خیالتان راحت؛ اصلا قرار نیست کوپن برگردد

اقتصادی
خیالتان راحت؛ اصلا قرار نیست کوپن برگردد

یک عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: به هیچ عنوان بحث بازگشت کوپن و کالابرگ‌ها مطرح نیست و مباحث حول تامین کالاهایی اساسی در کمیسیون مطرح است.

سیدغنی نظری خانقاه درباره این‌که گفته می‌شود در طرح تامین کالاهای اساسی قرار است کالابرگ بین اقشار جامعه توزیع شود، گفت: بحث بازگشت کالابرگ به هیچ عنوان مطرح نیست؛ طرحی که هفته گذشته در مجلس شورای یک فوریت آن رای آورد طرح تامین کالاهای اساسی است. قصد از طرح تامین کالاهای این است که تامین کالاهای اساسی در کشور تحت هیچ شرایطی دچار مشکل نشود. به هرحال در کشور ما نوسانات ارزی وجود دارد و اتفاقات دیگری رخ می‌دهد، ما می‌خواهیم مردم دیگر در این حوزه دچار دغدغه و مشکل نشوند.

نظری خانقاه با تاکید بر این‌که به هیچ عنوان بحث کالا برگ مطرح نیست، گفت: مباحث این چنینی را مطرح کردن باعث می‌شود که مردم خیال کنند در کشور کالای اساسی وجود ندارد و ما با تصویب این طرح خواستیم نگرانی‌ها را رفع کنیم. اولویت مجلس در حاضر تامین کالاهای اساسی است؛ لذا هیچ‌گونه طرح بازگشت کالابرگ یا کوپن مطرح نیست. به هر حال کشور ما شرایط خاصی دارد. ارز در نوسان است و تحریم‌ها را داریم بنابراین ما باید به فکر تامین کالاهای اساسی باشیم.

نظری خانقاه گفت: ما تجربه سبد معیشتی را داریم که موفق هم نبود و آن صف‌هایی که تشکیل شد را یادمان هست، در این طرح پیش‌بینی کردیم به برخی از اقشار جامعه که از لحاظ اجتماعی در دهک‌های پائین قرار دارند و از نظر وضعیت اقتصادی آسیب‌پذیر بیشتری دارند در یارانه‌ها و پرداخت‌های کمک معیشتی، کمک‌های جدی‌تری داشته باشیم. طرحی که در کمیسیون اقتصادی مطرح است، به هیچ عنوان بحث کالا برگ نیست و قصد ما تامین کالاهای اساسی و حمایت از طبقات آسیب‌پذیر است. طرح‌های دیگری همچون بررسی جزئیات مالیات بر خانه‌های خالی، تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت و بررسی طرح اعاده شده حذف ۴ صفر از پولی در کمیسیون اقتصادی مطرح است‌. امروز ما افرادی را داریم که به آن‌ها علیرغم این‌که نیاز دارند، سهام عدالت تعلق نگرفته است. هستند افرادی که ثبت نام نکردند یا اگر ثبت نام کرده‌اند نام‌شان در سیستم نیست و تخلف صورت گرفته است، به هرحال یا تخلف جدی صورت گرفته یا اطلاع‌رسانی درستی نشده است. ۲۰ میلیون نفر از دهک‌های پایین جامعه هستند که سهام عدالت نگرفتند و باید تعیین تکلیف شوند ما در طرح ساماندهی جاماندگان سهام عدالت به دنبال این امر هستیم.

بازدید اپلیکیشن 17 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

ببینید | احتکار میلیاردی لوازم‌خانگی قاچاق در مدرسه ببینید | احتکار میلیاردی لوازم‌خانگی قاچاق در مدرسه
اقتصادی
انبار احتکار لوازم خانگی در مدرسه متروکه‌ای در شهرستان ری کشف شده است....
پیشروی آرام دلار و ‌بدقلقی ‌بورس پیشروی آرام دلار و ‌بدقلقی ‌بورس
کاربران ویژه - اقتصادی
روزنامه هفت صبح | قیمت دلار در بازار آزاد در حال پیشروی در کانال ۲۴هزار تومانی است. قیمت دلار از سه‌شنبه مرز ۲۴هزار تومان را رد کرد و چهارشنبه تا پایان ساعت فعالیت بازار به حدود ۲۴هزار و ۵۰۰تومان رسید. با توجه به تعطیلات آخر هفته و تعطیلی بازار رسمی…...
‌رقابت برندهای تخم‌مرغ برای تصاحب سهم بازار ‌رقابت برندهای تخم‌مرغ برای تصاحب سهم بازار
اقتصادی
روزنامه هفت صبح، فرید عطارزاده | ‌«سفیده مایع پاستوریزه»، «سفیده پخته تخم‌مرغ»، «ساندویچ سفیده تخم‌مرغ»، «زرده تخم‌مرغ» و... این‌روزها جزو یکی از قسمت‌های اصلی مارکتینگ در حوزه تخم‌مرغ شده‌اند و شرکت‌های مختلف به‌دنبال تولید کردن محصولات جدید از مشتقات تخم‌مرغ هستند. از سوی دیگر رقابت شدید برندها سبب شده تا…...

پاسخ دهید