آثار هنرمند مرموز انگلیسی سر از نیویورک درآورد

فرهنگی
آثار هنرمند مرموز انگلیسی سر از نیویورک درآورد

ایرنا نوشت: آثار بنکسی هنرمند خیابانی انگلیس و برایان دونلی معروف به KAWS هنرمند و طراح آمریکایی، در نیویورک به‌نمایش گذاشته می‌شود.

۲۰ اثر نادر و کمتر دیده شده از این دو هنرمند در این نمایشگاه عرضه می شود. ۱۲ اثر از این مجموعه متعلق به بنکسی و ۸ اثر متعلق به دونلی است که جملگی از طرف یک فروشنده ناشناس اروپایی در اختیار این نمایشگاه قرار می گیرد. قیمت ارزیابی شده برای این آثار هنری از ۲۵ هزار دلار تا ۴ میلیون دلار متغیر است.

بنکسی هنرمند گرافیتی

بنکسی اواخر اکتبر ۲۰۱۹ با تابلوی مجلس عوام به سرخط اخبار رسانه های جهان تبدیل شد. این تابلو با قیمت استثنایی ۹.۹ میلیون پوند (حدود ۱۲.۱ میلیون دلار) در حراجی ساتبیز لندن فروخته شد.

یکی از تابلوهای دونلی نیز سال گذشته میلادی در حراجی ساتبیز رکورد زد و ۱۵ برابر بیش از قیمت تخمین زده چوب حراج خورد. این تابلو ۱۴.۸ میلیون دلار به فروش رفت.

هویت بنکسی به عنوان فعال سیاسی بر آثار هنری وی تاثیرگذار بوده است. به عنوان مثال، بنکسی در سال ۲۰۱۷، به شهروندان بریستول در ازای رای علیه نامزدهای حزب محافظه کار در انتخابات، وعده تحویل گرفتن پرینت های رایگان نقاشی هایش را داد. این پیشنهاد بلافاصله با مخالفت مقام های مربوطه مواجه شد.

بنکسی نام مستعار هنرمند گرافیتی ، فعال و منتقد سیاسی، کارگردان و نقاش انگلیسی است. آثار هنری وی با محتوای سیاسی و اجتماعی در خیابان‌ها، دیوارها و پل‌های به تصویر درآمده است. وی هنرمندی است که اغلب به محنت مهاجران و آوارگان در آثارش می پردازد و در سال ۲۰۱۵ پرتره استیو جابز رئیس فقید شرکت اپل را بر دیوار یک اردوگاه پناهجویان در شهر کاله فرانسه به تصویر کشید.

آثار این هنرمند در سال ۱۹۹۳ به تدریج روی دیوارها و قطارها نقش بست و تا سال ۲۰۰۱ هنر وی در همه بریتانیا نمایان شد؛ تا جایی که بی درنگ قابل شناسایی بود. وی در سال ۲۰۱۴ جایزه شخصیت سال آکادمی بین‌المللی علوم و هنرهای دیجیتال موسوم به وبی را از آن خود کرد.

دیدگاهتان را بنویسید