تحصن و اعتصاب غذای نماینده شهربابک و چند سوال

سیاسی
تحصن و اعتصاب غذای نماینده شهربابک و چند سوال

مصطفی رضا حسینی قطب‌آبادی نماینده مردم شهربابک و عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی یکشنبه ۲۵ آبان، “تحصن و اعتصاب غذای خود در دفتر کارش در طبقه ششم مجلس را اعلام کرد” و “ضمن عذرخواهی از خانواده‌اش”، گفت: «به عنوان سرباز ولایت در حمایت از محتاجین به نان شب و گرفتاران و به خاطر عدم صداقت برخی مسوولان این کار را انجام خواهم داد.» این اقدام و اظهارات حسینی قطب‌آبادی پرسش‌هایی را ایجاد می‌کند:

۱. قرار است این تحصن و اعتصاب غذا چه دردی را از محتاجین به نان شب و گرفتاران دوا کند؟

۲. آیا بهتر نیست این نماینده مجلس به جای تحصن و اعتصاب غذا، به وظایف نمایندگی خود عمل کرده و با پیشنهاد تصویب قانون، نظارت دقیق بر نهادها، سوال از وزرا و… به دنبال حل مشکلات اقتصادی مردم باشد؟

۳. قرار است با این تحصن و اعتصاب غذا به چه شخص یا نهادی فشار وارد شود؟

۴. آیا این نماینده مجلس از بودجه، فشارهای همه‌جانبه آمریکا و جنگ اقتصادی که کشور با آن درگیر است خبر دارد؟

۵. قطب‌آبادی که خود را “سرباز ولایت” معرفی کرده آیا سخنان رهبر انقلاب درباره دامن نزدن به حواشی و لزوم همکاری و تلاش برای بهتر شدن اوضاع کشور را نشنیده است؟

۶. تا کی قرار است عده‌ای پشت سنگر ولایت فقیه پنهان شده و با خرج کردن از رهبری، خود را مطرح کنند؟

۷. اگر به فرض مشکلات محتاجین به نان شب با این تحصن و اعتصاب غذا حل شد، آیا باید دیگران هم راهکارهای قانونی و اقدامات مدیریتی خود را کنار بگذارند و به شیوه مدیریتی نوینی به نام تحصن و اعتصاب غذا روی بیاورند؟

۸. آیا قطب‌آبادی فراموش کرده نماینده مجلس شورای اسلامی است و همچنان فکر می‌کند یک فعال سیاسی یا اجتماعی و مجلس شورای اسلامی یک حزب یا انجمن مردم‌نهاد است که دست به تحصن و اعتصاب غذا در طبقه ششم مجلس زده است؟

۹. آیا می‌توان اینگونه برداشت کرد که چنین اقداماتی نه برای محتاجین به نان شب و گرفتاران، بلکه برای بیشتر جلوه کردن برخی افراد صورت می‌گیرد؟

۱۰. تا کی قرار است اعتصاب غذای این نماینده مجلس  ادامه داشته باشد؟ شرط پایان این اعتصاب چیست؟

بازدید اپلیکیشن 125 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

هیچکس فرد هتاک به رئیس‌جمهوری را نمی‌شناسد هیچکس فرد هتاک به رئیس‌جمهوری را نمی‌شناسد
سیاسی
سخنان حجت الاسلام احمد جهان بزرگی در مناظره زنده برنامه «زاویه» شبکه چهار واکنش‌های زیادی به دنبال داشت. کار به انتشار بیانیه ای از سوی روابط عمومی شبکه چهار سیما کشید و در ادامه ارتباط این شخص با پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی تکذیب شد. در بیانیه رسمی شبکه چهار…...
ظریف به قائم مقام وزیرخارجه کره جنوبی چه گفت؟ ظریف به قائم مقام وزیرخارجه کره جنوبی چه گفت؟
سیاسی
چوی جونگ کن قائم مقام وزیر امور خارجه کره جنوبی که در رأس هیأتی به منظور بررسی حل مشکلات روابط دو کشور و به ویژه موضوع منابع مالی ایران در این کشور به تهران سفر کرده است، با محمد جوادظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد.…...
هشدار فرمانده کل سپاه به آمریکا هشدار فرمانده کل سپاه به آمریکا
سیاسی
مهر نوشت: فرمانده کل سپاه در واکنش به تحرکات اخیر در منطقه، گفت: ما برای هرگونه واکنش آماده هستیم. سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران امروز(جمعه) در حاشیه مراسم بزرگداشت سردار سلیمانی، در جمع خبرنگاران، گفت: حاج قاسم نشان داد وقتی ما حرکت می کنیم و هنگامی که در…...

پاسخ دهید