دانلود اپلیکیشن هفت صبح

بلومبرگ: ارزش ریال ایران در حال بازگشت است

اقتصادی
بلومبرگ: ارزش ریال ایران در حال بازگشت است

بلومبرگ با اشاره به افزایش ۴۰ درصدی ارزش پول ملی ایران طی ماه های اخیر نوشت: به رغم تشدید تحریم های آمریکا و در پی برخی اقدامات از سوی ایران برای حفظ ذخایر ارزی و راه اندازی سامانه مبادله ارز خارجی، وضعیت پول ملی ایران رو به بهبودی گذاشته است.

به گزارش تسنیم، رئیس کل بانک مرکزی ایران گفته است ارزش پول ملی این کشور از سال گذشته ۴۰ درصد افزایش یافته و توانسته از افت تاریخی خود پس از خروج آمریکا از توافق هسته ای و بازگشت تحریم ها فاصله بگیرد.

عبدالناصر همتی گفت به رغم تحریم ها با احیای ارزش پول ملی طی ۱۲ ماه گذشته، نرخ تورم به ثبات رسیده و اقتصاد ایران به رشد رسیده است.

بر اساس این گزارش پس از این که رئیس جمهور آمریکا گفت کشورش را از توافق هسته ای موسوم به برجام خارج می کند نرخ ریال ایران در بازار آزاد سقوط کرده بود.

از دست رفتن درآمدهای نفتی که منبع اصلی دسترسی ایران به ارز خارجی است به منابع ارزی ایران ضربه زد و باعث تشدید تورم و کمبود برخی کالاهای وارداتی شده بود.

اما طی ماه های اخیر و در پی برخی اقدامات از سوی ایران برای حفظ ذخایر ارزی و راه اندازی سامانه مبادله ارز خارجی جهت تسهیل عرضه، وضعیت پول ملی ایران رو به بهبودی گذاشته است.

بازدید اپلیکیشن 47 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید