خبر فوری : اعلام شرایط جدید بازگشایی برخی اصناف از شنبه

آثار هنرمند مرموز انگلیسی سر از نیویورک درآورد

فرهنگی
آثار هنرمند مرموز انگلیسی سر از نیویورک درآورد

ایرنا نوشت: آثار بنکسی هنرمند خیابانی انگلیس و برایان دونلی معروف به KAWS هنرمند و طراح آمریکایی، در نیویورک به‌نمایش گذاشته می‌شود.

۲۰ اثر نادر و کمتر دیده شده از این دو هنرمند در این نمایشگاه عرضه می شود. ۱۲ اثر از این مجموعه متعلق به بنکسی و ۸ اثر متعلق به دونلی است که جملگی از طرف یک فروشنده ناشناس اروپایی در اختیار این نمایشگاه قرار می گیرد. قیمت ارزیابی شده برای این آثار هنری از ۲۵ هزار دلار تا ۴ میلیون دلار متغیر است.

بنکسی هنرمند گرافیتی

بنکسی اواخر اکتبر ۲۰۱۹ با تابلوی مجلس عوام به سرخط اخبار رسانه های جهان تبدیل شد. این تابلو با قیمت استثنایی ۹.۹ میلیون پوند (حدود ۱۲.۱ میلیون دلار) در حراجی ساتبیز لندن فروخته شد.

یکی از تابلوهای دونلی نیز سال گذشته میلادی در حراجی ساتبیز رکورد زد و ۱۵ برابر بیش از قیمت تخمین زده چوب حراج خورد. این تابلو ۱۴.۸ میلیون دلار به فروش رفت.

هویت بنکسی به عنوان فعال سیاسی بر آثار هنری وی تاثیرگذار بوده است. به عنوان مثال، بنکسی در سال ۲۰۱۷، به شهروندان بریستول در ازای رای علیه نامزدهای حزب محافظه کار در انتخابات، وعده تحویل گرفتن پرینت های رایگان نقاشی هایش را داد. این پیشنهاد بلافاصله با مخالفت مقام های مربوطه مواجه شد.

بنکسی نام مستعار هنرمند گرافیتی ، فعال و منتقد سیاسی، کارگردان و نقاش انگلیسی است. آثار هنری وی با محتوای سیاسی و اجتماعی در خیابان‌ها، دیوارها و پل‌های به تصویر درآمده است. وی هنرمندی است که اغلب به محنت مهاجران و آوارگان در آثارش می پردازد و در سال ۲۰۱۵ پرتره استیو جابز رئیس فقید شرکت اپل را بر دیوار یک اردوگاه پناهجویان در شهر کاله فرانسه به تصویر کشید.

آثار این هنرمند در سال ۱۹۹۳ به تدریج روی دیوارها و قطارها نقش بست و تا سال ۲۰۰۱ هنر وی در همه بریتانیا نمایان شد؛ تا جایی که بی درنگ قابل شناسایی بود. وی در سال ۲۰۱۴ جایزه شخصیت سال آکادمی بین‌المللی علوم و هنرهای دیجیتال موسوم به وبی را از آن خود کرد.

بازدید اپلیکیشن 32 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

شوخی جنجالی بنکسی: با پرداخت ۲ پوند صاحب اثری از بنکسی شوید شوخی جنجالی بنکسی: با پرداخت ۲ پوند صاحب اثری از بنکسی شوید
دیدنی‌ها
بنکسی هنرمند ناشناس و جنجالی انگلیسی یکی از آثار تجسمی خود را به یک شرط به قیمت ۲ پوند به فروش می رساند؛ شرطی که هدفی انسان‌دوستانه را دنبال می‌کند. به گزارش مهر به نقل از گاردین، بنکسی کارگردان، نقاش و سرشناس ترین هنرمند ناشناس بریتانیا در اطلاعیه‌ای عجیب یکی…...
بهت و حیرت در حراجی آثار هنری؛ نقاشی یک میلیون پوندی پاره‌پاره شد! بهت و حیرت در حراجی آثار هنری؛ نقاشی یک میلیون پوندی پاره‌پاره شد!
فرهنگی
یک نقاشی مشهور و گران‌قیمت با عنوان «دختری با بادکنک»‌، در رویدادی نادر پس از فروش، از دستگاه خردکن که در قاب نقاشی تعبیه شده بود، پایین آمد و پاره‌های آن پایین قاب آویزان شد. بنکسی هنرمند مشهور و مرموز بریتانیایی که برای نقاشی‌های خیابانی هواداران بسیاری دارد در اقدامی…...
گرافیتی کار معروف انگلیسی کیست؟ گرافیتی کار معروف انگلیسی کیست؟
اجتماعی
گروهی از محققان انگلیسی با انجام یکسری مطالعات، هویت بنکسی - هنرمند معروف گرافیتی‌کار (نقاشی خیابانی) - را فاش کردند. به گزارش ایسنا، محققان انگلیسی به کمک علوم ریاضی، جرم‌شناسی و بررسی جغرافیایی، بر یک نظریه ارائه‌شده درباره هویت بنکسی - نقاش ناشناس انگلیسی - مهر تأیید زدند. دانشمندان دانشگاه…...

پاسخ دهید