ببینید | ماجرای شیء مرموز در لواسان چه بود؟

اجتماعی
video
ببینید | ماجرای شیء مرموز در لواسان چه بود؟

ماه گذشته انتشار تصاویری از پیدا شدن یک شیء فلزی در بیابان‌های یوتای آمریکا خبرساز شد. این شیء فلزی که توسط ماموران محیط زیست که در آن محل در حال گشت‌زنی بودند، پیدا شده بود پس از چند روز ناپدید شد. پس از آن نیز کشف ستون‌های فلزی مشابه در کانادا، رومانی، لهستان، استرالیا این مسئله را مرموزتر کرد و بالاخره دیروز شایعه‌‌هایی درباره وجود یکی از آنها در لواسان منتشر شد.

فردی با انتشار یک ویدئو ادعا کرد در ارتفاعات نیکنامده در شهرستان شمیرانات چیزی کشف کرده شبیه ستون‌های فلزی معروف اما عباس یافتچیان دهیار نیکنامده در گفت‌وگو با فارس در خصوص صحت وجود این شیء در ارتفاعات اطراف این روستای حاشیه جاجرود، اظهار کرد: پس از اینکه خبر پیدا شدن این شیء فلزی در رسانه‌ها منتشر شد، ما منطقه مشابه عکس را شبیه سازی و پیدا کردیم و با یک اکیپ ۲۰ نفره کاملا آن‌جا را جست‌وجو کردیم اما هیچ چیزی ندیدیم و در نتیجه جست‌وجوی ما هیچ اثری از آن جسم فلزی پیدا نشد.

وی با تأکید بر مخدوش بودن عکس منتشر شده در رسانه‌ها گفت: انعکاس دکل مخابراتی که در تصویر افتاده است با واقعیت آن محل تضاد دارد. به علاوه عکس‌های آن محل و سازه‌های اطراف آن بسیار با واقعیت آن مکان متفاوت است و به نظر عکس در زمان دیگری گرفته شده و دستکاری شده است.

پیگیری ها از کارشناسان حوزه عکس نیز نشان می‌دهد که تصویر منتشر شده در رسانه‌ها با برنامه‌های ویرایش عکس دستکاری شده است و در عکس تضادهای متعددی مشهود است.

در نهایت به نظر می‌رسد اگرچه گمانه‌زنی‌های متعددی در خصوص منشاء و ماهیت کشف این ستون‌های فلزی در کشورهای مختلف بیان شده است، اما به نظر می‌رسد بیش از هرچیز ساخت و جایگذاری و یا جعل تصاویر این ستون‌های فلزی تلاشی برای جلب توجه و بازی‌های رسانه‌‌ای در ایران است.

بازدید اپلیکیشن 169 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

بازگشت ریحانه پارسا به‌آغوش سایت‌های شرط‌بندی بازگشت ریحانه پارسا به‌آغوش سایت‌های شرط‌بندی
کاربران ویژه - اجتماعی
روزنامه هفت صبح | آخرین حاشیه ریحانه پارسا، انتشار فیلمی از او در کنار پویان مختاری، از گردانندگان سایت‌های شرط‌بندی و یکی از خواننده‌‌های زن خارج از کشور است؛ اتفاقی غیرمنتظره که با تمام ادعاهای قبلی این بازیگر سریال‌های تلویزیونی مبنی بر همکاری نکردن با سایت‌های قمار در تضاد است.…...
بازداشت عامل تیراندازی در میدان میوه و تره‌بار بازداشت عامل تیراندازی در میدان میوه و تره‌بار
اجتماعی
رئیس پایگاه دهم پلیس امنیت عمومی پایتخت از شناسایی و دستگیری عامل ناامنی و تیراندازی در میدان مرکزی میوه و تره بار تهران خبر داد. سرهنگ یزدان سلیمان آبادی بیان داشت: اواسط آذرماه امسال خبری مبنی بر وقوع یک فقره تیراندازی و شلیک تعداد ۳ تیر جنگی در یکی از…...
ببینید | تصاویری تلخ از روزی که زمین در بم لرزید ببینید | تصاویری تلخ از روزی که زمین در بم لرزید
اجتماعی
صبح پنجم دی‌ماه ۱۳۸۲، ساعت پنج و ۲۶ دقیقه و ۲۶ ثانیه زلزله‌ای در شهر بم رخ داد که همه ایران را عزدار کرد...

پاسخ دهید