بعد از موفقیت سریال «چرنوبیل»، روسیه پاسخ آمریکا را می‌دهد

فرهنگی
بعد از موفقیت سریال «چرنوبیل»، روسیه پاسخ آمریکا را می‌دهد

در حالی که پخش سریال «چرنوبیل» از شبکه اچ‌بی‌او با اقبال زیادی روبه‌رو شد، روسیه هم اعلام کرده یک سریال تلویزیونی درباره ماجرای چرنوبیل در دست تولید دارد.

این سریال با همکاری شبکه NTV که میدیا گازپروم مالک آن است، ساخته می‌شود. وزارت فرهنگ روسیه نیز با فراهم آوردن ۳۰ میلیون روبل (۴۶۰ هزار دلار) در این امر مشارکت کرده است. هنوز اعلام نشده کل هزینه ساخت این سریال چقدر خواهد بود.

گفته شده فیلمبرداری این سریال سال پیش در بلاروس همسایه روسیه انجام شده و این مجموعه اکنون در مرحله پس از تولید است.

اطلاعات بیشتری درباره این سریال ارایه نشده به جز اینکه این سریال درباره گروهی از ماموران کاگ‌ب شوروی است که وظیفه‌شان کشف گروهی از ماموران سیا است که در چرنوبیل در حال جاسوسی هستند. این خط داستانی در حالی منتشر شده است که روایت آمریکایی ماجرای چرنوبیل بر پنهان‌کاری مأموران کاگ‌ب در این ماجرا و تلاش آن‌ها برای جلوگیری از انتشار واقعیت‌ها متمرکز بود.

هنوز اعلام نشده این سریال چه زمانی روی آنتن شبکه روسی می‌رود.

سریال «چرنوبیل» محصول شبکه اچ‌بی‌او آمریکا، در روسیه نیز روی آنتن رفته بود و «آمِدیاتیکا» که محصولات اچی‌بی‌او را ارایه می‌کند، آن را پخش کرد.

با وجود اینکه این سریال از سوی برخی از تماشاگران محلی با نقد روبه‌رو و عنوان شد که در ارایه کلی روح رژیم شوروی در سال‌های واپسین آن ناموفق بوده، اما این سریال در روسیه با موفقیت روبه‌رو شد و در «کینو پوسک» که مترادف آی‌ام‌دی‌بی در روسیه است، امتیاز ۹.۱ را از تماشاگران کسب کرد.

این سریال در آمریکا نیز پربیننده‌ترین سریال تاریخ شد و بالاترین امتیاز را از کاربران سایت آی‌ام‌دی‌بی دریافت کرد.

بازدید اپلیکیشن 112 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

چرا شاه‌ قاجار تاریخ شهادت امام حسن‌ را تغییر داد؟ چرا شاه‌ قاجار تاریخ شهادت امام حسن‌ را تغییر داد؟
فرهنگی
دکتر هادی انصاری، از جمله جراحان مطرح کشور و عضو فرهنگستان علوم پزشکی است که علاقه ویژه ای به پژوهش در تاریخ عتبات و زندگانی اهل بیت (ع) دارد. اثر سه جلدی او درباره تاریخ عراق از جمله مراجع تحقیقی بشمار می آید. این پزشک و محقق تاریخ اهل بیت…...
موج جدید حضور مجری‌-‌‌بازیگرها در تلویزیون موج جدید حضور مجری‌-‌‌بازیگرها در تلویزیون
کاربران ویژه - فرهنگی
روزنامه هفت صبح، مرجان فاطمی | آیا محمدرضا علیمردانی و بهنام تشکر اجرای موفقی دارند؟ کامبیز دیرباز و مهران غفوریان و محمد نادری انتخاب‌های مناسبی برای اجرای مسابقه خواهند بود؟ موج جدید حضور مجری-‌ بازیگرها در تلویزیون به راه افتاده و بعد از پایان ماه صفر هم بر تعداد آنها…...
شباهت شهاب حسینی و پارسا پیروزفر به شمس و مولوی شباهت شهاب حسینی و پارسا پیروزفر به شمس و مولوی
فرهنگی
ماه گذشته بود که خبر ساخت فیلم «مست عشق» به کارگردانی حسن فتحی منتشر شد. اثری که قرار است با مشارکت کشور ترکیه و به نویسندگی فرهاد توحیدی ساخته ‌شود و بعد از اعلام این خبر، یکی از مهم‌ترین خبرهای سینمایی، ماجرای انتخاب بازیگر برای نقش‌های مولوی و شمس تبریزی…...

پاسخ دهید