تایید ۳۰مورد لختگی خون در دریافت‌کنندگان آسترازنکا

جهان
تایید ۳۰مورد لختگی خون در دریافت‌کنندگان آسترازنکا

آژانس دارویی انگلیس اعلام کرد: ۳۰ مورد لختگی خون ناشی از تزریق واکسن کرونای آسترازنکا تایید شده است.

آژانس دارویی انگلیس روز گذشته (جمعه) اعلام کرد: در بین بیش از ۱۸ میلیون نفری که واکسن کروناویروس آسترازنکا را تزریق کرده اند، ۳۰ مورد لختگی خون گزارش شده است.

تا ۲۴ ماه مارس، ۲۲ مورد ترومبوز سینوس وریدی مغزی (CVST) و هشت مورد دیگر ترومبوز با پلاکت پایین گزارش شده است.

به رغم آنکه شماری از داوطلبان پس از تزریق این واکسن جان خود را از دست داده‌اند، آژانس تنظیم مقررات دارویی و مراقبت‌های بهداشتی (MHRA) این کشور همچنان مدعیست که به دلیل کم بودن موارد لختگی خون در تعداد جمعیت واکسینه شده، فوائد واکسیناسیون در برابر بیماری کووید-۱۹ بر خطرات ناشی از آن برتری دارد و از مردم می‌خواهد که از تزریق واکسن صرف نظر نکنند.

به گزارش ایسنا به نقل از مدیکال اکسپرس، هلند آخرین کشور اروپایی است که تزریق واکسن آسترازنکا را محدود کرده و روز گذشته تزریق واکسن کروناویروس آسترازنکا را برای افراد زیر ۶۰ سال به دلیل نگرانی از ارتباط احتمالی آن با بروز لختگی خون متوقف کرد. پیشتر آلمان نیز تصمیم مشابهی را اتخاذ کرده بود.

بازدید اپلیکیشن 8 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

در مرز اوکراین و روسیه چه خبر است؟ در مرز اوکراین و روسیه چه خبر است؟
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح، مهسا مژدهی | در طول تاریخ یک قرن گذشته، کمتر زمانی را می‌توان سراغ داشت که روسیه و اوکراین در شرایط صلح و آشتی به سر ببرند. روابط این دو کشور با ایجاد اتحاد جماهیر شوروی رو به تیرگی گذاشت و با وجود آنکه روس‌ها اقلیتی مهم…...
ببینید | کشتی به گل نشسته در کانال سوئز آزاد شد ببینید | کشتی به گل نشسته در کانال سوئز آزاد شد
جهان
عملیات آزادسازی کشتی باری اورگرین در ساعت ۴:۳۰ به وقت محلی نتیجه داد تا کانال سوئز پس از حدود یک هفته بازگشایی شود...
دعوا بر‌سر کانال استانبول بالا گرفت دعوا بر‌سر کانال استانبول بالا گرفت
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح | یک: بامداد یکشنبه ۱۰۳ افسر بازنشسته نیروی دریایی این کشور در بیانیه‌ای از تصمیم اردوغان برای خروج از پیمان «مونترو» در خصوص تاسیس کانال آبی جدید در استانبول به شدت انتقاد کردند. تا لحظه تنظیم این گزارش برای ۱۰نفر از امضاکنندگان این بیانیه حکم بازداشت صادر…...

پاسخ دهید