برخورد قانونی با مقصران مرگ گورخر آفریقایی

اجتماعی
برخورد قانونی با مقصران مرگ گورخر آفریقایی

مدیرکل دفتر حفاظت و نظارت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست ضمن تایید خبر تلف شدن یک راس گورخر نر آفریقایی در باغ وحش‌ صفادشت گفت: سازمان دامپزشکی در حال بررسی علت تلف شدن گورخر نر این باغ وحش است و پس از اعلام رسمی از سوی این سازمان، با مقصران این حادثه برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، شهاب الدین منتظمی ادامه داد: هفته گذشته سه راس گورخر آفریقایی شامل دو ماده و یک نر از کشور هلند به ایران منتقل و ‌پس از چند روز نگهداری در گمرک، به مرکز نگهداری حیات وحش صفادشت در استان تهران منتقل شدند و گورخر نر متاسفانه در روز ۱۳ اردیبهشت تلف شد.

وی همچنین گفت: برای واردات این سه راس گورخر آفریقایی از کشور هلند به ایران، مجوز سازمان حفاظت محیط زیست و دامپزشکی کشور صادر شده بود.

منتظمی اظهار داشت: با توجه به اینکه دامپزشکی در کشورهای مبدا و مقصد، سلامت این گونه ها را بررسی و تایید می کند اظهار نظر در خصوص علت تلف شدن این گونه بدون بررسی های کارشناسی، ممکن نیست و منتظر جواب قطعی از سوی دامپزشکی هستیم.

مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان گفت: فیلم منتشر شده در فضای مجازی از تلف شدن این گونه باعث جریحه دار شدن افکار عمومی شده و سازمان حفاظت محیط زیست به طور قطع با بررسی تمام جوانب این حادثه با مقصران این حادثه تلخ بدون هیچ گونه چشم‌پوشی برخورد خواهد کرد.

بازدید اپلیکیشن 31 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

واکنش‌ها به پُست جنجالی نوید محمدزاده واکنش‌ها به پُست جنجالی نوید محمدزاده
کاربران ویژه - اجتماعی
روزنامه هفت صبح | نوید محمدزاده این هفته یک پست اینستاگرامی منتشر کرد و به شکل معناداری تولد فرشته حسینی را تبریک گفت.با این اقدام او معماهایی که درباره لباس‌های مشترک این دو بازیگر پیش آمده بود حل شد و شایعاتی که از مدت‌ها پیش وجود داشت رسما تایید شد.…...
لیست جدید کشورهای ممنوع برای سفر اعلام شد لیست جدید کشورهای ممنوع برای سفر اعلام شد
اجتماعی
مهر نوشت: سازمان هواپیمایی کشوری اسامی کشورهایی که فروش بلیت پرواز به آنها ممنوع است را اعلام کرد. حسن خوشخو مدیرکل دفتر نظارت بر شرکت‌های هواپیمایی دفاتر خدمات مسافرت هوایی سازمان هواپیمایی کشوری در اطلاعیه هوانوردی (NOTAM) خود به دفاتر فروش بلیت اعلام کرد: پیرو مصوبه ستاد ملی مقابله با…...
ویدئو | آغاز فاز سوم تست واکسن مشترک ایران و کوبا ویدئو | آغاز فاز سوم تست واکسن مشترک ایران و کوبا
اجتماعی
فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونا انستیتو پاستور ایران و انستیتو فینلای کوبا امروز کلید خورد. سعید نمکی وزیر بهداشت در این مراسم اززمان پایان بحران ویروس کرونا و میزان اثرگذاری واکسن را پیش‌بینی کرده و داستانی درباره سودجویی‌ و دروغگویی و کلاهبرداری در حوزه واردات واکسن تعریف کرده ***…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید