ببینید | توضیحات پزشکی که نمازخواندن و آرتروز زانو را بهم ربط داد

اجتماعی
video
ببینید | توضیحات پزشکی که نمازخواندن و آرتروز زانو را بهم ربط داد

اظهارات دکتر حسن براتی جراح زانو در برنامه طبیب درباره آسیب نماز خواندن و توالت ایرانی و ارتباط با شیوع آرتروز زانو در ایران و کشورهای مسلمان، باعث تعطیلی موقت این برنامه شد. در حقیقت تلویزیون به دلیل آنچه «بی توجهی به استانداردهای تخصصی برنامه زنده» عنوان کرده است، برنامه «طبیب» را متوقف کرد.

حالا این پزشک با انتشار یک ویدیو در مورد این اتفاق توضیحاتی ارائه داده است. دکتر براتی جراح زانو می‌گوید من توصیه ای به ترک نماز نکردم. صحبت های منتشر شده در فضای مجازی تقطیع شده است.

تلویزیون عذرخواهی کرد
پایگاه اطلاع‌رسانی سیما در ساعت پایانی از روز شنبه ـ ۲۸ خرداد ماه ـ با انتشار خبری، اعلام کرد: «معاونت سیما در پی ضعف مفرط برنامه طبیب شبکه سه در رعایت استانداردهای برنامه تخصصی زنده، به استحضار مردم شریف ایران می رساند؛

متاسفانه در برنامه امروز طبیب شبکه سه، از سوی مهمان ادعایی عجیب و غیرعلمی مطرح شد که به درستی موجب تعجب و تذکر و اعتراض جمعی از استادان مومن و متعهد کشور به این ادعای غیرعلمی و جریحه‌دار شدن احساسات پاک مخاطبان مومن و فهیم شد.
متاسفانه مجری برنامه نیز علی‌رغم داشتن تجربه کافی، نتوانست به موقع در واکنش به این ادعای عجیب، از مهمان برنامه مستنداتی برای این اظهار نظر درخواست کند و اظهارات غیرمستند مهمان را تصحیح کند.
معاونت سیما در پی این اتفاق غیر قابل توجیه در آنتن زنده، ضمن عذرخواهی از عموم مخاطبان، پخش برنامه طبیب را به دلیل ضعف و قصور دست‌اندرکاران برنامه تا اطلاع ثانوی با هدف اصلاح رویه های خلاف ضوابط متوقف می‌کند.»

در ادامه این مطلب معاونت سیما آمده است: «برنامه طبیب در آینده نزدیک و پس از اطمینان از رعایت استانداردهای ضروری برنامه‌های زنده و تخصصی، پخش خود را از سر خواهد گرفت.»

برنامه «طبیب» پیشتر هم در تابستان سال گذشته به دلیل مطالب مطرح‌شده توسط مجری در ارتباط با نحوه مدیریت کرونا با حاشیه‌هایی همراه شده بود که به استناد برخی خبرهای منتشرشده در فضای مجازی، توبیخ مجری از سوی مدیر شبکه سه را به همراه داشت. سال ۹۹ هم ادعای عجیب یک مهمان در این برنامه مبنی بر اینکه با زهر زنبور عسل می‌توان بیماری کرونا را درمان کرد، بسیاری نگاه‌ها و انتقادها را متوجه «طبیب» کرد.

تا لحظه انتشار این خبر توضیحی رسمی از سوی مسوولان شبکه سه و همچنین سازندگان برنامه «طبیب» عنوان نشده است.

بازدید اپلیکیشن 102 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

پاسخ دهید