دانلود اپلیکیشن هفت صبح

تازه‌ترین درخواست آمریکایی‌ها از ایران چیست؟

سیاسی
تازه‌ترین درخواست آمریکایی‌ها از ایران چیست؟

هرچند گفتگوها در وین متوقف شده اما امیدها برای بازگشت به توافق هسته ای ادامه دارد. نماینده آمریکا در امور ایران گفته که دولت بایدن یک توافق به گفته او “ناقص” را برای بازگرداندن شهروندان آمریکایی بازداشت شده در ایران نمی پذیرد و خواهان بازگشت تمام آنها به خانه است.

به نقل از شبکه ان بی سی، رابرت مالی نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران گفت که او مثل دولت قبلی کشورش توافقی را که منجر به آزادی تمام شهروندان آمریکایی زندانی در ایران نشود، نخواهد پذیرفت.

رابرت مالی افزود: دولت جو بایدن خواهان بازگشت تمام شهروندان آمریکایی محبوس در ایران است و یک توافق نصفه و نیمه با تهران را نمی پذیرد.

این مقام آمریکایی در ادامه با ادعای ناعادلانه بودن بازداشت این افراد گفت: من در دولت اوباما روی این موضوع کار کردم و آن زمان توانستیم آزادی برخی از شهروندانی را که ناعادلانه زندانی شده بودند، تضمین کنیم اما نتوانستیم این کار را برای همه شان انجام دهیم.

مالی همچنین به سیامک نمازی یک شهروند آمریکایی محبوس در ایران اشاره کرد و گفت: ادامه بازداشت او باری است که روی دوش ما، یعنی کسانی که در سال ٢٠١۶ روی تبادل زندانیان توافق کردیم، سنگینی می کند و این بار می خواهیم که او نیز آزاد شود. این کاری است که باید تکمیل شود.

بازدید اپلیکیشن 108 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید