ببینید | عاشقانه‌ای برای دوستداران کریستفر نولان

گوناگون
video
ببینید | عاشقانه‌ای برای دوستداران کریستفر نولان

کریستوفر ادوارد نولان کارگردان و تهیه‌کننده بریتانیایی-آمریکایی فیلم است. بعد از ساخت فیلم کم‌هزینه تعقیب (۱۹۹۸) نولان با ساخت ممنتو (۲۰۰۰) توجهات را به سوی خود جلب کرد. موفقیت او در ساخت فیلم‌های مستقل شانس ساخت فیلم‌های بی‌خوابی (۲۰۰۲) و پرستیژ (۲۰۰۶) را به وجود آورد که هر دو هم در گیشه و هم در نظر منتقدان موفق بودند. او همچنین خالق سه‌گانه شوالیه تاریکی که از لحاظ تجاری و هنری و نقد موفق بود از دیگر آثار او فیلم علمی تخیلی تلقین (۲۰۱۰) میان‌ستاره‌ای (۲۰۱۴) دانکرک (۲۰۱۷) و انگاشته (۲۰۲۰) است.

نولان در بسیاری از آثارش فیلم‌نامه را به همراهی برادرش جاناتان نوشته و به همراه همسرش اما توماس کمپانی سینکاپی فیلمز را تاسیس کرده‌است.

نولان یکی از مهمترین کارگردانان حال حاضر دنیا است و فیلم‌هایش با استقبال بسیار مثبت تماشاگران و منتقدان همراه بوده‌است. آثار او تاکنون بیش از چهار میلیارد دلار فروخته‌اند و ۲۶ نامزدی اسکار به دست آورده‌اند. فیلم‌های کریستوفر نولان در مورد مفاهیم و ایده‌های فلسفی و اجتماعی و واکاوی اخلاق انسانی ساختار زمان و انعطاف‌پذیری حافظه و هویت شخصی است. او بیشتر ترجیح می‌دهد فیلم‌هایش در استودیو فیلم‌برداری نشوند و در لوکیشن‌های طبیعی این کار انجام شود.

بازدید اپلیکیشن 32 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

  1. کریستوفر نولان به معنای واقعی نابغه ای در سینما است، ولی به نظر این نبوغ در فهم دو فیلم آخر او- دانکرک و انگاره (TENET)- برای تماشاگر عادی مشکل ایجاد کرده، به ویژه TENET که بیننده باید قبلاً جزوه فیزیک آماده کند تا شاید بتواند این فیلم را درک کند. امیدوارم دوباره به سبک شوالیه تاریکی که جزء بهترین فیلم های تاریخ سینماست برگردد. تلقین (Inspection) هم فیلم بی نظیری است.

پاسخ دهید