ترامپ تهدید به آبرو ریزی کرد

جهان
ترامپ تهدید به آبرو ریزی کرد

فارس نوشت: رئیس‌جمهور آمریکا که همواره در پاسخ به منتقدانش می‌گوید متن مکالمه‌ای که از تماس با همتای اوکراینی‌اش منتشر کرده است بخوانند، این‌بار تهدید کرد آن را در یک برنامه زنده تلویزیون خواهد خواند.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا که در آستانه استیضاح قرار گرفته است روز جمعه تهدید کرد، متن کامل تماس با «ولودیمیر زلنسکی» همتای اوکراینی خود را در برنامه‌ای تلویزیونی خواهد خواند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، ترامپ در مصاحبه با نشریه‌ای آمریکایی درخصوص موضوع استیضاحش گفت: «این [جنجال‌ها] بر سر تماسی تلفنی است که تماسی خوب است».

ترامپ افزود، ممکن است در یک برنامه زنده تلویزیونی رو در رو با مردم متن کامل مکالمه را بخواند، زیرا مردم باید آن را بشنوند و هنگامی که این متن خوانده شود مشخص می‌شود که مکالمه‌ای صریح است.

این در حالی است که دولت ترامپ ماه گذشته متنی از این مکالمه تلفنی را منتشر کرد که به‌گفته برخی مقامات کاخ سفید متن کامل مکالمه با زلنسکی نیست. ترامپ در اغلب موارد در پیام‌های توئیتری خود درباره مسئله استیضاحش، از شهروندان آمریکایی و منتقدانش درخواست می‌کند متنی که از این تماس منتشر کرده را بخوانند.

محتوای این تماس تلفنی زمانی مورد توجه نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا قرار گرفت که یک افشاگر که گفته می‌شود یک افسر سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) است با تنظیم شکایت‌نامه‌ای علیه ترامپ او را به سوءاستفاده از قدرت، استفاده از امکانات دولت برای پیشبرد اهداف شخصی و درخواست از یک کشور خارجی جهت دخالت در مسائل داخلی آمریکا متهم کرده است.

«نانسی پلوسی» رئیس‌ مجلس نمایندگان آمریکا سوم مهرماه، رسماً آغاز تحقیقات برای استیضاح دونالد ترامپ را اعلام کرده است و تا کنون شماری از مقامات و دیپلمات‌های کنونی و سابق آمریکا و اوکراین در این خصوص ادای شهادت کرده‌اند. با این حال دولت آمریکا با این بهانه که شروع این تحقیقات با رأی‌گیری صورت نگرفته است، از همکاری با آن امتناع می‌کند.

بازدید اپلیکیشن 61 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

چه کسی ترامپ را ‌فریب داد؟ چه کسی ترامپ را ‌فریب داد؟
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح، مهسا مژدهی | نفت سوریه به عنوان سی و دومین کشور تولید کننده نفت ناگهان برای همه مهم شده است. ‌ کشورها بر سر نفت سوریه چک و چانه می‌زنند. این روزها میان روسیه و آمریکا بر سر اینکه نفت سوریه چه سرنوشتی باید پیدا کند، بحث…...
ترامپ تصویر سگ یابنده البغدادی را منتشر کرد ترامپ تصویر سگ یابنده البغدادی را منتشر کرد
جهان
ایرنا: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا دوشنبه‌شب در پیامی توئیتری تصویری از یک سگ را که گفته می‌شود در عملیات یافتن ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش نقش داشته، منتشر کرد. ترامپ در پیام خود نوشت: ما تصویری از سگ فوق‌العاده‌ای را که در یافتن و کشتن ابوبکر البغدادی رهبر…...
دروغ ترامپ درباره البغدادی؛ گلف به جای کنترل عملیات دروغ ترامپ درباره البغدادی؛ گلف به جای کنترل عملیات
جهان
برنا نوشت:دونالد ترامپ مدعی شده بود در مرگ ابوبکر البغدادی نقش داشته. این در حالی است که خبرنگار آمریکایی این دروغ بزرگ ترامپ را فاش کرد. ترامپ با انتشار عکسی از خود در اتاق عملیات کاخ سفید، مدعی شد که لحظه به لحظه در حال فرماندهی عملیات علیه ابوبکر البغدادی…...

پاسخ دهید