بسته خبری | مهمترین اخبار صبح تا ظهر امروز

اقتصادی
بسته خبری | مهمترین اخبار صبح تا ظهر امروز

ساعت ۱۲ ظهر روز چهارشنبه نهم اردیبهشت ماه و اینجا تحریریه آنلاین روزنامه هفت صبح است. باید سلام مخصوص ویژه خودمان را تقدیم محمد ترکی و مردم ابهر کنیم. چرا؟ در ادامه متوجه می‌شوید. خلاصه مهمترین اخبار تا ظهر امروز به این شرح است.

*** سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفته تاکنون مورد مثبت قطعی شناسایی شده کرونای هندی و آفریقایی در این استان شناسایی نشده است اما موارد مشکوکی بوده که برای تشخیص به تهران فرستاد شده تا در صورت مثبت بودن نتیجه اعلام خواهد شد. نتیجه این تست مشخص می‌کند که آیا کرونای هندی یا مدل آفریقایی آن وارد کشور شده است یا نه! پس چیزهایی که در کانال‌ها و صفحات مجازی می‌خوانید فعلا شایعه است. انشاالله شایعه هم بماند.

*** بعضی‌هایتان احتمالا از دیروز تا الان ویدئو مربوط به آخرین بازی تیم‌های ماریتیمو و بوآویشتا در لیگ پرتغال را دیده‌اید. در این ویدئو بین دو بازیکن ایرانی مارتیمو یک درگیری لفظی کوتاه رخ می‌دهد. علی علیپور می‌گوید […] و امیر عابدزاده جواب می‌دهد […] هر دو به زبان شیرین فارسی!

خبرگزاری‌ها نوشته‌اند: بعد از مسابقه این دو تصویری از رختکن تیم منتشر کردند که نشان می داد کاملا رفیق هستند و کلا در زمین اتفاقی طبیعی رخ داده. ظاهرا در اواخر مسابقه که ماریتیمو یک بر صفر پیش بود، عابدزاده توپی را مهار کرد که علیپور با فریاد از او خواست روی زمین بیفتد. عابدزاده هم از این کار امنتاع کرد و جواب علیپور را داد. ظاهرا امیر می ترسید که از داور کارت زرد دریافت کند و به همین خاطر خود را زمین نزد.

*** دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی گفته ۵۴ هزار ایرانی در خارج از کشور مشغول تحصیل هستند. سعیدرضا عاملی می‌گوید در جدول مهاجرت بر اساس آمارهای رسمی بین المللی رتبه ایران به لحاظ مهاجرت ۸۷ است. همچنین باید توجه که بر اساس مطالعات رصدی که صورت گرفته ۷۵ درصد برگزیدگان دانش آموزی رتبه یک تا هزار آزمون سراسری مقیم کشور هستند. موضوع دیگر این است که بازگشت ایرانیان مهاجرت کرده به کشور در مقایسه با ۲۰ کشور برتر جهان رضایت بخش بوده و با رصد آمار متوجه شیب تندی در بازگشت فارغ التحصیلان و نخبگان در دو سال اخیر می شویم. در سال گذشته دو هزار و ۲۵۰ ایرانی به کشور بازگشته اند که ۴۰۰ نفر آنها به عنوان هیئت علمی در دانشگاه ها جذب شدند و ۲۳۰ نفر آنها شرکت‌های دانش بنیان را راه‌اندازی کردند.

*** اگر موافق باشید سری هم به بازار دلار و سکه و طلا بزنیم. جایی که تا ظهر امروز قیمت دلار ۲۳هزار و ۸۰۰تومان بوده، سکه تمام بهار آزادی طرح جدید را ۱۰میلیون تومان می‌فروختند و هر گرم طلای ۱۸عیا با نرخ ۹۹۴هزار و ۵۰۰تومان معامله می‌شد.

*** اما مهمترین خبر امروز را روی سایت ایسنا پیدا کردیم: راننده پاکدست ابهری، کیف حاوی یک میلیارد تومان پول و یک کیلو طلا را به صاحبش بازگرداند. محمد ترکی راننده‌ای است که پول و طلای هنگفت نتوانست او را وسوسه کند. قضیه از این قرار است که محمد ترکی، راننده پاکدست ابهری یک کیف پول حاوی یک میلیارد تومان پول و یک کیلو طلا را که در اتوبوس خود پیدا کرد اما بلافاصله به دنبال صاحب آن گشته و در نهایت کیف را تحویل صاحبش می‌دهد.

بازدید اپلیکیشن 24 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید