طرح ترافیک ۹۹ چقدر تخفیف دارد؟

اقتصادی
طرح ترافیک ۹۹ چقدر تخفیف دارد؟
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: علیخانی گفت: برای رانندگان جهت ورود به محدوده طرح‌های ترافیکی طرح‌های تشویقی و تخفیفی پیش بینی شده است.

تخفیف طرح ترافیک سال ۹۹

محمد علیخانی، رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای شهر تهران در توضیح آخرین جزئیات افزایش قیمت پایه و ضرایب ورود به محدوده‌ طرح‌های ترافیکی در سال ۹۹، گفت: شورای شهر تهران مصوبه‌ای را گذراند که بر اساس آن قیمت پایه ورود به محدوده‌های طرح‌های ترافیکی از ۲۳ هزار تومان به ۲۸ هزار تومان افزایش پیدا کرد که اگر میزان ضریب افزایش را محاسبه کنیم، رقمی در حدود ۲۱ درصد (زیر نرخ تورم) نرخ ورود به محدوده های ترافیکی افزایش پیدا کرده است.

رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای شهر تهران با اشاره به ارائه تخفیف جهت ورود به محدوده طرح‌های ترافیکی، افزود: اگر نرخ پایه ورود به محدوده طرح‌های ترافیکی را در ضرایب اعمال کنیم، آنگاه متوجه می‌شویم که اگر فردی از بسته‌های تشویقی جهت تخفیف در نرخ عوارض بهره ببرند حتی رقمی کمتر از ۲۸ هزار تومان برای تردد خود در محدوده طرح‌های ترافیکی باید پرداخت کند.

علیخانی در پاسخ به این سوال که ضریب یک و نیم در نرخ پایه ۲۸ هزار تومان برای چه افرادی محاسبه می‌شود، تصریح کرد: این ضریب برای افرادی محاسبه می‌شود که از هیچکدام از بسته‌های تشویقی ارائه شده مانند داشتن معاینه فنی برتر، ارائه پول نقد، نداشتن تخلفات رانندگی در سال گذشته و دیگر تخفیفات بی‌بهره باشند.

او تصریح کرد: ما در مدیریت شهری تخفیف‌های زیادی برای رانندگان اعمال کردیم و در کلام نرخ عوارض ورود به محدوده طرح‌های ترافیکی ۴۲ هزار تومان است، اما در واقعیت مشمول بسته‌های تخفیفی می‌شود.

رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای شهر تهران با اشاره به این نکته که شهرداری تهران در نظر داشت نرخ عوارض ورود به محدوده زوج و فرد را ۶۲ درصد را افزایش دهد، گفت: در کنار این خواسته شهرداری تهران بر این بود تا در کنار افزایش نرخ پایه ورود به محدوده طرح‌های ترافیکی ضرایب آن را نیز افزایش دهد که ما در شورای شهر تهران ضریب را مانند سال گذشته (۰.۷۵) ثابت نگه داشتیم و تنها نرخ پایه را ۵ هزار تومان افزایش دادیم.

بازدید اپلیکیشن 24 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

تعلیق بازگشایی مدارس در دقیقه نود تعلیق بازگشایی مدارس در دقیقه نود
کاربران ویژه - اجتماعی
روزنامه هفت صبح، فاطمه رجبی | نزدیک به یک هفته پیش وزارت آموزش و پرورش شیوه نامه‌ای منتشر کرد و در آن به شرایط شروع سال تحصیلی پرداخت. در بخشی از این شیوه‌نامه به تشکیل کلاس‌های حضوری در مناطق زرد اشاره شده بود، موضوعی که واکنش علی ماهر معاون برنامه‌ریزی…...
ویدیو/ چه خبر از زمان شروع اجرای طرح ترافیک؟ ویدیو/ چه خبر از زمان شروع اجرای طرح ترافیک؟
اجتماعی
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران: اجرای طرح ترافیک در پایتخت از فردای عید فطر قطعی است/طرح ترافیک از ساعت ۸ تا ۱۶ اجرا می شود و از ساعت ۱۴ خروج از طرح رایگان است....
معماهای پیچیده ترافیک تهران در روزهای قرنطینه معماهای پیچیده ترافیک تهران در روزهای قرنطینه
کاربران ویژه - اجتماعی
روزنامه هفت صبح، فرید عطارزاده| پیگیری‌های هفت‌صبح نشان می‌دهد افزایش ترافیک شهر ۷۰ درصد نبوده ... در این روزها خوف و رجای کرونایی دائما می‌شنویم که ترافیک تهران ۷۰‌درصد افزایش داشته و کمی کنایه به شهروندان نیز چاشنی این خبر شده است. کنایه از اینکه چرا بیرون می‌رویم و چرا…...

پاسخ دهید