بیانیه جدید تروئیکای اروپایی درباره برجام

جهان
بیانیه جدید تروئیکای اروپایی درباره برجام

تروئیکای اروپایی باز هم ایران را به نقض تعهدات برجام متهم کرد.
خبرگزاری فارس: فرانسه، آلمان و انگلیس با صدور یک بیانیه مشترک، تولید اورانیوم فلزی در ایران را «مایه نگرانی» خواندند و بدون اشاره به نقض عهدهای مکرر خودشان، ایران را به نقش تعهدات برجامی متهم کردند.
سه کشور اروپایی امضاکننده توافق هسته‌ای ایران روز جمعه با صدور یک بیانیه مشترک بار دیگر اتهام‌‎زنی به تهران در موضوع پایبندی به تعهدات توافق هسته‌ای برجام را تکرار کردند.
بنا بر گزارش وبسایت وزارت خارجه فرانسه، در بیانیه مشترک این کشور با آلمان و فرانسه آمده است: «ما دولت‌های فرانسه، آلمان و پادشاهی متحده (انگلیس) با نگرانی بسیار تاییدیه اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را که طی آن اعلام شده، ایران در حال تولید اورانیوم فلزی است را نگاه کردیم، اقدامی که نقض برجام است. طبق برجام، ایران متعهد شده که طی ۱۵ سال در زمینه فعالیت‌های تولید یا به دست آوردن اورانیوم فلزی یا تحقیقات و توسعه روی استخراج اورانیوم اقدام نکند».

تروئیکای اروپایی مدعی شدند: «ایران هیچ توجیه معتبری در زمینه فعالیت غیرنظامی (در زمینه برنامه هسته‌ای) در خصوص این اقدامات ندارد؛ اقداماتی که گامی کلیدی در مسیر تولید سلاح اتمی هستند».

آنها در پایان بیانیه ادعایی خود ادعا کردند: «ما قویا از ایران می‌خواهیم بدون هر گونه تاخیری این اقدامات خود را متوقف کند و اقدامات جدیدی در حوزه عدم پایبندی (به تعهدات برجامی) در برنامه هسته‌ای خود برندارد. ایران با تشدید اقدامات خود در زمینه عدم پایبندی (به برجام)، در حال تضعیف کردن فرصت احیای دیپلماسی برای رسیدن کامل به اهداف برجام است».

بازدید اپلیکیشن 34 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

ببینید | لحظه انفجار و آتش‌سوزی در گمرک اسلام‌قلعه ببینید | لحظه انفجار و آتش‌سوزی در گمرک اسلام‌قلعه
جهان
استاندار هرات افغانستان از آتش‌سوزی گسترده در گمرک اسلام قلعه نزدیک مرز دوقارون ایران خبر داد و گفت ده‌ها تانکر مواد نفتی طعمه حریق شده است. سید وحید قتالی، والی هرات در این باره گفت که این آتش‌سوزی گسترده‌، هنوز جریان دارد و برای مهار آن از ایران کمک خواسته‌…...
ملانیا از شایعه‌ها درباره خودش عصبانی است ملانیا از شایعه‌ها درباره خودش عصبانی است
جهان
ملانیا ترامپ، بانوی اول سابق ایالات متحده آمریکا گزارش شبکه خبری سی‌ان‌ان را رد کرد. این گزارش ادعا کرده خانم ترامپ روزهایش را در استخر سپری می‌کند و پس از شورش‌ در کنگره آمریکا، با همسرش دونالد ترامپ، «سرد و تلخ» ‌رفتار می‌کند. به نقل از ایندیپندنت، دفتر ملانیا ترامپ…...
خواننده کاتالان اسپانیا را به‌هم ریخت خواننده کاتالان اسپانیا را به‌هم ریخت
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح | ۹ ماه زندان برای پسر جوان رپر کاتالان باعث شد تا اسپانیا در آخر هفته گذشته شاهد خشونت میان معترضان و نیروهای امنیتی و پلیس باشد. پابلو هاسل دومین خواننده‌ای است که در سه سال گذشته به جرم اهانت به پادشاه پیشین این کشور محکوم شده…...

پاسخ دهید