ترامپ: تا سه‌شنبه از معامله قرن رونمایی می‌کنیم

جهان
ترامپ: تا سه‌شنبه از معامله قرن رونمایی می‌کنیم

رئیس جمهوری آمریکا در سخنانی از رونمایی از بخش سیاسی طرح صلح واشنگتن برای فلسطین و اسرائیل موسوم به “معامله قرن” تا پیش از دیدار با نخست‌وزیر این رژیم در سه شنبه آتی (۸ بهمن) خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در سخنانی درباره طرح صلح واشنگتن برای فلسطین و اسرائیل موسوم به “معامله قرن” اعلام کرد که احتمالاً پیش از دیدار با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل در سه‌شنبه هفته آتی (هشتم بهمن) از این طرح رونمایی کند.

وی در این باره مدعی شد: طرح صلح واشنگتن برای خاورمیانه یک طرح بزرگ است. فلسطینی‌ها ممکن است در ابتدا به این طرح واکنش منفی نشان دهند، ولی این طرح به نفع آن‌ها است و واقعاً کارساز خواهد بود.

در همین حال، مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا شامگاه پنجشنبه گفت که ترامپ از نتانیاهو و بنی گانتس، رهبر ائتلاف آبی‌ـسفید و رقیب انتخاباتی نتانیاهو دعوت کرده است تا در کاخ سفید طرح معامله قرن را بررسی کنند.

طبق گزارش اسپوتنیک، نتانیاهو نیز موافقت خود را با دعوت ترامپ اعلام کرده است.

پیش از این جارد کوشنر، داماد و مشاور ارشد ترامپ در اوایل تیر ماه از بخش اقتصادی طرح معامله قرن رونمایی کرده بود.

طبق این طرح، «معامله قرن» که جارد کوشنر، داماد و مشاور ارشد رئیس جمهوری آمریکا دلال آن است، رژیم اسرائیل، در ازای دریافت امتیازهایی فراتر از تعهدات قبلی سازمان آزادی‌بخش فلسطین و قطعنامه‌های شورای امنیت و همچنین الحاق بخش‌هایی از مناطق اشغال‌شده به خاک خود، با تشکیل دولت مستقل فلسطینی موافقت می‌کند.

بازدید اپلیکیشن 43 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

کرونا چگونه خود را به ناو جنگی آمریکا رساند؟ کرونا چگونه خود را به ناو جنگی آمریکا رساند؟
جهان
نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد آزمایش ویروس کرونا یکی از ملوان‌های آمریکایی در ناو جنگی یو اس اس باکسر آمریکا مثبت اعلام شده است. به گزارش خبرگزاری رویترز، آزمایش ویروس کرونا یک ملوان آمریکایی ناو جنگی آبی-خاکی در بندر «سن دیه‌گو» مثبت اعلام شده است و بنا به گفته نیروی…...
عراق همکاری با ائتلاف آمریکایی را موقتا تعلیق کرد عراق همکاری با ائتلاف آمریکایی را موقتا تعلیق کرد
جهان
فرماندهی عملیات مشترک عراق از تعلیق همکاری با ائتلاف آمریکایی موسوم به ضد داعش به دلیل حمله اخیر این ائتلاف به نیروهای نظامی رسمی عراقی خبر داد. فارس: سرتیپ «تحسین الخفاجی» سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق از تعلیق همکاری این فرماندهی با ارتش آمریکا پس از حمله هوایی به مقرهای…...
ترامپ برای مقابله با کرونا دست به دعا شد ترامپ برای مقابله با کرونا دست به دعا شد
جهان
ایرنا نوشت: دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا درپی گسترش شروع ویروس کرونا در این کشور، روز یکشنبه (۲۵ اسفند) را روز ملی دعا اعلام کرد. ترامپ در صفحه توییتر خود نوشت: این برای من افتخاری بزرگ است که روز یکشنبه پانزدهم مارس را روز ملی دعا اعلام کنم. وی افزود: ما…...

پاسخ دهید