خبر فوری : همراهان گرامی! برای رفع مشکل دانلود نسخه PDF روزنامه، لطفا اپلیکیشن را از Play Store گوگل دانلود کنید

تراشیدن موی سربازان دیگر الزامی نیست

اجتماعی
تراشیدن موی سربازان دیگر الزامی نیست

رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیروهای مسلح از حذف الزام سربازان به تراشیدن موی سر در دوره آموزشی و دوران خدمت سربازی خبر داد.

سردار موسی کمالی با بیان اینکه سربازی در گذشته همواره با تراشیدن موی سر همراه بوده است، گفت: این امر در سال‌های بسیار دور به منظور رعایت بهداشت فردی و … انجام می شد و اجباری بود اما در حال حاضر با توجه به ارتقاء بهداشت فردی و امکانات مناسب در یگان‌های نیروهای مسلح و همچنین در راستای خوشایند سازی و افزایش نشاط سربازان، الزام تراشیدن موی سر برای سربازان حذف شد.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه دیگر هیچ الزامی برای تراشیدن موی سر از سوی سربازان وجود ندارد گفت: تراشیدن موی سر با نمره چهار از سربازی حذف شد و از این به بعد نمره موی سر کارکنان وظیفه دارای مدرک دیپلم و پایین‌تر در مراکز آموزشی ۱۰ و سرباز و سرجوخه در حین خدمت ۱۰ تا ۱۶ خواهد بود.

وی اضافه کرد: همچنین سربازان دارای مدرک فوق دیپلم و بالاتر نیز نمره موی سرشان در مراکز آموزشی ۱۶ و افسر و درجه دار در حین خدمت نیز ۱۶ تا ۲۰ خواهد بود.

کمالی درباره اینکه آیا کسی می‌تواند موی سر خود را با نمره چهار بتراشد؟ اظهارکرد: دیگر الزامی در این زمینه وجود ندارد و اما اگر کسی قصد چنین کاری را داشته باشد، مانعی ندارد.

وی در مورد مدل دادن به موی سر نیز گفت: مدل‌های نامتعارف ممنوع بوده و نباید در دوران سربازی موی سر به چنین شکلی اصلاح شود و مدل اصلاح باید ساده باشد.

بازدید اپلیکیشن 109 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

ابلاغ دستورالعمل مراقبت از بیماران خفیف کرونا در خانه ابلاغ دستورالعمل مراقبت از بیماران خفیف کرونا در خانه
اجتماعی
مدیر کل دفتر ارتقای سلامت و خدمات پرستاری وزارت بهداشت از ابلاغ راهنمای نحوه مراقبت از بیماران خفیف مبتلا به کووید ۱۹ در منزل خبر داد. به گزارش ایسنا، دکتر مریم رسولی با اعلام این خبر افزود: با توجه به همه‌گیری ویروس کووید-۱۹ در کشور و محدودیت تخت‌های بیمارستانی و…...
احتمالاً ۲۰ درصد تهرانی‌ها به کرونا مبتلا شده‌اند! احتمالاً ۲۰ درصد تهرانی‌ها به کرونا مبتلا شده‌اند!
اجتماعی
بالاترین میزان مرگ و میر در تهران نیز به ترتیب مربوط به مناطق ۴، ۱۴، ۲ و ۵ است. فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران ضمن اشاره به پیش‌بینی ابتلای ۱۴ تا ۲۰ درصد ساکنان تهران به کرونا گفت: بیشترین میزان ابتلا به کرونا در تهران مربوط به منطقه…...
طرح جریمه عابران پیاده متخلف توسط پلیس راهنمایی طرح جریمه عابران پیاده متخلف توسط پلیس راهنمایی
اجتماعی
عابران پیاده در ایران ممکن است به‌زودی جریمه شوند. خبرگزاری میزان از قول سردار هادیانفر رییس پلیس راهور می‌نویسد: چنانچه عابری از مسیر غیرمجازی تردد کند یا در تصادف مقصر باشد، جریمه می‌شود. شناسایی عابر متخلف با استفاده از کد ملی افراد و سیستم شناسایی چهره که زیر ساخت‌های آن…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید