بیانیه خصمانه کمیته چهارجانبه عربی در رابطه با ایران

جهان
بیانیه خصمانه کمیته چهارجانبه عربی در رابطه با ایران

کمیته چهار جانبه وزیران خارجه عربستان، امارات، بحرین و مصر با طرح ادعاهای واهی و بی‌اساس علیه کشورمان، سیاست‌های ایران در منطقه را محکوم کرد.

به گزارش ایسنا، کمیته چهارجانبه وزیران عرب متشکل از عربستان، امارات متحده عربی، بحرین و مصر که همان کشورهای تحریم کننده قطر هستند، پس از برگزاری دوازدهمین نشست خود در قاهره بیانیه‌ای منتشر کرده و در آن بدون اشاره به نقش مخرب این کشورها در مشکلات منطقه به طرح ادعاهای واهی و نخ نما علیه ایران و دبیرکل حزب‌الله لبنان پرداخت.

به نوشته روزنامه خلیج تایمز، این کشورها در بیانیه خود با ادعای پشتیبانی ایران از حوثی‌ها، ادامه این حمایت‌ها را محکوم و بر اهمیت مقابله با ایران در منطقه تاکید کردند. این کمیته همچنین در بیاینه فرافکنانه خود اقدامات عربستان و بحرین را در برابر ایران در راستای “محافظت از امنیت و ثبات کشورهای‌ خود” خوانده است.

این چهار کشور علاوه‌براین، سخنرانی دبیر کل حزب‌الله در روز عاشورا را محکوم کردند.

به گزارش ایسنا، این کشورها در حالی مدعی نقش مخرب ایران در امور کشورهای منطقه هستند که خود با سیاست‌های بی‌ثبات کننده و مداخله جویانه‌شان همواره موجب ایجاد و گسترش ناآرامی و تفرقه در کشورهای خاورمیانه می‌شوند.

مقامات این کشورها با فرافکنی تلاش دارند ایران را برای تمامی مشکلات منطقه مقصر جلوه دهند در حالی‌که خود عامل اصلی بی‌ثباتی و جنگ در کشورهای منطقه، ازجمله در یمن هستند.

بازدید اپلیکیشن 93 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

همه‌چیز درباره شربل وهبه؛ وزیر خارجه جدید لبنان همه‌چیز درباره شربل وهبه؛ وزیر خارجه جدید لبنان
جهان
شش ساعت پس از استعفای " ناصیف حتی " وزیر سابق امور خارجه لبنان به دولت این کشور، عصر گذشته (دوشنبه) در جلسه‌ای که بین عون رئیس جمهوری و دیاب نخست‌وزیر لبنان در کاخ " بعبدا " برگزار شد، طرفین برای انتخاب شربل وهبه مشاور عون در امور دیپلماتیک، برای…...
تلاش‌های برایان هوک علیه ایران بی‌نتیجه ماند؟ تلاش‌های برایان هوک علیه ایران بی‌نتیجه ماند؟
جهان
آیا برکناری برایان هوک به دلیل شکست فشار حداکثری علیه ایران بود؟ روزنامه انگلیسی در مطلبی با اشاره به استعفای برایان هوک و انتخاب الیوت آبرامز می نویسد که ترامپ با پر کردن اطرافش با نئوکان هایی که درکی از دیپلماسی نبرده اند به دنبال مذاکره با ایران است. به…...
پیکر بی‌جان بازیگر آمریکایی بالاخره پیدا شد پیکر بی‌جان بازیگر آمریکایی بالاخره پیدا شد
جهان
پیکر بی‌جان نایا ریورا بازیگر سرشناس آمریکایی در دریاچه‌ای در کالیفرنیا پیدا شد. نایا ریورا از چند روز پیش که برای قایق‌رانی با پسر چهار ساله‌اش به دریاچه‌ای در ایالت کالیفرنیا رفت، ناپدید شده بود. پلیس پسر این بازیگر را تنها در قایق پیدا کرده بود. حالا پس از چند…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید