بیانیه خصمانه کمیته چهارجانبه عربی در رابطه با ایران

جهان
بیانیه خصمانه کمیته چهارجانبه عربی در رابطه با ایران

کمیته چهار جانبه وزیران خارجه عربستان، امارات، بحرین و مصر با طرح ادعاهای واهی و بی‌اساس علیه کشورمان، سیاست‌های ایران در منطقه را محکوم کرد.

به گزارش ایسنا، کمیته چهارجانبه وزیران عرب متشکل از عربستان، امارات متحده عربی، بحرین و مصر که همان کشورهای تحریم کننده قطر هستند، پس از برگزاری دوازدهمین نشست خود در قاهره بیانیه‌ای منتشر کرده و در آن بدون اشاره به نقش مخرب این کشورها در مشکلات منطقه به طرح ادعاهای واهی و نخ نما علیه ایران و دبیرکل حزب‌الله لبنان پرداخت.

به نوشته روزنامه خلیج تایمز، این کشورها در بیانیه خود با ادعای پشتیبانی ایران از حوثی‌ها، ادامه این حمایت‌ها را محکوم و بر اهمیت مقابله با ایران در منطقه تاکید کردند. این کمیته همچنین در بیاینه فرافکنانه خود اقدامات عربستان و بحرین را در برابر ایران در راستای “محافظت از امنیت و ثبات کشورهای‌ خود” خوانده است.

این چهار کشور علاوه‌براین، سخنرانی دبیر کل حزب‌الله در روز عاشورا را محکوم کردند.

به گزارش ایسنا، این کشورها در حالی مدعی نقش مخرب ایران در امور کشورهای منطقه هستند که خود با سیاست‌های بی‌ثبات کننده و مداخله جویانه‌شان همواره موجب ایجاد و گسترش ناآرامی و تفرقه در کشورهای خاورمیانه می‌شوند.

مقامات این کشورها با فرافکنی تلاش دارند ایران را برای تمامی مشکلات منطقه مقصر جلوه دهند در حالی‌که خود عامل اصلی بی‌ثباتی و جنگ در کشورهای منطقه، ازجمله در یمن هستند.

بازدید اپلیکیشن 92 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

بازداشت راننده کامیون وحشت در انگلیس بازداشت راننده کامیون وحشت در انگلیس
جهان
پلیس استان «اسکس» واقع در شرق انگلیس، «مو رابینسون» راننده کامیون حامل ۳۹ مهاجر غیرقانونی که در کامیون او جان باختند را به قتل متهم کرده است. به گفته پلیس، این راننده کامیون همچنین متهم به تخلفاتی مانند قاچاق انسان و مهاجرت و پولشویی شده است. رابینسون قرار است دوشنبه در…...
دست‌اندازهای پیش روی دولت جدید “جاستین ترودو” دست‌اندازهای پیش روی دولت جدید “جاستین ترودو”
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح | دیروز جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا در جمع هواداران خود حاضر شد و گفت ‌ مردم کشورش با انتخاب مجدد او در انتخابات دوشنبه، به نفع یک برنامه مترقی رای دادند.با پایان انتخابات فدرال کانادا و شمارش بیشتر آرا، حزب لیبرال به رهبری جاستین ترودو، نخست وزیر…...
سیدحسن نصرالله: استراتژی ترامپ در برابر ایران شکست خورد سیدحسن نصرالله: استراتژی ترامپ در برابر ایران شکست خورد
جهان
دبیر کل حزب الله لبنان در سخنانی به مناسبت روز شهید حزب الله ضمن تجلیل از مقام شهداء گفت: استراتژی رئیس جمهور آمریکا در قبال ایران شکست خورده است. به گزارش مهر به نقل از المنار، سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان در سخنانی به مناسبت روز شهید…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید