره برود، مدعی “فروپاشی” اقتصاد ایران شد.

ترامپ مدعی شد: می‌دانید که چه اتفاقی قرار است روی دهد. آن‌ها منتظر انتخابات [ریاست‌جمهوری آمریکا]‌ هستند، چون کشورشان در سراشیبی سقوط است. تولید ناخالص داخلی آن‌ها ۲۴ درصد سقوط کرده – هیچ‌کس تا به حال چنین چیزی نشنیده است. کشورشان با مشکل روبرو شده است.

رئیس‌جمهور آمریکا مدعی شد: من نمی‌خواهم آن‌ها با مشکل روبرو باشند؛ ولی آن‌ها تا انتخابات صبر خواهند کرد. وقتی که من در انتخابات پیروز شوم خیلی سریع پیش خواهند آمد و معامله خواهند کرد. فقط ببینید که این اتفاق چه قدر سریع خواهد بود. آن‌ها به شدت خواهان توافق هستند، اما می‌خواهند صبر کنند.

ادعای ترامپ مبنی بر تمایل ایران برای مذاکره با آمریکا در حالی است که شخص وی و اعضای دولتش به ویژه وزیر امور خارجه آمریکا بارها در جریان مناسبت‌ها و نشست‌های بین المللی تلاش کرده‌اند که با ایران مذاکره کنند. ایران شرط کرده است زمانی که آمریکا تحریم‌های ظالمانه علیه ایران را رفع کند و به برجام بازگردد، مذاکره با آمریکا آن هم در چارچوب اعضای برجام ممکن خواهد بود.

بازدید اپلیکیشن 50 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

دانشجوی محجبه جلسه پارلمان فرانسه را به هم ریخت دانشجوی محجبه جلسه پارلمان فرانسه را به هم ریخت
سیاسی
یک نماینده ائتلاف ملی دانشجویان فرانسه بعد از این‌که برخی نمایندگان در اعتراض به داشتن حجاب او جلسه را ترک کردند دو دستگی در داخل کمیته پارلمان فرانسه ایجاد کرد. روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی به نقل از گزارش رسانه‌های فرانسوی نوشت، مریم بوجیتو مراکشی الاصل در نشست کمیته‌ای در پارلمان…...
بازتاب سخنان امروز روحانی در رسانه‌های خارجی بازتاب سخنان امروز روحانی در رسانه‌های خارجی
سیاسی
سخنرانی امروز رئیس‌جمهور کشورمان در جلسه هیات دولت بازتاب گسترده ای در رسانه‌های خارجی به دنبال داشت. به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی طی سخنانی در جلسه امروز هیات دولت با بیان اینکه روزهای بسیار سختی در سال ۵۹ ملت ما پیش روی خود دید، اظهار کرد:…...
سعید محمد؛ گزینه تازه نفس انتخابات ۱۴۰۰؟ سعید محمد؛ گزینه تازه نفس انتخابات ۱۴۰۰؟
سیاسی
فرارو: چند روزی است نام جدیدی در میان اسامی نامزد‌های احتمالی انتخابات ۱۴۰۰ مطرح شده است، «سعید محمداسلامی» رئیس قرارگاه خاتم الانبیا. فردی که البته تکرار نامش به عنوان نامزد احتمالی اصولگرایان در ۱۴۰۰ با بازخورد منفی از سوی حامیان قالیباف مواجه شده است. چند وقتی است که گزینه نظامی…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید