ببینید | جهان در شوک شیوع بیماری ناشناخته هندی

جهان
video
ببینید | جهان در شوک شیوع بیماری ناشناخته هندی

در حالی که مردم کشورهای مختلف در انتظار دریافت واکسن کرونا و بازگشت به زندگی عادی بودند، خبر شیوع یک بیماری ناشناخته و مرموز در هند، جهان را در شوکی بزرگ فرو برد.

با این حال بررسی‌ها نشان می‌دهد بیماری مرموزی که اخیرا در هند خبرساز شده است می‌تواند با مسمومیت ناشی از فلز سنگین مرتبط باشد.

طی روزهای گذشته اولین موارد از ابتلا به نوعی بیماری ناشناخته در شهر “ایلورو” در ایالت “آندرا پرادش” مشاهده شد. این بیماران دچار علائمی همچون حالت تهوع، اضطراب، تشنج و از دست دادن هوشیاری بوده‌اند اما نتیجه تست کووید-۱۹ در آنان منفی بوده است. طبق گزارش رسانه های هند در نمونه خونِ حداقل ۱۰ فرد مبتلا به این بیماری اثری از وجود فلزات سنگین مانند سرب و نیکل یافت شده است.

به گفته کارشناسان هندی، حجم نمونه‌هایی که به صورت فوری مورد بررسی قرار گرفته، کم بوده اما گزارش‌ها حاکی از وجود فلزات سنگین مانند سرب و نیکل در نمونه های خون بیماران است. همچنین نمونه‌های بیشتری فرستاده شده که نتایج بررسی روی آنها هنوز اعلام نشده است.

بنابر اعلام منابع بیمارستانی در هند تنها ۸۴ نفر از این بیماران در بیمارستان تحت درمان قرار دارند و بزودی مرخص خواهند شد.

بازدید اپلیکیشن 196 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

مجسمه پردردسر ترامپ جمع شد! مجسمه پردردسر ترامپ جمع شد!
جهان
یک موزه در پاریس قبل از مراسم تحلیف جو بایدن مجسمه ترامپ را روانه انبار کرد. به گزارش ایسنا به نقل از آرتی، مسوولان موزه گریفین در پاریس که مجموعه‌ای از مجسمه‌های مشهورترین افراد دنیا را در خود جای داده است، قبل از مراسم تحلیف جو بایدن، رییس جمهور جدید…...
خانواده زن فیلیپینی او را در قفس زندانی کردند خانواده زن فیلیپینی او را در قفس زندانی کردند
جهان
رکنا نوشت: پلیس فیلیپین با انتشار تصویر یک زن که به خاطر بیماری روحی و روانی در قفس زندانی بود درخواست کمک برای تامین هزینه های درمانی وی کردند. زن جوانی در فیلیپین که به خاطر توهم و بیماری های وحشتناک روحی و روانی از سمت خانواده اش در قفس…...
بیانیه تروئیکای اروپایی درباره برجام بیانیه تروئیکای اروپایی درباره برجام
جهان
فارس: دولت‌های سه کشور فرانسه، آلمان و انگلیس در بیانیه‌ای درباره اعلام آمادگی ایران برای تولید فلز اورانیوم ابراز نگرانی کردند. تروئیکای اروپایی در این بیانیه اعلام کردند: ما دولت‌های فرانسه، آلمان و انگلیس عمیقاً از اعلامیه ایران مبنی بر آماده شدن برای تولید فلز اورانیوم نگران هستیم و خواستار…...

پاسخ دهید