با دستور وزیر بهداشت، حضور پزشکان بدون مرز در استان اصفهان منتفی شد

اجتماعی
با دستور وزیر بهداشت، حضور پزشکان بدون مرز در استان اصفهان منتفی شد

استاندار اصفهان گفت: با توجه به وجود امکانات مناسب در استان و همچنین ظرفیت بیمارستان‌های نیروهای مسلح، حضور پزشکان بدون مرز در اصفهان به دستور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به طور کل منتفی شد.

عباس رضایی روز گذشته (سه شنبه-۵ فروردین) در اولین جلسه شورای اداری استان که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با بیان اینکه در استان وضعیت ویروس کرونا در حال حرکت به سمت وضعیت ثبات است، اظهار کرد: البته پیش بینی می شود موج افزاینده‌ای به واسطه کاهش تعطیلی ها به وجود آید که مدیران توجه داشته باشند تا پایان رفع بیماری کرونا تلاش کنند موضوع عادی نشود و در غیر این صورت زحمات کشیده شده از بین می رود.

وی افزود: در همین راستا محدودیت هایی برای روز ۱۳ فروردین در نظر گرفته شده است و حتی در شهر اصفهان در این روز تردد وسایل نقلیه ممنوع است.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی استانداری اصفهان، رضایی، گفت: تمام مراکز تفریحی، پارک ها و تفرجگاه‌های استان در این ایام و به ویژه در روز ۱۳ فروردین تعطیل خواهد بود و از حضور افراد در این مراکز ممانعت خواهد شد.

استاندار اصفهان با اشاره به جایگاه اصفهان به عنوان چهارراه مواصلاتی کشور، اضافه کرد: خودروهایی که به سمت اصفهان حرکت می کنند به سمت کنارگذرهای استان راهنمایی شوند.

وی اظهار کرد: همه مدیران استان در برابر خدا و مردم مسئول هستند، زیرا وظیفه اصلی ما ارایه خدمت به مردم است.

رضایی با اشاره به همکاری بیش از ۹۰ درصد مردم در حوزه پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، افزود: همان طوری که مردم مسائل بهداشتی و دستور العمل ها را حتی در جایی که برای آنها زیان مالی دارد، رعایت می کنند، ما نیز وظیفه داریم پشتیبان مردم باشیم.

استاندار اصفهان تاکید کرد: مدیران توجه داشته باشند، بسیج جمیع امکانات برای مقابله و غلبه بر این‌ مهمان نامیمون ضروری است، پس با روحیه جهادی از تمام ظرفیت های موجود در این خصوص استفاده کنند.

وی اضافه کرد: مردم نیز با ماندن در خانه و تلاش برای قطع زنجیره کرونا، مسئولان استان و مدیران بهداشت را در خدمت رسانی یاری کنند و به هیچ عنوان در هیچ تجمعی از جمله خرید از بازارها و مراسم ها حضور پیدا نکنند.

رضایی تاکید کرد: فرمانداران و مدیران در محدوده حیطه کاری خود با تدبیر و ابتکار، برنامه های شاخصی برای برون رفت از مشکل ویروس کرونا تدارک ببینند.

وی در خصوص مطرح شدن حضور پزشکان بدون مرز در اصفهان، گفت: با توجه به وجود امکانات مناسب در استان و همچنین ظرفیت بیمارستان‌های نیروهای مسلح، حضور پزشکان بدون مرز در اصفهان به دستور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به طور کل منتفی شد.

بازدید اپلیکیشن 20 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

نصب برچسب‌های فاصله اجتماعی در فروشگاه‌های شهروند نصب برچسب‌های فاصله اجتماعی در فروشگاه‌های شهروند
اجتماعی
عضو شورای شهر تهران از وعده مدیرعامل فروشگاه شهروند برای نصب برچسب‌های حفظ فاصله بین فردی هنگام خرید شهروندان خبر داد. به گزارش خبرآنلاین، مجید فراهانی در پست اینستاگرامی خود نوشت: امروز از یکی از فروشگاههای شهروند بازدید کردم و خوشبختانه مواد ضد عفونی کننده دست و دستکش پلاستیکی قسمت…...
ماجرای ماسک‌های لاکچری در زعفرانیه! ماجرای ماسک‌های لاکچری در زعفرانیه!
کاربران ویژه - اجتماعی
روزنامه هفت صبح| مزون‌های لوکس شمال شهر ماسک نانو با لوگوی گوچی و لویی‌ویتون را به قیمت ۸۸ هزار تومان می‌فروشند. در اوج بحران کمبود ماسک در سطح کشور بعضی مزون‌ها و خانه‌های مُد خصوصی در شمال تهران به تولید ماسک‌های لاکچری روی آورده‌اند. انگار افزایش‌ قیمت‌ ماسک‌های معمولی و…...
سفر نوروزی به کدام استان‌ها ممنوع است؟ سفر نوروزی به کدام استان‌ها ممنوع است؟
اجتماعی
مازندران روز جمعه راه‌های ورودی از سمت غرب را به این استان بست و فقط به پلاک‌های بومی اجازه ورود داد. هرچند که فیلم‌های منتشر شده در فضای مجازی نشان می‌دهد برخی از مسافران که ممکن است ناقل ویروس کرونا هم باشند، سد راهداری را شکسته‌اند و به استان مازندران…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید