تاج پادشاهی بر سر چارلز سوم

جهان
تاج پادشاهی بر سر چارلز سوم

یورونیوز نوشت: مراسم تاج‌گذاری چارلز سوم، پادشاه بریتانیا و کامیلا، همسرش و ملکه همنشین این کشور شنبه ۶ مه در کلیسای وست مینیستر لندن برگزار شد.

چارلز سوم پادشاه بریتانیا پس از انجام تشریفات در کلیسای وست‌مینیستر لندن تاج سلطنت بر سر گذاشت.

پیش از این پادشاه پشت پرده‌هایی تدهین شد تا برای مقدس‌ترین لحظه مراسم و بر نشستن بر تخت سلطنت آماده شود. سپس تمامی متعلقات پادشاهی از جمله شمشیر، دست‌بندها، دست‌کش‌ها و دیگر سمبل‌ها به او تحویل داده شد.
چالز سوم و کامیلا از کاخ باکینگهام در صفوف پادشاهی به سوی کلیسای وست مینیستر حرکت کرد. مردم از اقصی نقاط بریتانیا از روزها قبل به خیابان‌های لندن آمده‌اند تا بتوانند پادشاه و ملکه را از فاصله‌ای نزدیک‌تر ملاقات کنند.

پس از مراسم تاج‌گذاری پادشاه و ملکه در صفوفی بزرگتر، موسوم به صفوف پادشاهی به کاخ باکینگهام بازخواهند گشت. سایر اعضای خانواده سلطنتی نیز در این راهپیمایی به آن‌ها ملحق خواهند شد.

چالز سوم، پادشاه بریتانیا به همراه کامیلا، همسرش و باقی افراد خانواده سلطنتی در پایان مراسم در بالکن کاخ باکینگهام حاضر شده و با مردم دیدار خواهند کرد.

ریشی سوناک، نخست‌وزیر کنونی و بوریس جانسون نخست‌وزیر اسبق بریتانیا به همراه همسرانشان در مراسم تاج‌گذاری چارلز سوم پادشاه بریتانیا حاضر شدند.

دیدگاهتان را بنویسید