بدترین و بهترین حالت خوابیدن برای بدن انسان

سلامت و زندگی
بدترین و بهترین حالت خوابیدن برای بدن انسان

میزان نوشت: حالت خوابیدن به پهلو برای ستون فقرات مضر است و بر شکم باعث افزایش فشار در داخل شکم می‌شود.

متخصص قلب بدترین حالت‌های خواب برای قلب را برشمرد. بهترین حالت خواب برای بدن انسان بر پشت خوابیدن است، اما افرادی که دوست دارند به پهلو یا روی شکم بخوابند باید به فکر عواقب جانبی آن باشند.

والری سادووی، متخصص قلب این خصوص گفت: حالت خوابیدن به پهلو برای ستون فقرات مضر است و بر شکم باعث افزایش فشار در داخل شکم می‌شود. خوابیدن در حالت نشسته خطرناک‌تر است. این حالت تأثیر بدی بر قلب دارد و باعث افزایش فشار داخل شکم و بروز تورم می‌شود.

سادووی همچنین این افسانه را رد کرد که یک ساعت خواب روزانه مساوی دو ساعت خواب شب است. متخصص قلب در این خصوص گفت: «خواب روز یک نوع عادت است.

در واقع مهم استراحت و خواب نه در زمان مشخص روز بلکه ساعات کافی خواب در طی شبانه‌روز است. اگر انسان از دوران کودکی به خواب هنگام روز عادت کرده باشد در بزرگسالی او به چنین ساعات خوابی نیاز خواهد داشت، اما متأسفانه بسیاری از مردم نمی‌توانند هنگام روز استراحت کنند. هشت ساعت خواب توصیه می‌شود که برای همه ممکن خواهد بود.

بازدید اپلیکیشن 96 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

ببینید | واکنش جالب مردم وقتی یک ناقل کرونا می‌بینند ببینید | واکنش جالب مردم وقتی یک ناقل کرونا می‌بینند
سلامت و زندگی
واکنش دیدنی مردم توسط حضور فرد ناقل کرونا در جمعیت را در این دوربین مخفی ببینید. منبع: نسیم آنلاین...
همه‌چیز درباره قاتل کرونا؛ برآورد قیمت واکسن آکسفورد همه‌چیز درباره قاتل کرونا؛ برآورد قیمت واکسن آکسفورد
سلامت و زندگی
هفته گذشته اعلام شد یک واکسن ضد کرونا توسط پژوهشگران انگلیسی به مرحله تست انسانی رسیده و نتایج خوبی هم داشته تیم تحقیق و پژوهش روی این واکسن امروز اعلام کرد تست واکسن آکسفورد که بر پایه پروتئین‌های تنباکو است مرحله تست انسانی را با موفقیت طی کرد و تیم…...
بهترین میوه‌ها برای افراد مبتلا به دیابت بهترین میوه‌ها برای افراد مبتلا به دیابت
سلامت و زندگی
افراد مبتلا به دیابت باید به مصرف میوه خود توجه داشته باشند اما به طور کلی، میوه همچنان بخش مهم و سالمی از هر رژیم غذایی برای مدیریت دیابت محسوب می شود. عصر ایران: افراد مبتلا به دیابت باید رژیم غذایی خود را به دقت کنترل کنند تا سطوح قند…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید